Editörler : Pangaea
21 Mayıs 2024 14:08

Hani tasarruf vardı Doktor bu ne?

Az önce duydum.Faizsiz 150 bin tl kredi desteği veriyormuş Aile Bakanlığı.Ve 2 yıl geri ödemesiz kredi.Eğitim programına katılan ve resmi nikah yapanlara vereceklermiş.

Şimdi soru şu: evlenenlerin ülkeye ne gibi bir katkısı var? Tasarruf deyip 65.5 milyon Tl parayı 450 çifte vererek nasıl bir tasarruf yapmış oluyorlar? Bu parayla kaç bölüme kadro açılabilirdi? Bugün bu parayı yatırımda harcasanız 2 sene sonra değeri ne kadar artar? İşlerine geldiğii şekilde davranıyorlar.Birileri çıktı 3 çocuk naraları attı yine ve birileri emre itaat etti.Yazık giden harcanan paraya...Üstelik faizsiz kredi.Bu faizi sen ben ödeyeceğiz.

maresca0
Aday Memur
21 Mayıs 2024 21:46

Evlilikleri kolaylaştırmak nüfus artış hızını tekrardan eksi seviyelere çekmek için. Nüfus demek iş gücü ucuzluğu demek. Günü kurtarmalık bi hamle değil yani uzun vadeye bir yatırım.

Kerem06061
Memur
21 Mayıs 2024 23:16

Bi sürü işsiz insan varken yeni insan dünyaya getirmek o ülke için sağlıklı olmaz.

maresca0, 1 ay önce

Evlilikleri kolaylaştırmak nüfus artış hızını tekrardan eksi seviyelere çekmek için. Nüfus demek iş gücü ucuzluğu demek. Günü kurtarmalık bi hamle değil yani uzun vadeye bir yatırım.

maresca0
Aday Memur
21 Mayıs 2024 23:31

İşsizlik artacak evet ama bu devlet için ucuz iş gücü demek. Halk için kötü, devlet için iyi yani.

Kerem06061, 1 ay önce

Bi sürü işsiz insan varken yeni insan dünyaya getirmek o ülke için sağlıklı olmaz.

Kerem06061
Memur
22 Mayıs 2024 11:15

Devlet için de iyi değil.Cunku gelen çocuk sayısı arttıkça vergi artıyor ama fazlası işsiz kaldığı için vergi alınamıyor.Ustelik devlet o kisiye sosyal yardim saglamak zorunda.Az biraz çalışıp çıktıysa işsizlik maaşı ödemek zorunda.Eger kız çocuğu dogduysa babasının maaşının bir kısmını alıyor o vefat ettikten sonra.Issizlikten dolayı bir kişi hastaneden ücretsiz muayene alabiliyor.Bu ne demek devlete maddi yük demek.Bu dediklerin Avrupa ülkesi için geçerli Türkiye için değil. Öyle olsa 5 milyon Suriyeli geldiğinde uçardı ülke.Fakirlikten dolayı ünide karşılıksız burs alanları söylememe gerek yok sanırım.

maresca0, 1 ay önce

İşsizlik artacak evet ama bu devlet için ucuz iş gücü demek. Halk için kötü, devlet için iyi yani.

maresca0
Aday Memur
22 Mayıs 2024 11:28

5 milyon suriyeli bi anda plansız bi şekilde geldiği için olumsuz etki yarattı, olayın sadece olumsuz taraflarından bakmaya gerek yok. Bu şekilde devam edilirse birkaç yıla nüfus düşmeye başlayacak. Her şey ekonomi değil
Kerem06061, 1 ay önce

Devlet için de iyi değil.Cunku gelen çocuk sayısı arttıkça vergi artıyor ama fazlası işsiz kaldığı için vergi alınamıyor.Ustelik devlet o kisiye sosyal yardim saglamak zorunda.Az biraz çalışıp çıktıysa işsizlik maaşı ödemek zorunda.Eger kız çocuğu dogduysa babasının maaşının bir kısmını alıyor o vefat ettikten sonra.Issizlikten dolayı bir kişi hastaneden ücretsiz muayene alabiliyor.Bu ne demek devlete maddi yük demek.Bu dediklerin Avrupa ülkesi için geçerli Türkiye için değil. Öyle olsa 5 milyon Suriyeli geldiğinde uçardı ülke.Fakirlikten dolayı ünide karşılıksız burs alanları söylememe gerek yok sanırım.

memur06adayadayi
Aday Memur
22 Mayıs 2024 17:11

tasarruf işçiye memura

altay351914
Aday Memur
24 Mayıs 2024 13:54

150 bine de ne ev kurarlar ama :D

cansumim
Aday Memur
24 Mayıs 2024 15:11

Savunmak için falan söylemiyorum ama bu tasarruftan çok önceki bir vaat idi ve özlerinden dönmemek için de gerçekleştirecekler belliki. Evlenenlerin ülkeye katkısından dolayı değil evliliğe giriş adımını bir nebze kolaylastırmak için hiç de kötü bir adım değil. Bu nufüs hızı azalmasından dolayı 2050lere asimile olacağız çünkü

Kerem06061
Memur
24 Mayıs 2024 20:24

Eksileyen 7 kişi durumdan memnunsa banana düşmez.Çürüyün ne haliniz varsa görün nasılsa atandım Aileye.

Kerem06061
Memur
24 Mayıs 2024 20:25

Bana laf düşmez yazmak istedim şu lanet reklam çıkıp duruyor yazarken.Şimdi bazı dinolar gelip kendi kendine yanıt veriyor der

Kerem06061, 1 ay önce

Eksileyen 7 kişi durumdan memnunsa banana düşmez.Çürüyün ne haliniz varsa görün nasılsa atandım Aileye.

maresca0
Aday Memur
24 Mayıs 2024 21:56

Konuyu açan da sensin ne haliniz varsa görün diyen de.

Kerem06061, 1 ay önce

patatessalatası
Aday Memur
24 Mayıs 2024 22:36

yatırım deyip memur alınabilir diyorsun eksilemeyip napacam. Bazı gelişmiş ülkeler özellikle ilgileniyor bu konuyla boş yatırım değil
Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi