Editörler : ayşegül bgm
17 Nisan 2024 19:18

Doktorluktan istifa edip hemşire olmak

Böyle bir şey mümkün müdür?

Rose nurse
Aday Memur
17 Nisan 2024 19:22

Şaka yapıyorsunuz herhalde 😅

berkehan81
Şef
17 Nisan 2024 21:18

mümkündür hatta tıp fakültesinin ilk üç yılını başarıyla tamamlayanlar eski adıyla sağlık memuru (toplum sağlığı teknisyeni) veya sağlık teknikerliği (şimdiki sağlık teknikeri unvanı değil) en son kanunla sağlık memurluğu hemşireliğe eşdeğer sayıldı yani tıp fakültesi okurken okulun ilk üç yılını başarıyla tamamlayanlar hemşire olabilirler (küçük sıhhat memuru veya sağlık memuru veya hemşire)

atillaa10
Aday Memur
22 Nisan 2024 10:48

Kardeş bir de böyle bir soru sormanın sebebini söylemeniz mümkün müdür?

cetek
Şef
22 Nisan 2024 11:26

İlk üç senede tıp fakültesinde temel bilimler okunur. Hiçbir girişimsel işlem, tanı tedavi öğrenmeden nasıl hemşire oluyorlarmış? Kendim bir doktor olarak pek mantıklı bulmadım.

berkehan81, 1 ay önce

mümkündür hatta tıp fakültesinin ilk üç yılını başarıyla tamamlayanlar eski adıyla sağlık memuru (toplum sağlığı teknisyeni) veya sağlık teknikerliği (şimdiki sağlık teknikeri unvanı değil) en son kanunla sağlık memurluğu hemşireliğe eşdeğer sayıldı yani tıp fakültesi okurken okulun ilk üç yılını başarıyla tamamlayanlar hemşire olabilirler (küçük sıhhat memuru veya sağlık memuru veya hemşire)

lDeimosl
Genel Müdür
22 Nisan 2024 11:57

Bir okulu yarım bırakan zaten hiç bir ünvana atanamaz. İki yıl oluyana sağlık bilimlerinde önlisans, 4 yıl okuyana sağlık bilimlerinde lisans diploması verilir sadece. Onlarla da 3001 veya 4001 kadrosunda düz memur olunabilir. 4 yıllık bir bölümü 2 yıl okuyana da verilir bu arada önlisans diploması.

cetek, 1 ay önce

İlk üç senede tıp fakültesinde temel bilimler okunur. Hiçbir girişimsel işlem, tanı tedavi öğrenmeden nasıl hemşire oluyorlarmış? Kendim bir doktor olarak pek mantıklı bulmadım.

berkehan81
Şef
27 Nisan 2024 22:29

sağlık hizmetleri temel kanunu ve umumi hıfzıssıhha kanunu araştırma yaparsan bu bilgilere ulaşırsın şu an mantıklı gelmeyebilir ama 1930 lardan sonra böyle imiş dilekçe yaz bakanlığa cevap verirler belki

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi