Editörler : swat3410
18 Nisan 2024 20:43

Amire hakaret suçunun karşılığı nedir?

merhaba arkadaslar, amire karşı yapılan hakaret ve saygısızlık sonucu bir ay açığa alınan personele verilecek ceza ne olur, bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

police-izmir-
Aday Memur
20 Nisan 2024 14:46

24 ay kıdem tenzili.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
20 Nisan 2024 14:52

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
memurluktan ihraç

Hiçç06
Kapalı
20 Nisan 2024 14:58

24 ay daha önce cezan yoksa muhtemelen bi altı verilir

Klav.ye
Aday Memur
20 Nisan 2024 18:20

hakaret ayrı saygısızlık ayrı... ayrıca buraya yazmak yerine pol netten mevzuat kısmını aç, orda genel kolluk disiblin hükümleri hakkında kanun var. orda tek tek yazıyor hangi eylemin cezasının ne olduğu. hem istediğin şeyi öğrenirsin hemde başka maddelere de göz atmış olursun.

Pol 09
Aday Memur
20 Nisan 2024 20:06

hakaret iddiası kamerayla sabit mi

Doganes1997
Aday Memur
20 Nisan 2024 21:08

yok degil
Pol 09, 1 ay önce
hakaret iddiası kamerayla sabit mi

Pol 09
Aday Memur
20 Nisan 2024 21:18

her türlü iptal ettirirsin yeter ki ifadede kabul etme sıkma canını

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
20 Nisan 2024 21:31

neden polnet başka yerden bakamaz mı mesala Google de 7068 sayılı kanun yazsa çıkar
Klav.ye, 1 ay önce

hakaret ayrı saygısızlık ayrı... ayrıca buraya yazmak yerine pol netten mevzuat kısmını aç, orda genel kolluk disiblin hükümleri hakkında kanun var. orda tek tek yazıyor hangi eylemin cezasının ne olduğu. hem istediğin şeyi öğrenirsin hemde başka maddelere de göz atmış olursun.

Polistirmeslegim
Aday Memur
20 Nisan 2024 21:42

kendinle aynı rütbeden ise kınama ben küfür etmiştim kınama aldım 6 yıl oldu pbs duruyor sildirtiyorum gurur duyuyorum yine olsa yine küfür ederim.

iyilikiyidir01
Şube Müdürü
20 Nisan 2024 21:50

küfür hakaret siddet çaresiz insanların yapaçak birseyi olmayan aciz insanların basvurduğu birseydir acizliği ile övüneni ilk defa gördüm:))ne oldu ki yani küfür edince bununla övünmek nedir ki:)
Polistirmeslegim, 1 ay önce
kendinle aynı rütbeden ise kınama ben küfür etmiştim kınama aldım 6 yıl oldu pbs duruyor sildirtiyorum gurur duyuyorum yine olsa yine küfür ederim.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
20 Nisan 2024 21:53

kusura bakmayın sınav sorusu olarak sordunuz sandım. amire hakaret 24 ay kıdem tenzili. hukuk işlerine lütfen dilekçe ile başvuru yapın ve soruşturma evraklarının bir nüshasını isteyiniz. çünkü 7068 sayılı disiplin kanunun hangi maddesinden soruşturma açılmış ve ne ceza istenmiş bilin ki savunmanızı ona göre göre yapın. 24 ay kıdem kendilinde amire hakaret geçiyor saygısızlık başka bir disiplin suçu. Soruşturmanın her aşamasında açığa alma yetkisi idareye verilmiş. lütfen savunmanı vermeden hukuk işlerinden soruşturma dosyasının bir nüshasını al ona göre savunmanı ver. diğer bir konu boşluğa düşüp şunları şunları söyledim deme ölümüne inkar kamara da olsa şahit De olsa ölümüne inkar. KENDİ İKRARINDAN DA belirttiği üzere der cezanı verir. il disiplin kurulu burdan sana bir ceza verir gibi usul esas dan önce gelir. dosyayı hem savunma hemde usul bakımdan inceelemk için görmek lazım. söylenen hangi kelime hakaret kabul edilmiştir Yargıtay emsal kararlardan öğreniyoruz. soruşturma da hakaret kabul ettiği il disiplin kurulu kararını bakalım Danıştay kabul edecek mi. ama işi sıkı tut ki karşı dava aç . yani soruşturma dosyasına amir müdahale edecektir kanımca. güçlü bir savunma ama asla kabul etmek yok. hakaret ve saygısızlık kime göre neye göre. soruşturma nezaman açıldı nezaman ceza verildi kısımı usüle girer.
Gydm, 1 ay önce
memurluktan ihraç

Doganes1997
Aday Memur
20 Nisan 2024 22:21

teşekkür ederim cevaplar için hepinize

hknpntr
Aday Memur
20 Nisan 2024 23:18

Soruşturma geçiren bir kisinin görev yerinde değişiklik oluyor mu ilce içi veya ilçe disi sizin oldu mu konu ile ilgili olarak

rasim1903
Memur
20 Nisan 2024 23:34

arkadaslar uyarı cezasi 5 yıl sonra siliniyor mu? dilekçe mi vermem gerekiyor ?

Doganes1997
Aday Memur
21 Nisan 2024 05:54

yok olmadı
hknpntr, 1 ay önce
Soruşturma geçiren bir kisinin görev yerinde değişiklik oluyor mu ilce içi veya ilçe disi sizin oldu mu konu ile ilgili olarak

Policeofficerr
Aday Memur
22 Nisan 2024 07:21

Daha önceden cezan yoksa 24 ayın bi altı verilir konu ney tam özeldende yazabilirsin devrem

Doganes1997
Aday Memur
22 Nisan 2024 19:52

bugun helallestik amirimle, amiri öyle emretti, teşekkür ederim hepinize
Policeofficerr, 1 ay önce

Daha önceden cezan yoksa 24 ayın bi altı verilir konu ney tam özeldende yazabilirsin devrem

Android60
Genel Müdür
22 Nisan 2024 20:56

Tiz vurun bunun kellesini

İpinikoparankukla
Aday Memur
22 Nisan 2024 21:53

40 değnek falaka

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler