Editörler : Pangaea
17 Mayıs 2024 21:13

3 yılda memur alımı açıklandı, memur maaşları ne olur?
Merhaba, ben de kpss den atanmaya çalışıyorum. Aklıma şu geldi, açıklamadan sonra memur olmak daha yüksek puanlara çıkar bence. Bu durumda memur maaşları artmaz mi?

karakahve
Aday Memur
17 Mayıs 2024 22:15

Olmaz maalesef

hsnd
Başbakan Müsteşarı
18 Mayıs 2024 00:02

Memurun maaşı sınav puanına mı endeksli ?

çabalayaninsan
Aday Memur
18 Mayıs 2024 00:26

matematiksel olarak memur olmak da zor bir hal almıyor mu bu durumda? basit bir mantık
hsnd, 1 ay önce
Memurun maaşı sınav puanına mı endeksli ?

Kpsbirincisi
Genel Müdür
18 Mayıs 2024 00:39

Evet memur olmak zorlaşıyor ama bunun maaşın artışıyla alakasını nasıl kurdunuz merak ettim.

çabalayaninsan, 1 ay önce
matematiksel olarak memur olmak da zor bir hal almıyor mu bu durumda? basit bir mantık

çabalayaninsan
Aday Memur
18 Mayıs 2024 00:43

soruyu görünce benim de aklıma maaş artabilir mi acaba geldi. zor olan kıymetlidir mantığı ile düşündüm. sizin fikriniz nedir, bu süreçten sonrası için
Kpsbirincisi, 1 ay önce

Evet memur olmak zorlaşıyor ama bunun maaşın artışıyla alakasını nasıl kurdunuz merak ettim.

maresca0
Aday Memur
18 Mayıs 2024 01:24

Arkadaşlar şöyle düşünün, sizin işinizi sizden başka yapabilecek kişi sayısı arttıkça, sizin değeriniz düşer. Bundan sonraki süreçte de memur olmak isteyip de olamayan kişi sayısı yani atanamayan kişi sayısı arttığı için, maaş düşmezse iyidir. Çünkü siz olmasanız sizin yerinizi doldurabilecek milyonlar dışarıda bekliyor. Sen 30 lira paraya her türlü o işi yapabilecekken senin maaşını neden 50 yapsınlar mesela? İstemiyorsan istifa et yenisi kapıda bekliyor zaten. Aklınıza hiç zam falan gelmesin bu yüzden. (Memura özel ekstra zamdan bahsediyorum, ocak ve temmuz zamları olacak elbette.)

hsnd
Başbakan Müsteşarı
18 Mayıs 2024 09:42

Yahu yok öyle bir şey. 2 yılda bir belirlenen toplu sözleşmede zam+enflasyon farkı ne kadar olursa o kadar maaşlarda artış olur. Kamuya isterse 10 yıl personel almasınlar yine de maaşlar belirlenen oranlar dışında artmaz. Özel sektör değil burası elemen bulamadıkça maaş artsın.
çabalayaninsan, 1 ay önce
soruyu görünce benim de aklıma maaş artabilir mi acaba geldi. zor olan kıymetlidir mantığı ile düşündüm. sizin fikriniz nedir, bu süreçten sonrası için

happydays000
Aday Memur
18 Mayıs 2024 10:09

soruya bak ya. böyle soru mu olur abicim

18 Mayıs 2024 14:24

temmuzda % 30 kesin gibi

varbiplanımız
Aday Memur
18 Mayıs 2024 19:00

Bu durumda memur maaşları uçar kardeşim.. kulislerde en az 75 bin olacağı söyleniyor aman iyi çalış.....

hsnd
Başbakan Müsteşarı
18 Mayıs 2024 21:40

%20'yi geçmez.
the back of furkan, 1 ay önce

temmuzda % 30 kesin gibi

patatessalatası
Aday Memur
18 Mayıs 2024 23:51

şu anda kurumlar merkezi atama için bildirimde bulunuyorlar. Tasarruf tedbirleri 2024/1 atamasını kapsayacak mı ?
hsnd, 1 ay önce
%20'yi geçmez.
19 Mayıs 2024 11:59

4 aylık enflasyon artış oranı %31,71 olarak gerçekleşti. Şimdi 2 aylık (mayıs ve haziran) enflasyon daha buna eklenecek. Bundan sonraki aylarda oranlar sıfır bile çıksa 31,71 oranı kesinleşti.

hsnd, 1 ay önce
%20'yi geçmez.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
19 Mayıs 2024 15:04

Güzel yazıyorsunuz da ocakta alınan %15'lik zammı bu toplamdan çıkarmanız gerektiğinden haberiniz yok.
the back of furkan, 1 ay önce

4 aylık enflasyon artış oranı %31,71 olarak gerçekleşti. Şimdi 2 aylık (mayıs ve haziran) enflasyon daha buna eklenecek. Bundan sonraki aylarda oranlar sıfır bile çıksa 31,71 oranı kesinleşti.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
19 Mayıs 2024 15:07

Her 6 aylık zam hesabı yapılırken bir önceki zam çıkarılarak hesaplanır ve ödenir. %31,71 şuana kadarki enflasyon evet doğru. Hatta kalan 2 ay %3 gelmiş olsun. Normalde kümülatif hesaplanır ancak kısaca toplamda %37den ocakta alınan 15'i çıkaracaksınız temmuz maaş zammı için.

tsavasrecep
Aday Memur
20 Mayıs 2024 10:45

kesin ve net olarak yazacak olursanız maaş zammı ne olur temmuzda memurlara ??

hsnd
Başbakan Müsteşarı
20 Mayıs 2024 13:29

Kesin ve net olarak yazamayız daha 2 aylık enflasyon verisi gelecek ancak merkez bankası enflasyon tahmini baz alınarak %18-21 arası bir oran olacak. Kesin ve net olarak yazabileceği bir şey var o da önceki yorumumda da belirttiğim gibi 6 aylık enflasyondan ocak ayı zammı çıkarılarak hesaplanır temmuz zammı.

tsavasrecep, 1 ay önce

kesin ve net olarak yazacak olursanız maaş zammı ne olur temmuzda memurlara ??

hsnd
Başbakan Müsteşarı
20 Mayıs 2024 13:34

Memurun temmuzda ne kadar zam alacağını (tahmini) ve hesabını öğrenmek isteyenler için forumun maaş konusu var orada bazı arkadaşlar çok iyi hesap yapıp aşağı yukarı ne olur yazıyorlar. Oradan bilgi alabilirsiniz.

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi