Editörler : "eskiyara"Pangaea

235U
Genel Müdür
30 Nisan 2024 17:09

ÖMK 16. madde

Öğretmen boyu kilosu ile orantılı olmak ve vücut hatlarıyla öğrenciye örnek olmak zorundadır. Bu kapsamda cm cinsinden boyun son iki basamağı ile kilosu arasında +, - en fazla 15 kilo fark olmalıdır. Kilosu artan veya düşen 1 yıllık akademi eğitimine alınarak hizaya getirilmeye çalışılır gelemeyenler 1. yılın sonunda meslekten atılır.

ÖMK. 17. madde

Öğretmenler bulundukları ilçede gizli öğretöen düşmanlığı ile içi yanıp tutuşan vatandaşları bularak kendini tokatlattırıp onların psikolojik rahatlamalarını sağlamalıdır, bu kapsamda öğretöen akademilerinde 40 zaatlik Tokat Yeme hizmet içi eğitimleri verilmeye başlanacaktır

ÖMK. 18.madde

Uzay veya dijital çağ olarak adlandırılan yeni yüzyılımızda henüz uzay veya dijital demeye karar verilemediğinden öğretmenlerimiz hem bilgisayar mühendisliği eğitimi alacak diğer yandanda astronot uygulama eğitimi adı altında 40 saatlik uygulama eğitimini Ağrı dağı eteğinde uzaya en yakın şehrimizde alacaklardır. Bu eğitimi tamamlamayanlar uzmanlık ve baş öğretmenlik basamağına yükseltilemez

.......

kamuran15
Yasaklı
01 Mayıs 2024 21:42

16. ÖMK maddesi doğrusu epey gerçekçi durmuş. 17 ile 18 i katmayaymışsınız aramizdaki kimi akabeliler bile ironiyi çözemeyecekmiş))

235U, 2 ay önce

ÖMK 16. madde

Öğretmen boyu kilosu ile orantılı olmak ve vücut hatlarıyla öğrenciye örnek olmak zorundadır. Bu kapsamda cm cinsinden boyun son iki basamağı ile kilosu arasında +, - en fazla 15 kilo fark olmalıdır. Kilosu artan veya düşen 1 yıllık akademi eğitimine alınarak hizaya getirilmeye çalışılır gelemeyenler 1. yılın sonunda meslekten atılır.

ÖMK. 17. madde

Öğretmenler bulundukları ilçede gizli öğretöen düşmanlığı ile içi yanıp tutuşan vatandaşları bularak kendini tokatlattırıp onların psikolojik rahatlamalarını sağlamalıdır, bu kapsamda öğretöen akademilerinde 40 zaatlik Tokat Yeme hizmet içi eğitimleri verilmeye başlanacaktır

ÖMK. 18.madde

Uzay veya dijital çağ olarak adlandırılan yeni yüzyılımızda henüz uzay veya dijital demeye karar verilemediğinden öğretmenlerimiz hem bilgisayar mühendisliği eğitimi alacak diğer yandanda astronot uygulama eğitimi adı altında 40 saatlik uygulama eğitimini Ağrı dağı eteğinde uzaya en yakın şehrimizde alacaklardır. Bu eğitimi tamamlamayanlar uzmanlık ve baş öğretmenlik basamağına yükseltilemez

.......

a1981
Müsteşar
02 Mayıs 2024 12:35

5 yıl olarak söz verildiği halde, 8 yıl olacak.

Sonra da bunu müjde olarak açıklayacaklar.

Geçen yıl seçimden önce verilen 5 yıl sözü neydi peki?

Krblt21
Memur
02 Mayıs 2024 23:22

Aynen öyle olacak gibi hocam ve pişkince 3+5 diyerek sozleşmeli kadrolu öğretmen sayılmaz deyip Mahmut Özer inde bunu kastettigini söyleyip işin içinden sıyrılacaklar

a1981, 1 ay önce

5 yıl olarak söz verildiği halde, 8 yıl olacak.

Sonra da bunu müjde olarak açıklayacaklar.

Geçen yıl seçimden önce verilen 5 yıl sözü neydi peki?

oguz6177
Aday Memur
03 Mayıs 2024 19:32

8 yıl iddiaları güçlü ama bence sadece baş ogretmenlik için düzenleme yapacaklar

Asur72
Memur
03 Mayıs 2024 19:53

Bu hafta meclise gelecek. bakalım ne olacak sürprizler nelerdir. kapsamlı bir ÖMK olacak gibi
oguz6177, 1 ay önce

8 yıl iddiaları güçlü ama bence sadece baş ogretmenlik için düzenleme yapacaklar

oguz6177
Aday Memur
03 Mayıs 2024 22:07

Meclise geleceği nerde yazıyor hocam?

Asur72, 1 ay önce
Bu hafta meclise gelecek. bakalım ne olacak sürprizler nelerdir. kapsamlı bir ÖMK olacak gibi

vengberz
Şube Müdürü
03 Mayıs 2024 22:20

Bakan'ın katıldığı bir TV programında söylediği şu:

Anayasa Mahkemesi, bir yıl süre vermişti bize. Dolayısıyla mayıs sonuna kadar bu işi bitirmek zorundayız, zaten. Yeniden düzenlenmiş ÖMK en kısa zamanda Meclis'e sunulacak.

Fatih TURAB
Aday Memur
04 Mayıs 2024 00:15

Aliyaz bilader zaten her yer dolu.
ALİYAS, 2 ay önce
nşye

istnbl-34
Aday Memur
04 Mayıs 2024 00:43

Uzman öğretmenlik ve baş öğretmenlik tazminatları miktar olatak arttırılıp emekliliğe yansıtılmalı.

Asur72
Memur
04 Mayıs 2024 07:00

Hocam Webte öğren kanalı paylaştı. ÖMK taslağı haftaya meclise gelecek diye. Habib Ocak grubudur burada paylaşılan bilgiler sağlamdır. Büyük ihtimalle Bakan bey İl Milli Eğitim Müdürleri ile yaptığı toplantıda bu yönde bilgi vermiştir.
oguz6177, 1 ay önce

Meclise geleceği nerde yazıyor hocam?

Anuşirvann
Genel Müdür
04 Mayıs 2024 08:15

Milletin bu umudundan ben de istiyorum cidden :)) Birileri hala surenin düşeceğine inanıyor :)) Ben düzenlemenin olacağından bile şüpheliyim. Düzenleme olsa bile en fazla 20 yılı dolduran öğretmenlere başöğretmenlik verilir.

04 Mayıs 2024 08:54

kayıplarının sebebini emekli ya da yaşlılara bağlayıp hala ölü yatırım yapmaları korkutucu :) mevcut siyasetin prime dönemini gençlerin desteğini alarak geçirmişti. yok sayan yok olur. yok saymaya devam etsinler bakalım :))
Anuşirvann, 1 ay önce

Milletin bu umudundan ben de istiyorum cidden :)) Birileri hala surenin düşeceğine inanıyor :)) Ben düzenlemenin olacağından bile şüpheliyim. Düzenleme olsa bile en fazla 20 yılı dolduran öğretmenlere başöğretmenlik verilir.

elcnsbh
Aday Memur
04 Mayıs 2024 22:07

2008 den sonra öğretmen olanlarla ilgili de bir düzenleme yapılmasını bekliyoruz

ebuducane
Daire Başkanı
05 Mayıs 2024 05:07

7 sene bu iş için ideal olan.

oguz6177
Aday Memur
05 Mayıs 2024 12:10

Önce 7 dendi sonra 8 bu gidişle yine 10 olacak sanki

ebuducane, 1 ay önce
7 sene bu iş için ideal olan.

mıcheal owen
Şube Müdürü
05 Mayıs 2024 12:18

Bakan öğretmenler buluşmasından 3+5 yani 8 yıl olacak tarzı söylemlerde bulunuyormuş fakat medyada bunla ilgili hiç birşey dediğini duymadım. Ben de umutsuz olanlardanım hatta biraz önce bunla ilgili bir konu paylaştım forumda.

oguz6177, 1 ay önce

Önce 7 dendi sonra 8 bu gidişle yine 10 olacak sanki

ogrtmburcin
Yasaklı
05 Mayıs 2024 14:36

Sn Y. T istifa etmedikce havanda su dövmeye benziyor

kamuran15
Yasaklı
06 Mayıs 2024 12:52

Umut dünyası işte gerçeği anlamak ve hak vermek zorlarına gidiyor.

Anuşirvann, 1 ay önce

cemol
Genel Müdür
06 Mayıs 2024 14:28

uzmanlık kalkacak 20 yılını dolduran herkes baş olacak rivayetleri dolanmaya başladı

Toplam 101 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi