Editörler : E.Kayı Han
22 Mayıs 2024 13:14

icra katibi haciz yolluğu
icra katiplerinin haciz dosyalarından aldıkları yolluk ücretleri daire içerisinde paylaştırılıyor mu yoksa hacze giden memur çıktığı dosya yolluğunu kendisi mi alıyor bununla alakalı yönetmelik ya da kanun var mı?

Ozden_42
Şube Müdürü
24 Mayıs 2024 11:33

Genel kural hacze kim çıkarsa yolluğu o alır. Uygulamada ise katip çıkar, müdür ve müdür yardımcıları ile ortak havuzda bölüşür. Bazı utanmaz müdürler 69 tanesini kendisine alır hiç çıkmadan kalanı kalem içi bölüşür. Yolluk yatmadan birkaç gün önce müdürler yolluklar yattı mı diye utanmadan sorarlar. 10 yıldır zehir zıkkım olsun aldıkları paralar.

sphinx80
Aday Memur
24 Mayıs 2024 11:34

yasal dayanağı nedir vermiyorum derse memura yasal dayanakla tutanak tutulabilir mi
Ozden_42, 1 ay önce
Genel kural hacze kim çıkarsa yolluğu o alır. Uygulamada ise katip çıkar, müdür ve müdür yardımcıları ile ortak havuzda bölüşür. Bazı utanmaz müdürler 69 tanesini kendisine alır hiç çıkmadan kalanı kalem içi bölüşür. Yolluk yatmadan birkaç gün önce müdürler yolluklar yattı mı diye utanmadan sorarlar. 10 yıldır zehir zıkkım olsun aldıkları paralar.

Ozden_42
Şube Müdürü
24 Mayıs 2024 11:36

yasal dayanak nedir bilmiyorum ama bununla alakalı biz daha önce sorun yaşadık. Komisyona şikayet ettik senin hesabına yatıyorsa vermek zorunda değilsin dediler. 1 yıl vermedik ertesi sene yeni müdür gelince yine eskiye döndü.
sphinx80, 1 ay önce
yasal dayanağı nedir vermiyorum derse memura yasal dayanakla tutanak tutulabilir mi

sphinx80
Aday Memur
24 Mayıs 2024 11:38

bence vermeyin her adliyede böyle uygulama olmalı
Ozden_42, 1 ay önce
yasal dayanak nedir bilmiyorum ama bununla alakalı biz daha önce sorun yaşadık. Komisyona şikayet ettik senin hesabına yatıyorsa vermek zorunda değilsin dediler. 1 yıl vermedik ertesi sene yeni müdür gelince yine eskiye döndü.

Ozden_42
Şube Müdürü
24 Mayıs 2024 11:39

Toplu dosyalara müdür yardımcıları, tekli dosyalara memur çıkıyor. müdür çıkmıyor almıyor da şuanda.
sphinx80, 1 ay önce
bence vermeyin her adliyede böyle uygulama olmalı

sphinx80
Aday Memur
24 Mayıs 2024 11:40

vermeyin kardeşim kendin kaç dosyaya çıkıyorsan verme bizde uygulama böyle
Ozden_42, 1 ay önce
Toplu dosyalara müdür yardımcıları, tekli dosyalara memur çıkıyor. müdür çıkmıyor almıyor da şuanda.
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi