Editörler : "eskiyara"Pangaea
08 Nisan 2024 13:40

Zorunlu karma eğitim
bu gün ayın 8i bir haber gördüm bir okul müdürü 1 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla başlayan soruşturma şuan 8 kız öğrencinin de dahil olmasıyla devam ederken bu müdür tahliye almış. Böyle bir şey yaşanmış olabilir olmayadabilir bilmiyorum. Ama haberi görmüşsünüzdür. bu tarz haberlerden çok var. bazılarında öğretmen suçsuzken iftira atılıyor. Bu durumumuz böyle iyi bunlar çürük elma diyenleri de anlıyorum. Lakin ben kızımı karma eğitim yapılan bir liseye göndermek istemiyorum. Bunun bir çok sebebi var. Ergenler tabi ki karşı cinse kendini beğendirmek için çabalayabilir makyaj yapabilir özel giyinebilir vesaire. Benim kızımda böyle yapmasa bile arkadaşları böyle yaptığında kendisini olumsuz hissedebilir. Erkeklerin sınıftaki kızlara hava atmak için derste istenmedik davranışlarda bulunduklarını ve kız meselesi yüzünden kavgaları duymuşsunuzdur. Hatta erkek meselesi yüzünden kızların kavgası bile oluyor artık. O yüzden diyorum ki karma eğitimin olmadığı liselerde olsun. isteyen oraya gidebilsin. En azından talep verilsin e devletten yeterince başvuru varsa o bölgede böyle bir imkan sağlansın. Liseler zorunlu. Açık liseye geçmek zorlaştırıldı. Akademik ilerlemeyecek öğrenciyi veli zoruyla sınıfta tutuluyor. Okullarımız çocuk bakımevine dönmek üzere.

Seeyoucry
Memur
08 Nisan 2024 14:03

Abla ülkede tek sıkıntı bumu sence eğitim sistemi çökmüş sen kalkıp benim kızım etkilenir diyon . Kızın içinde varsa naparsan yap ona engel olamazsın çok kötü okullarda var her gün her hafta kavga olan kız yüzünden erkek yüzünden ama efendi kız öğrencileri bir erkeğe bakmayan kız öğrencilerde var .. önce aile terbiyesi ve eğitimi şuan bence en önemli olan şey bu benim görüşüm kız aile terbiyesi almışsa kimse onu yolundan yaptıramaz.

b3rn4
Müsteşar
08 Nisan 2024 14:10

Sadece kız veya sadece erkeklere eğitim veren liseler zaten var. Çoğunluğu imam hatip ama imam hatip olmayanı da var.

Ha ama sadece erkek lisesinin ahırdan farksız olduğunu, erkeklerin kendilerine çeki düzen vermeye gerek duymadıklsrını sürekli ağızlarının bozuk olduğunu, sadece kız liselerinde de kızların birbirlerine çekemezlik yapıp sürekli yürüyen trip şeklinde kendilerine hocalara küsmeler vs gibi davranışlar olduğunu bizzat oralarda görev yapan arkadaşlardan duyuyoruz.

lutt
Şube Müdürü
08 Nisan 2024 14:20

haksızlık , hukuksuzluk, liyakatsizlik

235U
Genel Müdür
08 Nisan 2024 16:45

Öğretmenin ek dersi kesilsin diye açtığın başlıklardan sonra bu konulara kadar evrildin

zaten sadece kız ve erkek liseleri varken neden bu başlık açılır?

üstelik fen lisesi kapasitesinde imam hatipler bile var

bu başlıktan ancak siyasi fikirleri farklı insanların siyaset tartıştığı bir başlığa dönüşür

var olan şeyi tartışmaya gerek yok

ama seni tebrik ederim

saf öğretmen düşmalığı yaptığın günlerden öğretmenleri birbirine kışkırtacağın günlere kadar geldik

gelişme var

nealbide
Aday Memur
08 Nisan 2024 17:19

tüm türkiyede sadece 5 tane erkek lisesi ( imam hatip programı eğitimi vermeyen ) ve 6 tane kız lisesi ( imam hatip programı vermeyen) lise bulabildim. ki bunlar sanırım özel programlı liseler. ve yaşadığım şehir de yok. e devlet üzerinden veliler öğrenciler talepte bulunsun belirli bir sayıya ulaşınca bu istek karşılansın istiyorum. isteyen göndersin istemeyen göndermesin lakin bu tek tipciliği doğru bulmuyorum. benim kızım daha liseye gitmiyor. gitmesi taraftarı da değilim bu şartlarda.

235U, 2 ay önce

Öğretmenin ek dersi kesilsin diye açtığın başlıklardan sonra bu konulara kadar evrildin

zaten sadece kız ve erkek liseleri varken neden bu başlık açılır?

üstelik fen lisesi kapasitesinde imam hatipler bile var

bu başlıktan ancak siyasi fikirleri farklı insanların siyaset tartıştığı bir başlığa dönüşür

var olan şeyi tartışmaya gerek yok

ama seni tebrik ederim

saf öğretmen düşmalığı yaptığın günlerden öğretmenleri birbirine kışkırtacağın günlere kadar geldik

gelişme var

235U
Genel Müdür
08 Nisan 2024 17:21

sabah kız öğleden sonra erkek veya tek okul ancak 2 farklı bina olan birçok imam hatip var

235U
Genel Müdür
08 Nisan 2024 17:25

hatta liseyi geçtim

sadece erkek veya kız ortaokulları var

sadece bulunduğum şehirde 4 tane imam hatip ortaokulu var bı şekilde çocuğum bunlardan birinde

lisede de göndereceğim yer şimdiden belli

en az 3 lise şehrimde biliyorum

hem erkek hem kız öğrencisi var ancak bir biri ile karıştırılmadan planlanıyor

kısacası araştırmanız yüzeysel verilere dayanıyor

millet çok açıldığından çocuğunu mecburen imam hatipte kız erkek ayrı okutmaktan şikayetçi

siz bulamıyoruz diyorsunuz

boşa kavga çıkarmayın

nealbide, 2 ay önce

tüm türkiyede sadece 5 tane erkek lisesi ( imam hatip programı eğitimi vermeyen ) ve 6 tane kız lisesi ( imam hatip programı vermeyen) lise bulabildim. ki bunlar sanırım özel programlı liseler. ve yaşadığım şehir de yok. e devlet üzerinden veliler öğrenciler talepte bulunsun belirli bir sayıya ulaşınca bu istek karşılansın istiyorum. isteyen göndersin istemeyen göndermesin lakin bu tek tipciliği doğru bulmuyorum. benim kızım daha liseye gitmiyor. gitmesi taraftarı da değilim bu şartlarda.

235U
Genel Müdür
08 Nisan 2024 17:29

illa imam hatipte okutmak istemeyenler meslek lisesine gönderebilir

kız liseleri var

ancak hangisi kız lisesi iyi araştırmak gerekir

fen lisesi kapasitesinde kız erkek ayrı olanlar sadece imam hatiplerde olur o nedenle kız erkek ayrı istiyorsanız ve iyi eğitim diliyorsanız imam hatip olmak zorunda

yorumokuyan
Aday Memur
08 Nisan 2024 17:47

Boş yapmışsın. Ben karma lisede okudum. Aynı ilçede merkezde kız lisesi vardı. O kız lisesinin önünde tofaşlar şahinler sıra olur sevgililerini alır okuldan götürürdü. Bizim lisede böyle bir olay yoktu. Yani lise bir şeyi değiştirmez. Yapacak olan başka şehirden bile tiktoktan partner bulur. Ayrıca zaten imamhatipler var. Bomboş konu. Tebrikler. Ben öğretmen değilim ama bu zihniyette öğretmenlerin oldugu okullara cocugumu yollamak istemezdim.

Kagiş
Müsteşar
08 Nisan 2024 18:00

Tanzimat Dönemi yıllarına dönelim efendim!! Evlere mürebbiyeler gelsin kız çocuklarımızı yetiştirsin!! Okul da neymiş, zinharr olmazz!))))

08 Nisan 2024 19:11

Tercih meselesidir.Kızlar için uygun bence de.Erkek çocukları nette duyup gördüğünü uluorta konusabi

Neandertal87
Aday Memur
09 Nisan 2024 22:57

Ergenlik dönemindeki çocukların yaşıtlarına ilgi duymaları ve onlar tarafından beğenilmek için görüntü ya da davranışlarında bir takım duzenlemelere gitmeleri buyume ve gelişmenin yolunda gittigine dair bir gösterge değil miydi ya.

nealbide
Aday Memur
09 Nisan 2024 23:40

buluğ çağına ermiş kişilerin karşı cinse ilgi duymaları tabi ki olağan bir durum. okulda karşı cinsin ilgisini çekmek için yapılan eylemleri doğru bulmuyorum hangi bilim adamı derse desin ki bu öğrencileri daha çabuk yetişkinleştirir daha çabuk büyümek zorlar yazımdaki ikinci linkte de bundan bahsetmiş.

bir diğer konuda şöyle bir haber var bu haberde karma eğitimin YAPILMADIĞI okulların avantajlarıyla ilgili bir araştırmadan bahsediyor. içeriğinde 4 konuya değinilmiş ilk maddede belirtilen daha rahat bir öğrenme ortamında da şundan bahsetmiş

https://www.thoughtco.com/advantages-of-single-sex-schools-2774613

öğrenci karşı cinse bir şey kanıtlama ihtiyacını hissetmez ve cinsiyete dayalı dikkat dağınıklığı ortadan kalktığında öğrenciler derslerine ve ders dışı etkinliklerine konsantre olabilirler.

okuldaki zorbalığında öğretmene karşı saygısızlığında kızların makyaj yapmasının da sebebinin bu yani "karşı cinse hava atma" olduğu kanısındayım.

bir diğer link ise

https://www.independenteducationconsultants.co.uk/what-are-the-benefits-of-single-sex-schools#:~:text=Single%20sex%20schools%20have%20the,on%20either%20boys%20or%20girls.

burda da erkeklerin ve kızların farklı öğrenme süreci olduğundan kendilerini farklı ifade ettiklerinden öğrencilerin sadece hemcinsleriyle birlikte olduklarında derse katılıma çekinmediklerinden ve kızların ve erkeklerin beraber olmasının dikkat dağıtıcı olduğundan bahsetmiş.

siz bunları tamamen doğru buluyor olabilirsiniz. ama en azından karma eğitim istemiyorsan çocuğunu imam hatipe yollayacaksın dayatmasına karşı olmak gerekir. isteyen karma eğitime yollasın isteyen kızlara ve erkeklere ayrı eğitim veren okullara yollasın. e devlet üzerinden talep alınıp bölgedeki okulların dağılımı buna göre yapılabilinir.

Neandertal87, 2 ay önce
Ergenlik dönemindeki çocukların yaşıtlarına ilgi duymaları ve onlar tarafından beğenilmek için görüntü ya da davranışlarında bir takım duzenlemelere gitmeleri buyume ve gelişmenin yolunda gittigine dair bir gösterge değil miydi ya.

nerdu
Aday Memur
13 Nisan 2024 03:31

ölçün islamsa böyle konuşamazsın

nealbide, 2 ay önce

buluğ çağına ermiş kişilerin karşı cinse ilgi duymaları tabi ki olağan bir durum. okulda karşı cinsin ilgisini çekmek için yapılan eylemleri doğru bulmuyorum hangi bilim adamı derse desin ki bu öğrencileri daha çabuk yetişkinleştirir daha çabuk büyümek zorlar yazımdaki ikinci linkte de bundan bahsetmiş.

bir diğer konuda şöyle bir haber var bu haberde karma eğitimin YAPILMADIĞI okulların avantajlarıyla ilgili bir araştırmadan bahsediyor. içeriğinde 4 konuya değinilmiş ilk maddede belirtilen daha rahat bir öğrenme ortamında da şundan bahsetmiş

https://www.thoughtco.com/advantages-of-single-sex-schools-2774613

öğrenci karşı cinse bir şey kanıtlama ihtiyacını hissetmez ve cinsiyete dayalı dikkat dağınıklığı ortadan kalktığında öğrenciler derslerine ve ders dışı etkinliklerine konsantre olabilirler.

okuldaki zorbalığında öğretmene karşı saygısızlığında kızların makyaj yapmasının da sebebinin bu yani "karşı cinse hava atma" olduğu kanısındayım.

bir diğer link ise

https://www.independenteducationconsultants.co.uk/what-are-the-benefits-of-single-sex-schools#:~:text=Single%20sex%20schools%20have%20the,on%20either%20boys%20or%20girls.

burda da erkeklerin ve kızların farklı öğrenme süreci olduğundan kendilerini farklı ifade ettiklerinden öğrencilerin sadece hemcinsleriyle birlikte olduklarında derse katılıma çekinmediklerinden ve kızların ve erkeklerin beraber olmasının dikkat dağıtıcı olduğundan bahsetmiş.

siz bunları tamamen doğru buluyor olabilirsiniz. ama en azından karma eğitim istemiyorsan çocuğunu imam hatipe yollayacaksın dayatmasına karşı olmak gerekir. isteyen karma eğitime yollasın isteyen kızlara ve erkeklere ayrı eğitim veren okullara yollasın. e devlet üzerinden talep alınıp bölgedeki okulların dağılımı buna göre yapılabilinir.

nealbide
Aday Memur
13 Nisan 2024 14:00

nasıl olmalı islama göre

nerdu, 2 ay önce

ölçün islamsa böyle konuşamazsın

13 Nisan 2024 18:09

hocam tam senin gibileri uygun bir okul var yalnız baya uzakta afganistanda kızını oraya gönedrebilirsin sende berabari git şeriat eğitimi istiyorsan her seyi bahane edip acaba laik cumhuriyete nasıl sallayabiliriz nasıl Atatürke kinimizi kusabilirizi nasıl şeriat propagandası yapabiliriz derdindsiniz Atatürkün kurduğu laik cumhuriyet sayesinde sosyal hukuk devleti sayesined memur olmus gelmis burda bana seriat propagandası yapıyor

memurolm
Genel Müdür
13 Nisan 2024 18:32

birincisi şeriat hiç bir şeyle kıyaslanmaz hiç bir insani düzenle denk olmaz şeriat demek islam demektir. bir müslüman da islam ister tabi ki. ben milli mücadeleyi veren halkın değerlerinin iktidar olmasını istiyorum. lakin bu konuya bakcaksak olursak ben diyorum ki e devletten talep alınsın en çok kişinin memnun olacağı şekilde eğitim veren okullar olsun isteyen karma isteyen ayrı. sen ise belirli bir düzen herkese dikte edilsin diyorsun amaç demokrasiyse hangisi daha demokratik ?
İnadınaAtatürk, 2 ay önce

hocam tam senin gibileri uygun bir okul var yalnız baya uzakta afganistanda kızını oraya gönedrebilirsin sende berabari git şeriat eğitimi istiyorsan her seyi bahane edip acaba laik cumhuriyete nasıl sallayabiliriz nasıl Atatürke kinimizi kusabilirizi nasıl şeriat propagandası yapabiliriz derdindsiniz Atatürkün kurduğu laik cumhuriyet sayesinde sosyal hukuk devleti sayesined memur olmus gelmis burda bana seriat propagandası yapıyor

13 Nisan 2024 20:28

Şeriat dediğin şey nedir tam olarak? Selefiye göre tasavvufçu şirkte, kelamcıya göre fıkıhçı kötü, hadisçiye göre kelamcı kötü. İran ayrı Afganistan ayrı örnek. Haydi birine şia dedin e diğeri selefi ve Türkiye'de temsilcileri var. Arabistan'a göre mezarlık ziyareti haram hatta mezar yok ama hadisçiye göre mezar ziyareti sevap. Allah'ın dinini ne hale sokmuşlar öyle değil mi? Bunun adı şeriat değil düzenbazlık. Şeriatta demokrasi de yoktur. Biat olan yerde demokrasi olmaz. Ha diyeceksin ki o zaman sana göre din nedir? Din laikliktir yani senin dinin sana benim dinim bana kimse kimseye karışamaz. İlla şeriat diyorsan örnekleri olan yerler var ve durumları da ortada

memurolm, 2 ay önce
birincisi şeriat hiç bir şeyle kıyaslanmaz hiç bir insani düzenle denk olmaz şeriat demek islam demektir. bir müslüman da islam ister tabi ki. ben milli mücadeleyi veren halkın değerlerinin iktidar olmasını istiyorum. lakin bu konuya bakcaksak olursak ben diyorum ki e devletten talep alınsın en çok kişinin memnun olacağı şekilde eğitim veren okullar olsun isteyen karma isteyen ayrı. sen ise belirli bir düzen herkese dikte edilsin diyorsun amaç demokrasiyse hangisi daha demokratik ?

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
13 Nisan 2024 23:12

Trol bu. Beslemeyin bunu.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi