Editörler : ayşegül bgm
07 Mayıs 2024 13:54

Yolsuzlukları, usulsüzlükleri basına bildirsem memurluktan atılır mıyım

Kurumumda bana ve diğer personellere yapılan zulümleri basına bildirmeyi veya sosyal medyada paylaşmayı düşünüyorum. Bu hak arama ve kamu yararına bir durum.

Şikayet ettim ben kötü oldum. İdare mahkemesine verdim ben süründüm 2 yıldır birşey yok ortada. İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurdum, yok. KDK'ya başvurdum. Sağlık bakanlığı Teftiş Kurulu'na başvurdum 2 müfettiş geliyor zaten yıllardır hepsi ile arkadaş olmuşlar, biraz bakıyorlar sonra lüks bir yere yemeğe götürülüyor akşamı ediyorlar akşam apar topar bir rapor, olaylar kapandı.

İşin içinde bir çok siyasi var. Tek çare basın kalıyor.

Cimer'de yüzlerce şikayet var, mahkemelerde onlarca konu. Kimse devlet içindeki bu çeteleşmeye seslenemiyor. Herkes izliyor. Gariban memurlar, gariban işçiler tehditle, disiplinle, kovmak ile susturuluyor.

Yerel medyada çıkınca o konudan hep geri adım atmışlar. Tek korktukları medya

Biliyorsunuz memur işi ile alakalı basına konuşamaz.

Ama bu kamu , devlet yararına, mağduriyeti önlemek amaçlı

cetek
Şef
07 Mayıs 2024 15:18

Anonim olarak haber sayfalarına, sitelerine bildirebilirsiniz.

l.goksu
Aday Memur
10 Mayıs 2024 17:36

bu mesajı yazanın konya şehir hastanesinde olduğuna yemin edebilirim ama ispat edemem.

lefkeli11
Kapalı
11 Mayıs 2024 10:26

bazı böyle kanser hastaneler var. kurtulmaya bakın kaçın ordan. bigün belalarını bulacaklar az kaldı

Harun Hakkı
Aday Memur
21 Mayıs 2024 18:07

sadece il içi tayin hakkım var ona da benim başvurduğum yere kendilerinden yüksek puanlı biri başvuruyor sonra gitmiyor böylece engellenmiş oluyorum. hastalık muayanelerime izin vermiyorlar ben kendim gitsem yıllık izne çeviriyorlar, aşırı mobbing altındayım

lefkeli11, 1 ay önce

bazı böyle kanser hastaneler var. kurtulmaya bakın kaçın ordan. bigün belalarını bulacaklar az kaldı

kacikbulgur
Aday Memur
21 Mayıs 2024 22:07

ne iş yapıon ki
Harun Hakkı, 1 ay önce

sadece il içi tayin hakkım var ona da benim başvurduğum yere kendilerinden yüksek puanlı biri başvuruyor sonra gitmiyor böylece engellenmiş oluyorum. hastalık muayanelerime izin vermiyorlar ben kendim gitsem yıllık izne çeviriyorlar, aşırı mobbing altındayım

HolyMemur
Kapalı
24 Mayıs 2024 13:53

Basına verirsen atılırsın dostum buda işlerine gelir

Hangi branşa mensupsun bilmiyorum ama her hastane aynı ben senin kadar baskı altında değilim ama dediğin gibi üstlerin hepsi birbirini tanıyor idare havuzu var ve ordan atanıyorlar bunu değiştirmenin tek yolu 663 45a nın kaldırılması denetleyici bir sistem veya hakkımızı savunacak bir yer maalesef yok , sağlık iznini asla yıllık izine çeviremezler anayasal hakkının ihlalidir anayasa mahkemesine kadar gidebilirsin

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi