Editörler : swat3410
11 Nisan 2024 22:42

Kadrolu memur istifa edip polis olabilir mi?

Herkese Hayırlı bayramlar diliyorum bir sorum olacak

Bir kamu kurumunda 4/C kadrolu memurum, istifa edip Pomem e girerek Polis olmam mümkün mü bilgisi olan var mı? Çevremde bilgi sahibi olan yok yardımcı olur musunuz lütfen

MakDS
Aday Memur
11 Nisan 2024 23:21

Usule uygun istifa sonrası bir bekleme süresi varmış dediler ama net birşeyler öğrenemedim

mutsuz17
Daire Başkanı
12 Nisan 2024 01:01

Evet geçebilirsiniz , 657 dmk?nun 94. maddesinde istifa şekilleri belirtilmiştir . Şu an Pomem eğitim süresini bilmiyorum eğer 6 aydan uzun ise , işiniz daha kolay olur. Siz usulüne uygun istifa edeceksiniz bunun için de polis okulunu kazanır kazanmaz istifa dilekçesini kuruma verip 1 ay içinde cevap gelmesini bekleyeceksiniz . 1 ay içinde cevap gelmezse yeni bir dilekçe yazıp ( bekleme süresinde cevap gelmediği için usulüne uygun olarak istifa ediyorum diye ) istifa etmiş olacaksınız . Burada önemli nokta istifanızın onaylandığı gün veya ikinci dilekçeyi verdiğiniz gün ile polis okulunun bitip atamanızın yapıldığı gün arasında minimum 6 ay olması gerekiyor . Eğer Pomem eğitim süresi 6 aydan kısa ise risk alıp erken istifa etmeniz gerekir .

Küçük bir tavsiye mülakatta memur olduğunuzu onlar sormadan söylemeyin ters teper .

MakDS
Aday Memur
12 Nisan 2024 07:19

Hocam pomem 9 ay oldu ondan yana sıkıntı yok ama dilekçe süreci korkutuyor biraz beni tavsiyeniz için çok teşekkür ederim memur olduğumu söylersem neden sıkıntı yaparlar biraz anlatabilir misiniz

mutsuz17, 2 ay önce

Evet geçebilirsiniz , 657 dmk?nun 94. maddesinde istifa şekilleri belirtilmiştir . Şu an Pomem eğitim süresini bilmiyorum eğer 6 aydan uzun ise , işiniz daha kolay olur. Siz usulüne uygun istifa edeceksiniz bunun için de polis okulunu kazanır kazanmaz istifa dilekçesini kuruma verip 1 ay içinde cevap gelmesini bekleyeceksiniz . 1 ay içinde cevap gelmezse yeni bir dilekçe yazıp ( bekleme süresinde cevap gelmediği için usulüne uygun olarak istifa ediyorum diye ) istifa etmiş olacaksınız . Burada önemli nokta istifanızın onaylandığı gün veya ikinci dilekçeyi verdiğiniz gün ile polis okulunun bitip atamanızın yapıldığı gün arasında minimum 6 ay olması gerekiyor . Eğer Pomem eğitim süresi 6 aydan kısa ise risk alıp erken istifa etmeniz gerekir .

Küçük bir tavsiye mülakatta memur olduğunuzu onlar sormadan söylemeyin ters teper .

mutsuz17
Daire Başkanı
12 Nisan 2024 10:01

Emniyet kendine muhtaç kişileri arar , memur olduğunuzu söylerseniz sizin ileride işi bırakacağınızı düşünebilirler . Ek olarak zaten bu kişinin işi var işi olmayan başka birini seçelim diye düşünebilirler. Ama asla şu şekilde düşünmezler ? bu mesleğe isteyerek geliyor daha faydalı olur ? Çünkü çok istekli başlayanlar daha çabuk yıpranıp çıkma yoluna giriyorlar .

İstifa sürecinde korkulacak bir şey yok, dilekçeyi verecekseniz 1 ay önceden cevap gelmezse ikinci dilekçeyi verip ayrılacaksınız bu kadar basit . Ama dilekçeleriniz yukarıda yazdığım kanunun maddesine göre usulüne uygun olarak istifa etmek istediğinizi ve haklarınızın saklı kalması istediğinizi belirtin .

MakDS
Aday Memur
12 Nisan 2024 12:25

Sağolun hocam teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için

mutsuz17, 2 ay önce

Emniyet kendine muhtaç kişileri arar , memur olduğunuzu söylerseniz sizin ileride işi bırakacağınızı düşünebilirler . Ek olarak zaten bu kişinin işi var işi olmayan başka birini seçelim diye düşünebilirler. Ama asla şu şekilde düşünmezler ? bu mesleğe isteyerek geliyor daha faydalı olur ? Çünkü çok istekli başlayanlar daha çabuk yıpranıp çıkma yoluna giriyorlar .

İstifa sürecinde korkulacak bir şey yok, dilekçeyi verecekseniz 1 ay önceden cevap gelmezse ikinci dilekçeyi verip ayrılacaksınız bu kadar basit . Ama dilekçeleriniz yukarıda yazdığım kanunun maddesine göre usulüne uygun olarak istifa etmek istediğinizi ve haklarınızın saklı kalması istediğinizi belirtin .

12 Nisan 2024 13:34

Öyle bir salaklık yapabilecek kadrolu memur varmı?

mutsuz17
Daire Başkanı
12 Nisan 2024 13:40

Rica ederim hocam hakkınızda hayırlısı olsun, ek olarak mesleğe girdiğinizde de bu bilgiyi gizli tutarsanız yukarıda yorumu yazan gibilerinin saçmalamalarına ve saygısızlıklarına maruz kalmamış olursunuz .

MakDS
Aday Memur
12 Nisan 2024 17:59

Sorun değil hocam çok teşekkür ederim zaten millet işin içeriğini bilmediği için böyle düşünüyor

12 Nisan 2024 20:50

Şuan hangi kurum hangi unvandasın hocam ?

13 Nisan 2024 01:44

657ye tabi isen bekleme süresini doldurursan olursun sıkıntı olmaz.

omresl
Şube Müdürü
13 Nisan 2024 11:07

Şaka mısın
14 Nisan 2024 13:55

Olursun engel yok.

Biçare24
Aday Memur
14 Nisan 2024 18:17

Aklını peynir ekmekle mi yedin

xLmx
Şef
14 Nisan 2024 21:30

kadrolu memur neden istifa edip polis olur onu anlamadım:) Seviyorum hayalimleri geçelim tabi
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi