Editörler : E.Kayı Han
24 Mayıs 2024 13:42

Aile birliği mazereti 1 yıl mı 3 yıl mı?

Arkadaşlar eş durumu için dilekçe vermek için komisyona danıştığımda sözleşmeli personel 3. yıldan sonra isteyebiliyor red gelir sana diye ithamda bulunuldu. Bir çok arkadaşım ve bu konuda tayini gerçekleşen katipler ise 1. yılın sonunda başvuru açık %90 ihtimalle kabul edilir deniliyor. Kafam karıştı yardımcı olur musunuz kanuna göre 1 yıl fakat komisyon Cumhurbaşkanlığı yazısı ile 3 olduğunu dile getiriyor..

Eşim 8 aylık öğretmen, sözleşmeli, deprem bölgesinde görev yapmakta ve 3+1'e tabii.

daktilocu
Aday Memur
26 Mayıs 2024 14:48

güncel*

Eduuu
Aday Memur
29 Mayıs 2024 11:10

Dostum eşin çalıştığı kurumdan orada çalıştığına dair evrak alsın mazeret tayini açılınca sen uyaptan tayin yaz. zaten dediğin gibi ise uyap tayin ekranın uyarı verir yazdırmaz yüksek ihtimal. Bende kadroya geçmeden önce araştırmıştım 3 yıl diye çıktı sonra düzenleme yaptılar diye hatırlıyorum. Sen 1 yılını doldurduktan sonra her türlü gidersin bence. Komisyonda her şeye hakim değil. Ben bir sıkıntı yaşadım komisyonu aradım tamam sıkıntı olmaz dediler kurum soruşturma açtı. sen şansını dene bence.

Eduuu
Aday Memur
29 Mayıs 2024 11:12

Bende deprem bölgesine geldim eş tayini ile mesela bende yılım dolmadığı için tayin ekranını açınca yazamazsın diye uyarı veriyor ekran.

Eduuu, 3 hafta önce

Dostum eşin çalıştığı kurumdan orada çalıştığına dair evrak alsın mazeret tayini açılınca sen uyaptan tayin yaz. zaten dediğin gibi ise uyap tayin ekranın uyarı verir yazdırmaz yüksek ihtimal. Bende kadroya geçmeden önce araştırmıştım 3 yıl diye çıktı sonra düzenleme yaptılar diye hatırlıyorum. Sen 1 yılını doldurduktan sonra her türlü gidersin bence. Komisyonda her şeye hakim değil. Ben bir sıkıntı yaşadım komisyonu aradım tamam sıkıntı olmaz dediler kurum soruşturma açtı. sen şansını dene bence.

daktilocu
Aday Memur
29 Mayıs 2024 13:22

Bende bir yılımı Aralık ayında dolduracağım, fiziki dilekçe ile sundum fakat yılım dolmadığı için yakın zaman içerisinde red geldi. Aralık ayında tekrar deneyeceğim. Teşekkürler ilginize

Eduuu, 3 hafta önce

Bende deprem bölgesine geldim eş tayini ile mesela bende yılım dolmadığı için tayin ekranını açınca yazamazsın diye uyarı veriyor ekran.

hopelessumut
Aday Memur
29 Mayıs 2024 16:38

Bizim bakanlıkta 1 yıl. bizzat kendim kullandım.

31 Mayıs 2024 20:52

ne zaman kullandınız peki
hopelessumut, 3 hafta önce

Bizim bakanlıkta 1 yıl. bizzat kendim kullandım.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi