Editörler : Lanet
12 Nisan 2024 01:45

İçisleri Bakanlığı Gyuds

15.02.2021 tarihinden memuriyete girişim var. 11.04.2022 tarihinden bu yana da VHKİ olarak çalışıyorum. Memuriyet öncesi 2-3 yıl sigortam var. ŞEFLİK sınavına girmek istiyorum, İçişleri Bakanlığı ŞEFLİK için 2 yıl VHKİ olmak üzere 4 yıl toplam hizmet istiyor. Memuriyet öncesi sigortam sayılır mı?


Umut0621
Genel Müdür
15 Nisan 2024 19:12

4 sene kamu hizmeti istiyor, siz memuriyet öncesi kamu da mı çalıştınız? Eğer özel sektörse şeflik sınavına giremezsiniz

Fatih Brs
Aday Memur
16 Nisan 2024 18:48

İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği'nin 4.maddesi İ bendi der ki; Hizmet süresi: Aylıksız izinli geçen süreler hariç muvazzaf askerlik süresi dahil olmak üzere, 657 sayılı Kanunun 68 inci maddesinin (B) bendine göre hesaplanan süreleri ifade eder.

657 sayılı Kanunun 68 inci maddesinin (B) bendi der ki; Bu sürelerin hesabında; 8/6/1984 tarihli ve 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi kapsamına dâhil kurumlarda fiilen çalışılan süreler ile Yasama Organı Üyeliğinde, belediye başkanlığında, belediye ve il genel meclisi üyeliğinde, kanunlarla kurulan fonlarda, muvazzaf askerlikte, okul devresi dâhil yedek astsubaylık ve yedek subaylıkta ve uluslararası kuruluşlarda geçen sürelerin tamamı ile yükseköğrenim gördükten sonra özel kurumlarda veya serbest olarak çalıştıkları sürenin; Başbakanlık ve bakanlıkların bağlı ve ilgili kuruluşlarının müsteşar ve müsteşar yardımcıları ile en üst yönetici konumundaki genel müdür ve başkan kadrolarına atanacaklar için tamamı, diğer kadrolara atanacaklar için altı yılı geçmemek üzere dörtte üçü dikkate alınır.

Yani = memuriyet süren + askerlik süren + yükseköğretim gördükten sonra çalıştığın sürelerin 3/4 ü.


ahmet107418
Aday Memur
17 Nisan 2024 00:38

Hocam, çok teşekkür ederim bilgileriniz için. bunun için hizmet birleştirme gibi bir şey yapmama gerek varmı
Fatih Brs, 1 ay önce

İçişleri Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği'nin 4.maddesi İ bendi der ki; Hizmet süresi: Aylıksız izinli geçen süreler hariç muvazzaf askerlik süresi dahil olmak üzere, 657 sayılı Kanunun 68 inci maddesinin (B) bendine göre hesaplanan süreleri ifade eder.

657 sayılı Kanunun 68 inci maddesinin (B) bendi der ki; Bu sürelerin hesabında; 8/6/1984 tarihli ve 217 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2 nci maddesi kapsamına dâhil kurumlarda fiilen çalışılan süreler ile Yasama Organı Üyeliğinde, belediye başkanlığında, belediye ve il genel meclisi üyeliğinde, kanunlarla kurulan fonlarda, muvazzaf askerlikte, okul devresi dâhil yedek astsubaylık ve yedek subaylıkta ve uluslararası kuruluşlarda geçen sürelerin tamamı ile yükseköğrenim gördükten sonra özel kurumlarda veya serbest olarak çalıştıkları sürenin; Başbakanlık ve bakanlıkların bağlı ve ilgili kuruluşlarının müsteşar ve müsteşar yardımcıları ile en üst yönetici konumundaki genel müdür ve başkan kadrolarına atanacaklar için tamamı, diğer kadrolara atanacaklar için altı yılı geçmemek üzere dörtte üçü dikkate alınır.

Yani = memuriyet süren + askerlik süren + yükseköğretim gördükten sonra çalıştığın sürelerin 3/4 ü.


Fatih Brs
Aday Memur
17 Nisan 2024 19:36

Sınav ilanı açıldıktan sonra e-içişleri üzerinde GYUD modülü açılır. Modülden başvuru yaparken sınava başvuru için hesaplanan hizmet süreni görmen gerekir. Sürelerinde eksiklik var ise çalıştığın ildeki İl Yazı İşleri Müdürlüğü ile görüşüp sürelerde düzeltme yaptırmalısın. İl Yazı İşleri Müdürlüğü senden SGK dökümü ve askerlik belgesi isteyebilir. Hizmet birleştirme yapmana gerek yok. Sen yinede vakitlice bağlı olduğun Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüğü ile görüş.

ahmet107418, 1 ay önce
Hocam, çok teşekkür ederim bilgileriniz için. bunun için hizmet birleştirme gibi bir şey yapmama gerek varmı

ahmet107418
Aday Memur
17 Nisan 2024 19:38

hocam teşekkürler. hitap hizmet dökümü size atayım bi bakın isterseniz mail adresinizi veya iletişime geçebileceğim bir adres verebilir misiniz
Fatih Brs, 1 ay önce

Sınav ilanı açıldıktan sonra e-içişleri üzerinde GYUD modülü açılır. Modülden başvuru yaparken sınava başvuru için hesaplanan hizmet süreni görmen gerekir. Sürelerinde eksiklik var ise çalıştığın ildeki İl Yazı İşleri Müdürlüğü ile görüşüp sürelerde düzeltme yaptırmalısın. İl Yazı İşleri Müdürlüğü senden SGK dökümü ve askerlik belgesi isteyebilir. Hizmet birleştirme yapmana gerek yok. Sen yinede vakitlice bağlı olduğun Valilik İl Yazı İşleri Müdürlüğü ile görüş.


Fatih Brs
Aday Memur
17 Nisan 2024 21:48

Özelde attım iletişim bilgilerimi.

ahmet107418, 1 ay önce
hocam teşekkürler. hitap hizmet dökümü size atayım bi bakın isterseniz mail adresinizi veya iletişime geçebileceğim bir adres verebilir misiniz
18 Nisan 2024 10:49

içişleri gyud "gysakademi" online hazırlık platformu tüm ünvanlar için açıldı. 4bin+ soru, denemeler


cefto
Aday Memur
18 Nisan 2024 20:45

Teşekkürler ben de gysakademi sitesini çok beğendim.

platonistik, 1 ay önce

içişleri gyud "gysakademi" online hazırlık platformu tüm ünvanlar için açıldı. 4bin+ soru, denemeler

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi