Editörler : crops35
26 Mayıs 2024 13:10

Memurlukta İlk İş Günü

Merhaba,

Bir kamu kurumunda yarın ilk iş günüm olacak. Haliyle heyecanlıyım. Ne yapmam lazım nasıl olur ilk günler tavsiyeleriniz var mı? :) özel sektörde 5 yıllık bir tecrübem var ama memurluk farklı tabii.

desert rose
Kapalı
26 Mayıs 2024 13:28

Hiç işe başlama yolunda başından bırak bu ülkede en kötü şey memur olmaktır

PhilipJennings
Aday Memur
26 Mayıs 2024 13:40

Hayırlı uğurlu olsun. Çalışma arkadaşlarınla tanışıp sürekli aynı cümleleri kuracağın ve muhtemelen belli bir saatten sonra biraz sıkıcı bir gün olacaktır :)

desert rose
Kapalı
26 Mayıs 2024 13:55

Zaten 5 milyon memur var çoğunda bayan genelde fingirdeşirler erkekler bayanlar karışık işyapanları tenzih ederim aslında sadece iş yapanlar olsa ve onlarda yüksek maaş alsalar gazi yakını memur yetiştirme memur öğretmenlerin yüzde 60 bayan birde bakan gururla söylüyor benim komşu öğretmen haftanın iki günü okula gidiyor depo öğretmen miş 20 bin daha öğretmen alınacakmış

desert rose
Kapalı
26 Mayıs 2024 13:59

Kamu işçilerininde çoğu işyapmaz ama onların maaşı yüksek

Simavis
Aday Memur
26 Mayıs 2024 14:37

Allah yar ve yardımcınız olsun. Durumunuz zor. İyi günler

desert rose, 4 hafta önce

Zaten 5 milyon memur var çoğunda bayan genelde fingirdeşirler erkekler bayanlar karışık işyapanları tenzih ederim aslında sadece iş yapanlar olsa ve onlarda yüksek maaş alsalar gazi yakını memur yetiştirme memur öğretmenlerin yüzde 60 bayan birde bakan gururla söylüyor benim komşu öğretmen haftanın iki günü okula gidiyor depo öğretmen miş 20 bin daha öğretmen alınacakmış

Simavis
Aday Memur
26 Mayıs 2024 14:40

Teşekkür ederim :)

PhilipJennings, 4 hafta önce

Hayırlı uğurlu olsun. Çalışma arkadaşlarınla tanışıp sürekli aynı cümleleri kuracağın ve muhtemelen belli bir saatten sonra biraz sıkıcı bir gün olacaktır :)

Dahmi.30gun
Aday Memur
26 Mayıs 2024 16:18

Hayırlı olsun. Ilk gun resmi giyinin sonraki gunler digerlerine göre ayarlarsiniz. Kim kime bagli hangi mudurluk seflik ne is yapar baglantilarina dikkat edin. Kendinizden genel olarak bahsedin detaylara girmeyin. Hayat hikayenizi anlatmayin. Hangi alanda calismak istiyorsaniz o yondeki tecrubenizi vurgulayin. Kimseye kimsenin so,unu yorumunu aktarmayin. Isimleri aklinizda tutmaya calisin. Isinizi anlatan biri olursa dinleyin not alin sorun. Cayi cok iceceksinizdir. Bardagi çevirerek sallarsaniz daha cabuk soğur.

27 Mayıs 2024 14:46

özellikle hayat hikayenizi anlatmayın kısmı çok önemli. bir de çok konuşmayın. ne kadar çok konuşursanız o kadar kötü. ortamı tanıyın sonra ona göre ayarlarsınız. insanlar yüz bulmaya çalışır, size iş yıkmaya çalışır. ona dikkat edersiniz.

fthn
Memur
27 Mayıs 2024 16:47

Memur olduğunuzu varsayarak yazıyorum:

Eğer siz bu Türkçe dilbilgisi ile kpss kazanıp memur olabildiyseniz, ülkedeki gençler ümitvar olsunlar...

elektronik49
Şube Müdürü
28 Mayıs 2024 08:57

Zaten ilk ve son heyecanı o ilk gün yaşarsın. Sonra heyecanin yerini geçim sıkıntısı derdi alır.emekliye kadar sürer

Ugur2819
Aday Memur
28 Mayıs 2024 09:32

Muhtemelen başladın yetişemedim ama burdaki yorumları görünce yazma gereği hissettim.Özel sektöre göre çalışma şartları ve maaş kat kat iyidir.Ama son dönemlerde eskiye göre o rahatlık biraz daha gitti.Zamanla farkedersin birisi 2 kişilik iş yapar .birisi hiç çalışmaz.Çalıyormuş gibi yapanları görürsün ama asla bişey yapmazlar.Ama günün sonunda maaş ve haftasonu tatili gibi şeyler özel sektörden akt kat iyidir.hayırlı uğurlu olsun,başarılar.

fthn
Memur
28 Mayıs 2024 09:44

uzun ve noktalama işareti olmayan cümlelerinizden kafanızın biraz karışık olduğunu düşünüyorum. Allah selamet versin.

fthn
Memur
28 Mayıs 2024 09:45

Bu mesajlaşmalarımız da konuyu açan ve memuriyete yeni başlayan arkadaşımız için güzel bir referans olacaktır.

fthn, 4 hafta önce

uzun ve noktalama işareti olmayan cümlelerinizden kafanızın biraz karışık olduğunu düşünüyorum. Allah selamet versin.

desert rose
Kapalı
28 Mayıs 2024 10:38

Türkçe nin bir kuralımı var Türk dil kurumunun bastığı imla klavuzları birbirinden farklı saçma sapan noktalama işaretleri

fthn, 4 hafta önce

29 Mayıs 2024 13:48

kavgaya devam edin okucam

fthn
Memur
29 Mayıs 2024 14:25

Aman hocam ne kuralı ? Siz dilediğiniz gibi yazın çizin, biz okuruz ...

Türkçe nin bir kuralımı var Türk dil kurumunun bastığı imla klavuzları birbirinden farklı saçma sapan noktalama işaretleri

desert rose
Kapalı
29 Mayıs 2024 14:45

Hala ne diyorsun?? bundan ne anladın

fthn, 4 hafta önce

Aman hocam ne kuralı ? Siz dilediğiniz gibi yazın çizin, biz okuruz ...

fthn
Memur
29 Mayıs 2024 15:00

Öncelikle tanımadığınız bir insanla konuşurken senli-benli konuşmamak gerektiğini öğrenmeniz gerekirdi. Sistem size bunu da öğretememiş. Neyse anladığınız lisandan yazıyorum : bak dalgana baba

Hala ne diyorsun?? bundan ne anladın

desert rose
Kapalı
29 Mayıs 2024 15:30

Ben sana türkçe imla kılavuzundan örnek verdim sen hala anlamamışsın. Nasıl öğretmen oldun şaşacak bir iş

fthn, 4 hafta önce

Öncelikle tanımadığınız bir insanla konuşurken senli-benli konuşmamak gerektiğini öğrenmeniz gerekirdi. Sistem size bunu da öğretememiş. Neyse anladığınız lisandan yazıyorum : bak dalgana baba

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi