Editörler : "eskiyara"Pangaea

Asur72
Memur
24 Mayıs 2024 11:32

Kaç haftadır haftaya deniliyor. En son bakan bey mayıs ayında kanun çıkar demişti mayıs ayı bitmek üzere halen kanun taslağı dahi ortada yok biz kanunun çıkmasını da geçtik. Bu gidişle meclis tatile girer kanun çıkmaz gibi görünüyor.

Özgürlükzamanı, 1 ay önce

Öğretmenlik Meslek Kanunu taslak metin üzerinde çalışmalar bitme aşamasında. Taslak metin, TBMM AK Parti grubuna gönderildi. Önümüzdeki hafta TBMM'ye sunulması bekleniyor.

Edip ÜZEN Tweet Mesajı

Ne bitmez haftalarmış...

şanlı0788
Şube Müdürü
24 Mayıs 2024 13:39

Mayıs ayı bitiyor hala bekliyoruz!

windows7
Şube Müdürü
24 Mayıs 2024 14:04

öğretmen atamasını da böyle aylarca beklettiler. dalga geçiyorlar. devlet ciddiyeti diye birşey yok. sanki emlakçıyla pazarlık yapıyoruz. ha döndü ha dönecek ha verdi ha verecek.

ebuducane
Daire Başkanı
24 Mayıs 2024 14:05

hayırlı olsun

Krblt21
Memur
24 Mayıs 2024 18:25

Taslak tamamlandı kulisi geldi haftaya TBMM genel görüşmesi olacak...kanun tamam inşallah uzmanlık 8 yıl Mehmet Şimşek e takilmamistir.takilsa kulis önden gelirdi gerçi

Kumrukardelen
Yasaklı
24 Mayıs 2024 18:38

Ben öyle rahatça olacağını düşünmüyorum. Uzmanlık 8 yıl olsa bile bir sürü prosedür getirebilirler. Ayrıca kanun ne zaman meclise gelecek hala net bir şey.

Krblt21, 1 ay önce

Taslak tamamlandı kulisi geldi haftaya TBMM genel görüşmesi olacak...kanun tamam inşallah uzmanlık 8 yıl Mehmet Şimşek e takilmamistir.takilsa kulis önden gelirdi gerçi

mıcheal owen
Şube Müdürü
24 Mayıs 2024 21:35

Hocam benim mebde uzmanlığa esas hizmet süresi 2025 ocakta 9 yıl 10 ay gibi bir zaman olacak. 8 yıla düşerse işime yarar fakat bu sistem çok su götürür. İki yıl önce dedim ki bu sistem hoş değil kademeye göre tazminatların peyderpey artması daha mantıklı yarın bir gün alan aldığıyla kalırsa hoş olmaz dedim ama millet sınav telaşına düştü sınav kolay olunca da süt dökmüş kedi onların bir kısmıda şu anda süre beklemeden başöğretmen olma derdinde. Geldiğimiz nokta bu işte artık ne öğretmenlerden ne de MEB'in çıkardığı bu kanundan pek bir umudum yok. En çok da yeni atanan veya atanacak öğretmenlere yazık.

Krblt21, 1 ay önce

Uzman-karacalı
Şube Müdürü
25 Mayıs 2024 11:05

Ben şahsen maliyenin sürelerin düşmesine kolay kolay sıcak bakacağını düşünmüyorum. Arkadaşlar bu konuda oldukça iyimser. Ayrıca rotasyon konusu da kanuna eklenir diye düşünüyorum.

25 Mayıs 2024 11:40

Arkadaşlar Maliye şöyle der, böyle der diyorsunuz da. Ortada verilmiş sözler var. Eğitimden tasarruf mu olur. Çok garip geliyor bana Maliyenin MEB'in Kanun'una direkt müdahil olma fikri. Uzman öğretmenlik 5 yıla düşürülecek sözünün 2. yılındayız ve ikinci yılında sürüncemede bırakılıyor. Soruyorum, bu böyle mi olmalı? Siz kendinize bunu reva görüp Maliye şöyle, böyle der düşüncesinde misiniz?

windows7
Şube Müdürü
25 Mayıs 2024 11:42

biz ekonomisi ve yönetimi normal olan bir ülke değiliz. sadece demokrasi taklidi yapıyoruz. bunu dikkate alırsanız herşey anlam kazanıyor
DenEimaiEgo, 4 hafta önce

Arkadaşlar Maliye şöyle der, böyle der diyorsunuz da. Ortada verilmiş sözler var. Eğitimden tasarruf mu olur. Çok garip geliyor bana Maliyenin MEB'in Kanun'una direkt müdahil olma fikri. Uzman öğretmenlik 5 yıla düşürülecek sözünün 2. yılındayız ve ikinci yılında sürüncemede bırakılıyor. Soruyorum, bu böyle mi olmalı? Siz kendinize bunu reva görüp Maliye şöyle, böyle der düşüncesinde misiniz?

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi