Editörler : Pangaea
15 Mayıs 2024 23:44

Erdoğan: Gençler memurluk yerine farklı alanlara yönelmeli

tasarruf paketinin de sadece 3 yıllık olmadığını söyledi.

pdsude
Aday Memur
15 Mayıs 2024 23:52

2022 kpss son şanstı demek ki. Alımlar baya azalacak anlaşılan, ama plansız yapılan alımlar da etkili diye düşünüyorum. Mesela meb büro personeli olarak 4250 kişi aldı gerek var mıydı bilmiyorum, tds de aynı şekilde 2 yılda 32 bin kişi aldı..

Kerem06061
Memur
16 Mayıs 2024 00:37

Size, mühendisleri özel sektöre başlasınlar diye psikolojik baskı kuruyorlar demiştim.Mühendisler kesinlikle Kpss ye çalışmaya devam edin.Bu bitecek olan bir süreç.Ve kasıtlı olarak alım olmayacak diye bilgi pompalıyorlar.Vazgeçmeyin çalışın kamuya.Özel sektör alımları biterse kamu alımları artmak zorunda.Artırmak Zorundalar.Yoksa işsizlik + para dönmemesi ekonomiyi alaşşağı eder ve ani zamlar gelir.Eskiden 10-20 Tl zam geliyorduysa 50-60 hatta 100-200 Tl zam gelir.

Kerem06061
Memur
16 Mayıs 2024 00:39

Hükümet kasıtlı olarak alım olmayacak bilgisi pompalıyor.Şu aralar milleti kamudan vazgeçirip bi an önce özelde işe başlasınlar da işsizlik düşsün diye bekliyorlar.Çünkü sizin özelde işe girmeniz onların konntrolü dahilinde değil.Bunu kontrol etmeye çalışıyorlar.Bu anlamda iş yeri açana 150 bin Tl ye kadar destek paketi açıkladılar.Madem tasarruf vardı neden destek paketi sağlıyorsun? Tüm olay bu

16 Mayıs 2024 06:34

hocam hiç özel sektörde iyi bir kurumsal firmada çalıştın mı ben çalıştım adamlar en iyi üniversitelerin mezununu tercih ediyor dünya kadar mühendis başvuruyor kimsenin özel sektöre mühendisleri kasıtlı yönlendirmesine gerek bile yok elini sallasan binlerce işsiz mühendise çarpıyor
Kerem06061, 1 ay önce

Size, mühendisleri özel sektöre başlasınlar diye psikolojik baskı kuruyorlar demiştim.Mühendisler kesinlikle Kpss ye çalışmaya devam edin.Bu bitecek olan bir süreç.Ve kasıtlı olarak alım olmayacak diye bilgi pompalıyorlar.Vazgeçmeyin çalışın kamuya.Özel sektör alımları biterse kamu alımları artmak zorunda.Artırmak Zorundalar.Yoksa işsizlik + para dönmemesi ekonomiyi alaşşağı eder ve ani zamlar gelir.Eskiden 10-20 Tl zam geliyorduysa 50-60 hatta 100-200 Tl zam gelir.

Kerem06061
Memur
16 Mayıs 2024 11:48

Yeni mezunsun galiba.Bunca yıllık özel sektör deneyimim var.Kimse iyi bölüm iyi üniversite bakmıyor

En iyi firmaların arge bölümlerinde dahi Anadolu'daki o dandik dediğiniz bölümlerin mezunları şeflik yapıyor. Çok kurumda çalıştım, gordum.En iyi üni mezunu ülkede ya kalmadı ya da kpss ye hazırlanıp memur oluyor.Kalmadı dediklerim yurt dışına gidenler.

temelbilimler, 1 ay önce
hocam hiç özel sektörde iyi bir kurumsal firmada çalıştın mı ben çalıştım adamlar en iyi üniversitelerin mezununu tercih ediyor dünya kadar mühendis başvuruyor kimsenin özel sektöre mühendisleri kasıtlı yönlendirmesine gerek bile yok elini sallasan binlerce işsiz mühendise çarpıyor

maresca0
Aday Memur
16 Mayıs 2024 12:43

Aynen kardeşim sensin.

Kerem06061, 1 ay önce

Yeni mezunsun galiba.Bunca yıllık özel sektör deneyimim var.Kimse iyi bölüm iyi üniversite bakmıyor

En iyi firmaların arge bölümlerinde dahi Anadolu'daki o dandik dediğiniz bölümlerin mezunları şeflik yapıyor. Çok kurumda çalıştım, gordum.En iyi üni mezunu ülkede ya kalmadı ya da kpss ye hazırlanıp memur oluyor.Kalmadı dediklerim yurt dışına gidenler.

Kerem06061
Memur
16 Mayıs 2024 13:14

Yanlış hesaptan yazdın :DD

Yan çardan girmişsin :DDD Yakalandın

maresca0, 1 ay önce

Aynen kardeşim sensin.

maresca0
Aday Memur
16 Mayıs 2024 14:24

ha?

Kerem06061, 1 ay önce

Yanlış hesaptan yazdın :DD

Yan çardan girmişsin :DDD Yakalandın

Lepistesyavrusu
Kapalı
16 Mayıs 2024 14:50

haberlere inanmayın. zaten merkeziden alım az daha ne kadar azalabilir. çalışın gençler

Kerem06061
Memur
16 Mayıs 2024 15:28

Temelbilimler nickli şahısla tartıştığım konuya tepki vermişsin ya ben de yanlışlıkla diğer hesaptan tepki verdin dedim :D

maresca0, 1 ay önce

Aynen kardeşim sensin.

Esn.t
Aday Memur
16 Mayıs 2024 17:54

Alımları azaltıp başka alanlara yönelin diyeceklerine emekliliği gelip hala çalışmaya devam edenleri çıkarsalar keşke .

16 Mayıs 2024 18:01

özetle bölümünde ilk 50 ye giren atanır

test4
Aday Memur
16 Mayıs 2024 19:44

hükümetin "memurluk" üzerinden vurmasının sebebi memurluğun popülerliğini azaltmak. gerek aöf gerekte örgündeki 2yıllıklar bu sene kontenjanları doldurdu. çok muhtemeldir ki 2024-2026 arası alımlar bayağı azalacak ve büyük kitlenin memurluk hayali suya düşecek. Bu süre zarfında puanlar yüksek kapatınca bu büyük kitle 2026 kpss'ye önyargılı yaklaşacak. 2026 kpss ise büyük kitleden arınmış, ortalama 1milyon kişinin başvurduğu bir sınav olacak. 2026'ya kadar da kontenjanlar birikmiş olacak. 2026 kpss ile 2027 yılında seçimlerinde etkisiyle alımlar yapılmaya başlanacak.

muhtemel senaryo bu şekilde

Mavi.Ufuklar
Memur
16 Mayıs 2024 20:18

Yazının her cümlesi diğer bir cümlesi ile çelişiyor. Biraz daha geliştirmen lazım, olacak, çabanı takdir ediyorum.

test4, 1 ay önce

hükümetin "memurluk" üzerinden vurmasının sebebi memurluğun popülerliğini azaltmak. gerek aöf gerekte örgündeki 2yıllıklar bu sene kontenjanları doldurdu. çok muhtemeldir ki 2024-2026 arası alımlar bayağı azalacak ve büyük kitlenin memurluk hayali suya düşecek. Bu süre zarfında puanlar yüksek kapatınca bu büyük kitle 2026 kpss'ye önyargılı yaklaşacak. 2026 kpss ise büyük kitleden arınmış, ortalama 1milyon kişinin başvurduğu bir sınav olacak. 2026'ya kadar da kontenjanlar birikmiş olacak. 2026 kpss ile 2027 yılında seçimlerinde etkisiyle alımlar yapılmaya başlanacak.

muhtemel senaryo bu şekilde

17 Mayıs 2024 00:22

çok şarhoşukm okucam sonra başlığı

test4
Aday Memur
17 Mayıs 2024 09:40

yazdıklarımı anlama kapasiten yoksa ben ne yapabilirim.

Mavi.Ufuklar, 1 ay önce

Yazının her cümlesi diğer bir cümlesi ile çelişiyor. Biraz daha geliştirmen lazım, olacak, çabanı takdir ediyorum.

altay351914
Aday Memur
17 Mayıs 2024 13:17

haklısın. yalova ve bilecik üniversitesi mezunu olup iyi maaşlara, iyi pozisyonlarda çalışan arkadaşlarım var. ceo değiller belki ama şeflik yapanlar var. iyi üniversite tabi ki bir artıdır ama her şey demek değildir

Kerem06061, 1 ay önce

historival
Aday Memur
17 Mayıs 2024 14:53

asgari ücretle başkayıp köle gibi sömürülmek için mi

Kerem06061
Memur
17 Mayıs 2024 17:49

Erdoğan farklı alana yönelse mesela futbolculuk gibi...

Herkesin sorunu çözülecek aslında

elektronik49
Şube Müdürü
25 Mayıs 2024 20:43

Su belediyeler torpil yeri olmaktan çıkarsa yuzbinler ise kavuşur

KIZINI BALDIZINI YIGENLERINI akrabalarını doldurarak belediyeyi aile şirketi haline getirenler görevden alınsın.kpss ile belediyelere yerlesilsin.

Beklediler aile şirketi haline dönüşmüş durumda

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi