Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Mayıs 2024 14:53

Bordroda görünen ek ders
merhaba hocalarım Okulumuzda öğretmen arkadaşlarla bir durum farkettik. Nisan ayı benim banka hesabıma yatan ek ders 5400 iken bordroda 14bin küsür görünüyor. lütfen sizler de kontrol eder misiniz? bu fark geçen günlerde çıkan haberleri aklımıza getirdi. acaba başka bu durumda olan var mı?

2ven
Şef
28 Mayıs 2024 14:55

üzerinizden devleti hortumluyorlar.

psychomax13
Aday Memur
28 Mayıs 2024 14:56

okulumuzdaki herkes aynı durumda. buraya yazmadan önce lütfen sizler de kontrol eder misiniz?

Fatih TURAB
Aday Memur
28 Mayıs 2024 15:49

Baktım hocam. Ne almışsam o yazıyor.

psychomax13
Aday Memur
28 Mayıs 2024 15:51

şöyle bir durum keşfettim. benim Şubat ayı ekders bordroya işlenmemiş. o nedenle Şubat ayında hesabıma yatan ek ders, Mart bordrosuna eklenmiş. Mart ve Nisan ayında hesabıma yatan ek ders ise toplu olarak Nisan ayının bordrosunda birleştirilmiş.

Ahis
Şef
29 Mayıs 2024 00:12

Arkadaşlar ek derslerle ilgili bir sorum olacaktı, öğretmene çeşitli görevlerden dolayi bir günde en fazla kaç saat ek ders verilebiliyor? En fazla verilebilecek saatin içerisinde o gun saat 18.00'de sonraki kursların ek derside dahil mi yoksa o ayrı mı hesaplanıyor, bu konuda net bilgisi olan bir arkadaş cevap verirse memnun olurum.

savcıı
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 00:51

18

savcıı
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 00:54

18.00 e kadar 10 saat ek ders yazilabilir

18.00 den sonra da 22.00 ye kadar kac saat girebiliyorsan o kadar yazilir.

savcıı
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 00:55

Ayrıca branş öğretmeni en fazla 40 saate kadar derse girebiliyor böyle bir sınır var hatirlatayim

Ahis
Şef
29 Mayıs 2024 01:25

Teşekkür ederim hocam

savcıı, 3 hafta önce

18.00 e kadar 10 saat ek ders yazilabilir

18.00 den sonra da 22.00 ye kadar kac saat girebiliyorsan o kadar yazilir.

İzmirliMüverrih
Aday Memur
29 Mayıs 2024 09:45

Hocam örnek vererek açıklayayım, Mayıs ayı ek dersleri Haziran 1 de yapılırsa Haziran ayına yansır önümüzdeki Haziran ek dersi de 30 Haziran da yapılmış olsun o vakit bordro da iki ek ders aynı ay alınmış gibi gözüküyor. Son 2 ek dersinizi toplarsanız sizin fazla dediğiniz miktar çıkar. Bizde de ara ara öyle oluyor.

Ahis
Şef
29 Mayıs 2024 10:25

Hocam sanırım ben farklı bir şeyden bahsettim, bir hocamız cevap vermişti sagolsun, benim demek istediğim şuydu mesela bir gün içerisinde 6 saat şeflik görevi olan, 2 saat sosyal kulübü olan bir öğretmene aynı gün 5 saat sorumluluk sınav görevi verilirse o gün toplam 13 saat oluyor, anladığım kadarıyla bunun 10 saati ödeniyor, 3 saati ödenmiyor, doğru anlamismiyim, benim anladığım bu oldu

İzmirliMüverrih, 3 hafta önce

Hocam örnek vererek açıklayayım, Mayıs ayı ek dersleri Haziran 1 de yapılırsa Haziran ayına yansır önümüzdeki Haziran ek dersi de 30 Haziran da yapılmış olsun o vakit bordro da iki ek ders aynı ay alınmış gibi gözüküyor. Son 2 ek dersinizi toplarsanız sizin fazla dediğiniz miktar çıkar. Bizde de ara ara öyle oluyor.

Memleketinogretmeni
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 22:06

Yok öyle bir sınır.Toplu sözleşmeye göre meslek dersi öğretmenlerinin yapabilecegi sınav sayısı sınırı yok.15 saat sınav üstüne kulüp yazarsınız.Şefligi o güne yazmak mantıklı olmaz tabi gece yarısına kadar mı şeflik yapacak öğretmen

Ahis, 3 hafta önce

Hocam sanırım ben farklı bir şeyden bahsettim, bir hocamız cevap vermişti sagolsun, benim demek istediğim şuydu mesela bir gün içerisinde 6 saat şeflik görevi olan, 2 saat sosyal kulübü olan bir öğretmene aynı gün 5 saat sorumluluk sınav görevi verilirse o gün toplam 13 saat oluyor, anladığım kadarıyla bunun 10 saati ödeniyor, 3 saati ödenmiyor, doğru anlamismiyim, benim anladığım bu oldu

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi