Editörler : cihan27E.Kayı Han
19 Nisan 2024 23:07

Üniversitenin kimliği parayla satması

Merhaba, bir devlet üniversitesine doçent olarak atandım. Personel daire başkanlığı tarafından bana kimlik verilmesi için 250 tl kimlik bedeli istenmektedir. Bu konuyla ilgili yasal mevzuatta bir madde var mıdır?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
20 Nisan 2024 00:56

Kayıp olsa anlarım ama ilk kimliğin parayla verilmesi durumunun mevzuatta yeri olduğuna rastlamadım bugüne kadar.
20 Nisan 2024 01:17

Sanmam bence parayı verip kimliği alın altına da şerh düşün. Ve üniversiteyi dava edin ama ned

20 Nisan 2024 01:18

Ama bir şey çıkar mı pek emin değilim.

20 Nisan 2024 02:35

250 lira yüzünden, gelecekteki Profesörlüğüzden olmayın!
20 Nisan 2024 12:27

Bir doçentin 250 tl için gelip buraya başlık açması da ne bileyim.

Kpsbirincisi
Genel Müdür
20 Nisan 2024 13:12

Bunun parayla ilgili olduğunu düşünmüyorum karakter meselesi. Kimi insan 1 lira bile olsa haksız yere istenen şeyin yapılan haksızlığın peşine düşer sorgular , kimi de işte senin dediğin gibi ne söylense boyun eğer koyun gibi güdülür.

mauro camoranesi, 1 ay önce
20 Nisan 2024 14:27

Hakaret etmeden kendi görüşünü dile getiremeyen sizin gibiler yüzünden bu forum leş bir hal aldı. Konunun muhatabı sen bile değilsin ama sataşmak için fırsat kollayan tipler gibi gelip yok karakter yok haksızlık yok koyun fln ahkam kesiyorsun. İşine bak.
Kpsbirincisi, 1 ay önce

Bunun parayla ilgili olduğunu düşünmüyorum karakter meselesi. Kimi insan 1 lira bile olsa haksız yere istenen şeyin yapılan haksızlığın peşine düşer sorgular , kimi de işte senin dediğin gibi ne söylense boyun eğer koyun gibi güdülür.

Kpsbirincisi
Genel Müdür
20 Nisan 2024 21:18

Konu başlığı açana sen sataşmamışsın da ben mi sana sataşmışım :) senin o yorumu yapma amacın neydi acaba 250 tl nin peşine düşmüş diye küçümsemek değildi yani , tamam öyle olsun

Hakaret etmeden kendi görüşünü dile getiremeyen sizin gibiler yüzünden bu forum leş bir hal aldı. Konunun muhatabı sen bile değilsin ama sataşmak için fırsat kollayan tipler gibi gelip yok karakter yok haksızlık yok koyun fln ahkam kesiyorsun. İşine bak.

sonmohikan1
Aday Memur
21 Nisan 2024 16:47

Konunun muhatabı olarak ben geldim. @Kpsbirincisi arkadaşım haddini bildirmiş ama belli ki sana yetmemiş bir de ben cevaplayayım.

Mesele 250 lira değil elbette ki, atandığım kurumun tasarruf/kemer sıkma tedbirleri altında 20 liraya kendi bastığı ve zaten bana vermesi gerektiği kimliği parayla satması. Sen demek ki böyle durumlarda başını öne eğip ne dense yapıyorsun. O yüzden benim dik duruşumu anlaman mümkün değil. 250 liranı ver ve mutlu yaşa sen birader.

sonmohikan1
Aday Memur
21 Nisan 2024 16:50

Hak haktır bugün sarı öküzü verirsen yarın bana niye böyle oldu demeyeceksin.

Bozkurtbakışlı, 1 ay önce
250 lira yüzünden, gelecekteki Profesörlüğüzden olmayın!
21 Nisan 2024 17:03

sarı öküzü vereceksin, çiftliği alacaksın.
sonmohikan1, 1 ay önce

Hak haktır bugün sarı öküzü verirsen yarın bana niye böyle oldu demeyeceksin.

Prettypelin
Yasaklı
21 Nisan 2024 18:12

Sayın hocam bir doçent olarak geliriniz en az 65 bindir diye tahmin ediyorum, 250 lirayı 1 kez vermek size çok geliyor anlıyorum olabilir

Benim anlamadığım merak ettiğim, hiç geliri olmayan 18 yaşında ki üniversite öğrencilerine 1 kez bile nerde kaldıklarını ne yiyip ne içtiklerini sordunuz mu?

Üniversitenin herhangi bir toplantısında bu konuyu dile getirdiniz mi?

Bizim hocalarımız bize 1 kez bile sormamıştır.

Üniversite hocalarının öğrencilere bu kadar kayıtsız kalıyor olmalarını hep düşünmüşümdür

Ben lisedeki öğrencim okula minibüs parası yüzünden gelemiyorsa bunu kendime dert edinirim gerekirse yıl parasını ben veririm

Açıkçası sizden 250 lira alınmasına niyeyse hiç üzülenedim

21 Nisan 2024 19:58

had bildirmek mi :) sevsinler senin dik duruşunu 'birader'. 250 tl için başlık açarak dik durmuş olmuyorsun. Bir doçentin ağırlığını ve pozisyonunu taşıyamadığını ifşa ediyorsun. Bunun hak aramakla bir alakası yok.
sonmohikan1, 1 ay önce

Konunun muhatabı olarak ben geldim. @Kpsbirincisi arkadaşım haddini bildirmiş ama belli ki sana yetmemiş bir de ben cevaplayayım.

Mesele 250 lira değil elbette ki, atandığım kurumun tasarruf/kemer sıkma tedbirleri altında 20 liraya kendi bastığı ve zaten bana vermesi gerektiği kimliği parayla satması. Sen demek ki böyle durumlarda başını öne eğip ne dense yapıyorsun. O yüzden benim dik duruşumu anlaman mümkün değil. 250 liranı ver ve mutlu yaşa sen birader.

Osmanlı1903
Memur
30 Nisan 2024 03:50

Kart okuyuculu değilse yanlış okuyuculuysa maliyeti 8 dolar normal yani

DeliEfendi
Aday Memur
30 Nisan 2024 17:20

Doçent adam gelip buralara başlık açmaz, arkadaşları haklı görüyorum, kurumun sks birimine, idari mali işler birimine, personel birimine, strateji geliştirme daire başkanlığına bunlardan birine neye dayanarak talep ediliyor, sorup bilgi edinmek gibi yöntemler dururken eğitimci bir insanın gelip burada başlık açıp soru sorması peh dedirttirdi doğrusu.

sonmohikan1
Aday Memur
06 Mayıs 2024 01:40

Peh mi dedirtti yapma ya bak sen :) forum'un mantığını anlayamamış aday memur arkadaşa bak sen.

DeliEfendi, 4 hafta önce

Doçent adam gelip buralara başlık açmaz, arkadaşları haklı görüyorum, kurumun sks birimine, idari mali işler birimine, personel birimine, strateji geliştirme daire başkanlığına bunlardan birine neye dayanarak talep ediliyor, sorup bilgi edinmek gibi yöntemler dururken eğitimci bir insanın gelip burada başlık açıp soru sorması peh dedirttirdi doğrusu.

checkvizor
Şef
06 Mayıs 2024 07:18

250 değil 1 lira dahi olsa sonuna kadar araştırın hocam. Zaten vermesi gereken bir kart.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi