Editörler : crops35
14 Mayıs 2024 22:53

AIM Memuru

Arkadaşlar merhaba. Merkezi atama ile yapılan AİM Memuru alımlarında yaş şartı var mı. Havacılık Bilgi Yönetimi Personeli Lisans ve Derecelendirme Yönetmeliği'nde 30 olarak belirtiliyor ama ÖSYM tercih kılavuzunda yaş şartı ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Konuya hakim olan bir arkadaş varsa yazabilir mi?

Kpsbirincisi
Genel Müdür
15 Mayıs 2024 00:09

Öncelikle kadronun adı aim memuru değil havacılık Bilgi yönetimi uzmanı. Soruya gelecek olursak hayir yaş şartı yok.

aimemuru
Aday Memur
15 Mayıs 2024 07:58

Öncelikle teşekkür ederim. Ama zaten Havacılık Bilgi Yönetimi İngilizce baş harfleriyle AIM olarak da yazılabilir. Bunu daha önce ÖSYM de kullanmıştır. Sorumun tam olarak cevabını alamadım ama çünkü bahsettiğim yönetmelikte 30 olarak belirtilen bir yaş sınırı var onun nedenini anlamak istiyorum aslında.

Kpsbirincisi, 1 ay önce

Öncelikle kadronun adı aim memuru değil havacılık Bilgi yönetimi uzmanı. Soruya gelecek olursak hayir yaş şartı yok.

max g
Aday Memur
15 Mayıs 2024 08:19

AIM uzmanı diyebilirsin o zaman isim değişikliği gerçekleşti ayrıca o baktığın taslak üstünde yazar zaten yaş sınırı yok

aimemuru, 1 ay önce

Öncelikle teşekkür ederim. Ama zaten Havacılık Bilgi Yönetimi İngilizce baş harfleriyle AIM olarak da yazılabilir. Bunu daha önce ÖSYM de kullanmıştır. Sorumun tam olarak cevabını alamadım ama çünkü bahsettiğim yönetmelikte 30 olarak belirtilen bir yaş sınırı var onun nedenini anlamak istiyorum aslında.

aimemuru
Aday Memur
15 Mayıs 2024 08:49

Teşekkür ederim. Doğrudur isim değişti ama çok takılmamak lazım bunlara .

max g, 1 ay önce

AIM uzmanı diyebilirsin o zaman isim değişikliği gerçekleşti ayrıca o baktığın taslak üstünde yazar zaten yaş sınırı yok

mhmtfatih
Şef
15 Mayıs 2024 10:06

Merhaba hocam, 2024 kpss ile bir alım olur mu malum 3 yıl boyunca emekli olanlar kadar alım yapılacağı duyuruldu, bu kadro bazında bir bilginiz var mı acaba?
Kpsbirincisi, 1 ay önce

Kpsbirincisi
Genel Müdür
15 Mayıs 2024 10:30

Olur olur, ihtiyaç var artı emekli olacak olanlar da var.

mhmtfatih, 1 ay önce
Merhaba hocam, 2024 kpss ile bir alım olur mu malum 3 yıl boyunca emekli olanlar kadar alım yapılacağı duyuruldu, bu kadro bazında bir bilginiz var mı acaba?

mhmtfatih
Şef
15 Mayıs 2024 12:03

Teşekkür ederim, sağ olun.
Kpsbirincisi, 1 ay önce

Olur olur, ihtiyaç var artı emekli olacak olanlar da var.

ASDBAMBAM
Aday Memur
20 Mayıs 2024 15:43

normalde kitlere atananlar için aynı pozisyonlara 3 yıl atanamama durumu vardı bu aım için geçerlimi

Kpsbirincisi
Genel Müdür
20 Mayıs 2024 17:40

Geçerli tabi neden geçerli olmasın ki

ASDBAMBAM, 1 ay önce

normalde kitlere atananlar için aynı pozisyonlara 3 yıl atanamama durumu vardı bu aım için geçerlimi

mhmtfatih
Şef
28 Mayıs 2024 16:08

Kit yeni kadro iptali ve ihdası yapılmış, aim uzmanına yer verilmemiş acaba önümüzde ki dönem alım gelmeyecek mi
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi