Editörler : swat3410
18 Nisan 2024 12:32

Mal ediniminde bildirim süresi

üzerimde olan şeyleri bildireceğim ama alalı 2 yıl geçti şuan bildirmede sıkıntı yaşar mıyım


xLmx
Şef
18 Nisan 2024 12:58

genel bildirim zamanında bildirin

alaborüürübal
Aday Memur
18 Nisan 2024 12:59

şuan bildirirsek ne olur peki
xLmx, 1 ay önce
genel bildirim zamanında bildirin

Mehmet448
Aday Memur
18 Nisan 2024 13:03

ben de bildirmedim hocam 0 ve 5 li yıllar diye biliyorum
alaborüürübal, 1 ay önce
şuan bildirirsek ne olur peki

emrahüzülmez
Aday Memur
18 Nisan 2024 13:27

0 ve 5 li yılllarda bildirim oluyor ama ek bildirimle de yapılabilir diye biliyorum.


emrahüzülmez
Aday Memur
18 Nisan 2024 13:30

Madde 10 ? 3 üncü maddede sayılan görevlerde bulunanlar, eşleri velayeti altındaki çocukları ve kendilerinin şahsi mal varlıklarında önemli bir değişiklik olduğunda, değişikliği izleyen bir ay içinde yeni edindikleri mal, hak, gelir, alacak ve borçlara münhasır olmak üzere ek mal bildirimi vermek zorundadırlar. 8 inci maddede gösterilen mahiyet ve miktardaki malın iktisabı ile hak, alacak veya gelir sağlanması veya borçlanılması, mal varlığında önemli değişiklik sayılır.

Mal bildiriminin yenilenmesi

Madde 11 ? 3 üncü maddede belirtilen görevlere devam edenler, sonu (0) ve (5) ile biten yıların en geç Şubat ayı sonuna kadar bildirimlerini yenilemek zorundadırlar.


emrahüzülmez
Aday Memur
18 Nisan 2024 13:31

memurun mal bildirimi diye googlede aratırsanız yönetmelikte geçen maddeleri okursunuz.

emrahüzülmez, 1 ay önce

Madde 10 ? 3 üncü maddede sayılan görevlerde bulunanlar, eşleri velayeti altındaki çocukları ve kendilerinin şahsi mal varlıklarında önemli bir değişiklik olduğunda, değişikliği izleyen bir ay içinde yeni edindikleri mal, hak, gelir, alacak ve borçlara münhasır olmak üzere ek mal bildirimi vermek zorundadırlar. 8 inci maddede gösterilen mahiyet ve miktardaki malın iktisabı ile hak, alacak veya gelir sağlanması veya borçlanılması, mal varlığında önemli değişiklik sayılır.

Mal bildiriminin yenilenmesi

Madde 11 ? 3 üncü maddede belirtilen görevlere devam edenler, sonu (0) ve (5) ile biten yıların en geç Şubat ayı sonuna kadar bildirimlerini yenilemek zorundadırlar.


jack007
Daire Başkanı
18 Nisan 2024 14:11

Aynen arkadaşlarin dediği gibi 0 ve 5 te bildir genel bildirimde.

alaborüürübal, 1 ay önce
şuan bildirirsek ne olur peki

Toros101
Şef
18 Nisan 2024 16:44

Abi merhaba şöyle diyim sana eğer iki sene üstünden geçti ise hiç karışma yoluna bak. Yeni bir edinim mal varlığı alırsan (sen ve eşin çocuklar üstüne bile) hemen ya da en geç bir ay içinde polnet te bildirimde bulunup yazıyı çıkart ve personel şubeye gönder.Bak mal bildirimi bulunmamak cezası on iki ay kıdem durdurma. Ama senin dediğine göre iki sene geçmiş ise (iyi hesapla) ceza alman. Şöyle ki öğrenilir aynı soruşturma prosedürleri dosyan açılır. Muhakkik ifadeni alır sana ceza ister AMA sonuç kısmında yazar iki sene geçmiş o yüzden dcvyo diye yazar, bir şey olmadan kurtulursun. Ama soran yoksa bulandırma burda dedikleri gibi 0-5 li yıllarda ver. Şu yıllara güvenipte geçiktirme, dikkat et birşey aldığında birşey sattığında, kredi çektiğinde hemen bildirimde bulun en geç bir aydabulun ki başın gelecekte ağrımasın. Bunlar Maaşın beş katı için geçerli. Ama yarın birgün soruşturman olur bilgi sahibi,tanık olsanda, sen bilmezsin müfettiş, muhakkik ek olur alır bide sana yapıştırır. Onların iflahı yok koz vermeye gerekte. Bir ay içinde hemen yapmak en sağlamı.


Toros101
Şef
18 Nisan 2024 16:49

İki senelik d zamanaşımından yırtarsın bişey olmaz ama yapma geçmiş zaten önündeki bildirimleri bir ayda yapman kâfi

alaborüürübal, 1 ay önce
şuan bildirirsek ne olur peki

alaborüürübal
Aday Memur
18 Nisan 2024 17:09

teşekkür ederim
Toros101, 1 ay önce

İki senelik d zamanaşımından yırtarsın bişey olmaz ama yapma geçmiş zaten önündeki bildirimleri bir ayda yapman kâfi

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi