Editörler : E.Kayı Han
17 Nisan 2024 18:33

Maaş haram mı helal mi yazdım yukarıya incelersen cahilliğin gider yeğenim.

zorsevda, 1 ay önce

bankalandan ve imf den faiz ile para alan devletin maaş ödemelerine ne diyorsun.. o zaman maaşda haram.. avans çekmekte. kredi kartı kullanmakta..

Nabız Yok
Memur
17 Nisan 2024 23:13

hala müzekkere cevabımı bekliyorsun sen
Abbas.KILKUYRUK2, 1 ay önce

Maaş haram mı helal mi yazdım yukarıya incelersen cahilliğin gider yeğenim.

fleminx
Daire Başkanı
06 Mayıs 2024 14:13

konu son derece doğru. promosyon caiz olmamaktan öte haramdır.

bu büyük günaha girmek istemeyen tüm kardeşlerim bana yönlendirsin parayı. ben bir havuz oluşturup gerekli yerlere aktarırım uygun görürseniz.

Nabız Yok
Memur
06 Mayıs 2024 15:12

almayanlar kalabalık yapmasınlar gidip cami, kurs vs bağış yapsınlar kimde zorla alın verin demiyor gündeme böyle bir konu geldi insanlar cevap bekliyor
fleminx, 3 hafta önce

konu son derece doğru. promosyon caiz olmamaktan öte haramdır.

bu büyük günaha girmek istemeyen tüm kardeşlerim bana yönlendirsin parayı. ben bir havuz oluşturup gerekli yerlere aktarırım uygun görürseniz.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
06 Mayıs 2024 21:10

emri bil maruf nehyi anil münker

Kur'an-ı Kerîm'de, ''Sizden hayra çağıran, marufu emreden, münkerden vazgeçirmeye çalışan bir ümmet bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir" (Alu İmrân, 3/104) buyurulmaktadır. Bu ayetle marufun emredilmesi ve münkerden menedilmesi işi bütün İslâm ümmetine farz kılınmıştır. İslâm uleması bu görevi ümmet içinden bir grubun yapmasıyla diğerlerinden sorumluluğun kalkacağını, ancak hiç kimsenin yapmaması halinde bütün müslümanların sorumlu ve günahkâr olacağını söylemiştir

Nabız Yok, 3 hafta önce
almayanlar kalabalık yapmasınlar gidip cami, kurs vs bağış yapsınlar kimde zorla alın verin demiyor gündeme böyle bir konu geldi insanlar cevap bekliyor

Adliyeci
Şef
07 Mayıs 2024 08:47

audi A8 makam arabası isteyen, özel yemek organizasyonları yapan, yılda 5 katrilyon parayı yiyen diyanet mi benim alacağım 3 kuruşluk promosyona laf ediyor, haramsa dağıt bize kardeş promosyonunu biz senin yerine afiyetle yeriz

zorsevda
Daire Başkanı
07 Mayıs 2024 09:18

işe girerken,atama . tayin ve gys de torpil helal :)

azebbb
Aday Memur
07 Mayıs 2024 20:03

dileyen bana verebilir

cevherdudayev1
Daire Başkanı
08 Mayıs 2024 13:23

fetvaları diyanetten değil hangi mezhebe mensupsan onun imamından alabilirsin genellikle hanefi mezhebine mensup olduğumuz için diyanetin kaynağıda burası dersenki ben diyaneti dinlemem o zaman fıkıh kitapları ortada kendi kendine araştırabilirsin

Adliyeci, 3 hafta önce

audi A8 makam arabası isteyen, özel yemek organizasyonları yapan, yılda 5 katrilyon parayı yiyen diyanet mi benim alacağım 3 kuruşluk promosyona laf ediyor, haramsa dağıt bize kardeş promosyonunu biz senin yerine afiyetle yeriz

16 Mayıs 2024 23:44

Promosyon caiz değildir. İsteyen IBAN numarası versin çorba parası göndereceğim.

E.Kayı Han
Editor
17 Mayıs 2024 08:50

Bak veririm ama sadece çorba kurtarmaz çorbadan sonra adana ve içecek ile yemek sonrası tatlı olarak künefe yerim ben.

Abbas.KILKUYRUK2, 1 hafta önce

Promosyon caiz değildir. İsteyen IBAN numarası versin çorba parası göndereceğim.

zorsevda
Daire Başkanı
17 Mayıs 2024 09:15

arkadaşlarımızın ms hastası çocuklarına yollayabilirsiniz.

assassin_gck
Memur
17 Mayıs 2024 09:22

bin tl iken caiz değil diyen hocalar 25 30 olunca caizdire döndü, 150 olsa demek yemeyen cehennemlik dicekler.

Adliyeci
Şef
17 Mayıs 2024 09:46

memurların çoğu borç batağında, aldıkları promosyonları zaten borçlarına yatırıyorlar, dolayısıyla o para bankanın bir cebinden çıkıp diğer cebine giriyor, herkese genelleme yaparak promosyon almayın diyemezsiniz, ama yemeyin demenize ben de katılıyorum, ben de promosyonun haram olduğunu veya helal yoldan gelmediğini düşünüyorum, bu sebeple de harcamıyorum, yiyene de saygım var herkesin inancı kendine, bununla beraber Diyanet'in de hiçbir fetvasına katılmıyorum, ortada zaten her türlü zevkü sefayı süren ve devleti sömüren bir diyanet olduğu için verdiği fetvalar umrumda değil. İnsan akıl ettiğinde ve vicdanın sesini dinlediğinde zaten çalışmadan kazandığı bir geliri harcamak istemez, varsa faizle almak zorunda olduğunuz borcunuza yatırın, borcunuz yoksa da etrafta zor durumda olan çok aile var çoluk çocuk var dağıtın gitsin.

Reamonn42
Aday Memur
17 Mayıs 2024 13:45

Yaşayacağınız bir tane hayat var hurafelere inanmayın sizin caiz değil diyerek almadığınız paraları size fetva veren hocalar jet skilerde kadınlarla yiyor bilesiniz :)

17 Mayıs 2024 17:34

Harama hurafe dedin dinsiz oldun

Reamonn42, 1 hafta önce

Yaşayacağınız bir tane hayat var hurafelere inanmayın sizin caiz değil diyerek almadığınız paraları size fetva veren hocalar jet skilerde kadınlarla yiyor bilesiniz :)

gtot
Şef
17 Mayıs 2024 18:15

Promosyon caiz değilse o zaman gerekli devlet makamlarına promosyon caiz değildir diye de yazabilirsin

22 Mayıs 2024 00:18

Yazarız yeğenim sen canını sıkma git kumda oyna

gtot, 1 hafta önce

Promosyon caiz değilse o zaman gerekli devlet makamlarına promosyon caiz değildir diye de yazabilirsin

Toplam 58 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi