Editörler : "eskiyara"Pangaea

Prettypelin
Yasaklı
18 Nisan 2024 18:29

Hocam biliyorum bende durumu ancak öğretmenler bu durumu kabullenirse düzenleme olmaz, düzenlemenin yapılmamasını zihnimizde normalleştirmeyelim lütfen,

Yapılacağını düşünüyorum ben, yapılmazsa sendikaların öğretmenlerin konuyu dile getirmesi gerekiyor, olmazsa olmaz diye kabullenmek doğru değil, bizim aldığımız uzmanlığı bu yıl süresi dolan neden alamasın bu çok büyük bir haksızlık olur

Anuşirvann, 1 ay önce

Hocam ortada bir gerçeklik var. Anayasa mahkemesinin iptal ettiği maddeler için tekrar yasal düzenleme yapılmalı. Sürecin hukuken işlemesi için bu şart. Bu konuda kamuoyu oluşturmak gerekir. Yoksa unutulup gidecek.

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
19 Nisan 2024 11:21

Sayın hocam maalesef bu forumda yazmak kamuoyu oluşturmuyor. Özellikle öğretmenlerin sendikalara baskı yapması şart.

Prettypelin, 1 ay önce

Hocam biliyorum bende durumu ancak öğretmenler bu durumu kabullenirse düzenleme olmaz, düzenlemenin yapılmamasını zihnimizde normalleştirmeyelim lütfen,

Yapılacağını düşünüyorum ben, yapılmazsa sendikaların öğretmenlerin konuyu dile getirmesi gerekiyor, olmazsa olmaz diye kabullenmek doğru değil, bizim aldığımız uzmanlığı bu yıl süresi dolan neden alamasın bu çok büyük bir haksızlık olur

Uzman-karacalı
Şube Müdürü
19 Nisan 2024 17:25

Maalesef ömk ile ilgili düzenleme unutulup gidiyor. Bakanlıktan ses yok.

derdnz
Aday Memur
19 Nisan 2024 18:15

Önceki yıllarda takvim ne zaman açıklanıyordu başvuru Mayıs sonu Haziran başı gibi hatırlıyorum henüz vakit gelmemiştir belki de

Krblt21
Aday Memur
19 Nisan 2024 19:50

Haziran ayına kadar ilgili maddelerin revize edilmesi gerekiyor.Ayni zamanda bir an önce yeni maddeler belirlenip yazın izlenmesi gereken eğitimleri izleme süreci başlayacak. Tahminimce Mayıs'ın ortasına kadar yeni yasanın meclise gelmesi gerekiyor aksi durumda sistem komple durdurulacak ve bu hakkı alan almış olacak olan kalanlara olacak.Bu defa kanuni hak olduğu için tekrar revize edileceği düşüncesindeyim.Bu kadar bekledik 1 ay daha bekleyeceğiz güzel sonuçlar yakındır insaAllah l.

zsemiz
Memur
19 Nisan 2024 20:29

Anayasa mahkemesinin verdiği süre 9 aylık süre resmi gazetede 27 Eylül 2023 de yayımlanması ile başladı 27 Haziran 2024 e kadar 9 aylık dönemde yasama sürecinin işletilip düzenleme yapılması ve resmi gazetede yayımlanması gerekiyor maliye bakanlığının ekonomik kemer sıkma süreci ve milli eğitim bakanlığından uygun açıklama gelmemesi sürecin nasıl işleneceği konusunda soru işaretleri oluşturuyor

Kalan 2 aylık dönemde hızlı bir yaşama süreci ile sorun çözüme kavuşur aksi halde uzun bir belirsizlik biz öğretmenleri bekler

Süreçte uzmanlık ve başöğretmenlik süreçlerinin kısaltılması

Kazanılan uzmanlık ve başöğretmenlik tazminatlarının belirli bir kısmıda olsa maddi olarak emeklilik maaş ve ikramiyeye yansıtılması

Yıllarca bekletilen ve uzun yıllar hakkını elde edemeyen öğretmenlerin başöğretmenlik için bekletilmemesi gibi çalışmaları içermesi tek temennimiz

Qovboypolis01
Şube Müdürü
22 Nisan 2024 16:59

Zor olur artık. Önümüzde seçim yok nasılsa

22 Nisan 2024 19:30

Peki bakanlık 27 hazirandan önce uzman öğretmenlik takvimini açıklarsa bu sene uzman olacak kişiler sürece devam edemez mi acaba?

zsemiz, 1 ay önce

Anayasa mahkemesinin verdiği süre 9 aylık süre resmi gazetede 27 Eylül 2023 de yayımlanması ile başladı 27 Haziran 2024 e kadar 9 aylık dönemde yasama sürecinin işletilip düzenleme yapılması ve resmi gazetede yayımlanması gerekiyor maliye bakanlığının ekonomik kemer sıkma süreci ve milli eğitim bakanlığından uygun açıklama gelmemesi sürecin nasıl işleneceği konusunda soru işaretleri oluşturuyor

Kalan 2 aylık dönemde hızlı bir yaşama süreci ile sorun çözüme kavuşur aksi halde uzun bir belirsizlik biz öğretmenleri bekler

Süreçte uzmanlık ve başöğretmenlik süreçlerinin kısaltılması

Kazanılan uzmanlık ve başöğretmenlik tazminatlarının belirli bir kısmıda olsa maddi olarak emeklilik maaş ve ikramiyeye yansıtılması

Yıllarca bekletilen ve uzun yıllar hakkını elde edemeyen öğretmenlerin başöğretmenlik için bekletilmemesi gibi çalışmaları içermesi tek temennimiz

zaytung41
Memur
22 Nisan 2024 21:06

600 bin kişiyi tek seferde uzman başöğretmen yapıp diğer öğretmenler görmezden gelinemez. Sözde sendikalardan da ses yok.

Kamu3491
Aday Memur
24 Nisan 2024 04:50

İl içi ve il dışı atamada 3 yıl şartı kaldırılsın

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi