Editörler : "eskiyara"Pangaea

baykuş123
Şef
21 Mayıs 2024 15:30

Büyük demin dedesinin zamanında araba yokmuş eşek sırtında yolculuk yaparmış.Napalim eşeğe mi binelim :)

Braweheart01, 1 ay önce

Benim meslekte 20. yılım bunun 12 yılını gurbette geçirdim. Biz bu mesleğe başlarken seminerlerin 1 Temmuz'a kadar süreceğini biliyorduk. Bu hep vardı. Bunu niçin memleket meselesi haline getiriyoruz ki? Biz yurtta kalan üniversite öğrencileri değiliz her tatilde memleketimize gidelim. Giden de bu ülke gerçeklerini bilerek gider gelir. Ben gelecek her karara saygılıyım. Yalnız seminerlerde yok atomu ayrıştırıyoruz yok şunu yok bunu yapıyoruz gibi söylemleri yanlış buluyorum okul bizim iş yerimizdir öğretmen bir devlet memurudur seminer dönemi okuluna gitmesi kadar normal bir durum yoktur. Seminerler online olması nasıl normal ise okullarda olmamız da normaldir.

Braweheart01
Daire Başkanı
21 Mayıs 2024 18:43

dedelerimin dedesi de iş zamanı işe gidermiş gitmemek için bin dereden su getirmezmiş

baykuş123, 1 ay önce

Büyük demin dedesinin zamanında araba yokmuş eşek sırtında yolculuk yaparmış.Napalim eşeğe mi binelim :)

Albatraus
Aday Memur
21 Mayıs 2024 18:56

Hocam biz seminerde "iş" yapmıyoruz ama siz ne yapıyorsunuz?

Braweheart01, 1 ay önce

dedelerimin dedesi de iş zamanı işe gidermiş gitmemek için bin dereden su getirmezmiş

Braweheart01
Daire Başkanı
21 Mayıs 2024 21:20

Yaptığımız işin nitelikli olmamasının alternatifi okula gitmemek olmamalı. Yani seminerlerde atomu parçalıyoruz gereksizdir deyip okula gitmeme seçeneğini yaratınca bu teşkilatta öğretmenler her şekilde kaçıp tatile gitmek istiyor imajı oluşturuluyor. Zaten covid falan yokken acil bir durum yokken online seminerde ısrarcı olmanın asıl nedeni tatili uzatmaktır.

Albatraus, 1 ay önce

Hocam biz seminerde "iş" yapmıyoruz ama siz ne yapıyorsunuz?

Susan adam
Aday Memur
21 Mayıs 2024 21:33

Devlet memuru olan öğretmenin, seminerde işyerine gidip boş boş oturması zaman kaybı degilse, ne kaybı? Güzel bir cevap bekliyorum
Braweheart01, 1 ay önce

devlet memurunun iş yerine gitmesi zaman kaybı ya da israf değildir.

Kagiş
Müsteşar
21 Mayıs 2024 21:50

Tatili uzatacağız tabi!! Yıl boyunca onca derse gir, sınav yap,kağıt oku, abuk sabuk projelerin peşinden koş, yarışmalara öğrenci hazırla, performans ödeviydi,proje ödeviydi, okul nöbetiydi, zart toplantısı, zurt toplantısı, koş o seminere, koş bu kursa derken anamız ağlıyor bee!!

Bu kadarla kalsa iyi! Hele bir de kraldan çok kralcı okul idarecileri ve mobingleri de cabası!! İnsanda ruh sağlığı bırakmıyorlar!!Sorunlu öğrenciler ayrı bir mecra ve daha velilere sıra bile gelmedi anlatmaya!

Biz ne kadar erken tatile çıkarsak o kadar iyi! Mental olarak da metal olarak da yorgunuzzz!!. O kadar!

Braweheart01, 1 ay önce

Yaptığımız işin nitelikli olmamasının alternatifi okula gitmemek olmamalı. Yani seminerlerde atomu parçalıyoruz gereksizdir deyip okula gitmeme seçeneğini yaratınca bu teşkilatta öğretmenler her şekilde kaçıp tatile gitmek istiyor imajı oluşturuluyor. Zaten covid falan yokken acil bir durum yokken online seminerde ısrarcı olmanın asıl nedeni tatili uzatmaktır.

Braweheart01
Daire Başkanı
21 Mayıs 2024 21:57

Bu mesleği seçerken tatilin 2 ay olduğunu biliyordunuz tatilinizi 2 hafta uzatmak için türlü türlü sebepler öne sürmek devlete tasarruf olarak ben seminer ücretini istemiyorum para istemiyorum onun yerine beni tatile gönderin demek seminerde atomu parçalıyoruz gereksizdir deyip okula yani iş yerine gitmemeyi savunmayı doğru bulmuyorum

bundan sonraki mesajlara cevap vermeyeceğim. ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım

Kagiş, 1 ay önce

Tatili uzatacağız tabi!! Yıl boyunca onca derse gir, sınav yap,kağıt oku, abuk sabuk projelerin peşinden koş, yarışmalara öğrenci hazırla, performans ödeviydi,proje ödeviydi, okul nöbetiydi, zart toplantısı, zurt toplantısı, koş o seminere, koş bu kursa derken anamız ağlıyor bee!!

Bu kadarla kalsa iyi! Hele bir de kraldan çok kralcı okul idarecileri ve mobingleri de cabası!! İnsanda ruh sağlığı bırakmıyorlar!!Sorunlu öğrenciler ayrı bir mecra ve daha velilere sıra bile gelmedi anlatmaya!

Biz ne kadar erken tatile çıkarsak o kadar iyi! Mental olarak da metal olarak da yorgunuzzz!!. O kadar!

bulaşşıkk
Memur
21 Mayıs 2024 23:21

Boş konuşan gereksizin bir olduğunu çok iyi anlattın. Hadi yallah.

Braweheart01, 1 ay önce

Bu mesleği seçerken tatilin 2 ay olduğunu biliyordunuz tatilinizi 2 hafta uzatmak için türlü türlü sebepler öne sürmek devlete tasarruf olarak ben seminer ücretini istemiyorum para istemiyorum onun yerine beni tatile gönderin demek seminerde atomu parçalıyoruz gereksizdir deyip okula yani iş yerine gitmemeyi savunmayı doğru bulmuyorum

bundan sonraki mesajlara cevap vermeyeceğim. ne demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım

bulaşşıkk
Memur
21 Mayıs 2024 23:27

Mesleğe başlarken tatilin 2 ay olduğunu biliyormuşuz da bik bik bik. Her şeyin günlük değiştiği bi dünyada değişime ayak uyduramayan dinozor kafalılar artık bi nesliniz tükensin sizin de.

Albatraus
Aday Memur
21 Mayıs 2024 23:32

Kraldan çok kralcı olmaya gerek yok bence

Gezgingiller
Aday Memur
22 Mayıs 2024 14:59

Arkadaşlar merhaba umarım mesajımı görürsünüz ve bilginiz vardır.Şuan ücretsiz izindeyim Almanya dayım. Eşimin işi sebebiyle yaza kadar burada kalacaktık. Seminerler online olur düşüncesiyle 15 haziran a kadar izin aldım fakat yüzyüze olacağı açıklndı. Ben de hemen kızımla kendime bilet aldım.Ama madem bayram diye memleketimde alırım semineri dedim. Fakat sistem şöyle bir uyarı verdi. Şuan görevde olmadığınız için hizmetiçi başvuruda bulunamazsınız.Ne yapmalıyım ?

adakızı, 1 ay önce

ÖĞRETMENLER, YAZ DÖNEMİ MESLEKİ ÇALIŞMA PROGRAMINA İSTEDİKLERİ İLLERDE KATILABİLECEK

Öğretmenlerin 20-28 Haziran'daki mesleki çalışma programlarını bulundukları illerde yapabilmelerine imkân tanındı.

Link paylaşmak yasak olduğu için sadece bu kısmını ını Kopyala yapıştır yaptım

Thalesemre
Genel Müdür
23 Mayıs 2024 22:42

Umarım bayram tatili 9 gün olur

zefur2015
Aday Memur
24 Mayıs 2024 13:20

Okulum evime 80 km o yüzden seminere yakin bir katılabilir miyim

zefur2015
Aday Memur
24 Mayıs 2024 13:21

Evime yakın bir ilcede seminere katilabilir miyim yazacaktim

emreusa
Aday Memur
24 Mayıs 2024 13:58

17 Mayıs 2024 tarihli ve 32549 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2024/7 Tasarruf Tedbirleri konulu Genelge'de şu ifade geçmektedir: "Kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet içi eğitim, konferans, seminer, çalıştay, sempozyum, toplantı, organizasyon ve benzeri her türlü faaliyetlerin uzaktan erişim yöntemleriyle yapılması esastır."

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi