Editörler : cihan27E.Kayı Han
18 Nisan 2024 22:12

Sakal bırakmak

Arkadaşlar,amir sakal istemezse,memur sakallarını sıfırlamak zorunda mıdır? Bildiğim kadarıyla EğitimBirSen,sivil itaatsizlik eylemi ve Danıştay kararı gereğince sakal bırakma gibi bazı kılık-kıyafet haklarının güvence altında olduğunu söylüyor.EğitimBirSen üyelerine sakal serbest mi oluyor yoksa bu karar tüm memurlar için mi geçerli? Net bilgisi olan var mı?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
18 Nisan 2024 22:49

Sakal zorunluluğu Danıştay kararı ile kaldırıldı baya bir süre geçti hatta üzerinden. Sendikaya serbestlikle alakası artık.

Karizmaunl
Daire Başkanı
19 Nisan 2024 09:01

Kılık kıyafet yönetmeliğinde bulunan kıl, tüy, saç traş zorunluluğu Danıştay tarafından kaldırıldı.

üçbuçukali
Müsteşar Yardımcısı
19 Nisan 2024 09:08

erkek memur beline kadar sac uzatabilir

bunda bir yasak yok

ama ayni memur saclarini kazitsa bu islem yasak diye sikinti yasar

ilginc ulkeyiz vesselam

Rasti Raste
Kapalı
19 Nisan 2024 09:09

Bence kaldırıldığına dair bütün amirlere yazı yazılmalı. Hala daha personelin sakalını soran idareciler var.

Karizmaunl
Daire Başkanı
19 Nisan 2024 09:46

Soran amirlere mevzuat.gov.tr den kılık kıyafet yönetmeliğini okutun. Kraldan çok kralcılık yapan idareciler için devletin yazışma yapması israf...

Rasti Raste, 1 ay önce

Bence kaldırıldığına dair bütün amirlere yazı yazılmalı. Hala daha personelin sakalını soran idareciler var.

ExpertE
Genel Müdür
19 Nisan 2024 10:19

mevzuat ve yargı kararını arkasına alamayıp bir cümle kuramayan memura müstehak meslektaşım.

Karizmaunl, 1 ay önce

Soran amirlere mevzuat.gov.tr den kılık kıyafet yönetmeliğini okutun. Kraldan çok kralcılık yapan idareciler için devletin yazışma yapması israf...

Dgncnns
Aday Memur
19 Nisan 2024 12:35

göze batacak derecede saç sakal uzatmadiktan sonra kimsenin karisacagini düşünmüyorum

Karizmaunl
Daire Başkanı
19 Nisan 2024 14:32

Göze batacak şekilde de uzatılmasının mevzuat açısından bir sakıncası yok. Bana karışanın alnını karışlarım.

Dgncnns, 1 ay önce
göze batacak derecede saç sakal uzatmadiktan sonra kimsenin karisacagini düşünmüyorum

harbigenco
Aday Memur
19 Nisan 2024 14:57

sakal yüzünden bana herhangi bir amir işlem yapsın hele bakim bi şikayetin varsa git sarayın önünde protesto yap sakal niye serbest diye

sessegnon
Aday Memur
19 Nisan 2024 21:37

Bakanlar sakal bırakıyor artık bakanları örnek gösterin var böyle memurlar 30 yıldır her sabah asker gibi sinekkaydı oluyor cildi tahriş manyağı olmuş artık iyice,

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi