Editörler : "eskiyara"Pangaea

Teknikerok
Aday Memur
29 Mayıs 2024 16:52

yoo yönetmelikte uygulanmazsa idari mahkemeye verilebilir. isteyen istemeyen uygulanıp uygulanmamasına göre mahkemeye verebilir. sadece yönetmelik çıktığı ilk 10 gün maddelerin kendisi için mahkemeye verilebiliyor (uygulanıp uygulanmamasına göre değil) kanun ise malum... anayasa mahkemesine başvuruluyor. dayandığı kanun varsa yönetmelikle-kanun aynı güçtedir. değil ama meclis ve cumhurbaşkanı aynı yerde olunca aynı oluyor, karşısına kanunla kimse çıkamıyor. yani hiç fark yok,, aslında rotasyon 2015 yılından beri kanun gücünde var ama uygulayan yok. peki kanun çıksa ne olur istese yönetmelikle eğer büker yine uygulamayabilir. mesela derki uygulama kuralları ve zamanı yönetmelikle belirlenir der. (al sana karakan yine geldi burayaaa) :) :)

Hllhnf, 4 hafta önce

Ömk kanununda yazarsa uygulanır; uygulanmazsa mahkemeye verirler; uygulanırsa yine mahkemeye verirler; sonuç olarak zor bu işler

yeni_müdür
Aday Memur
29 Mayıs 2024 17:51

Görünen o ki adı rotasyon olmasa da rotasyon car:)) Geçmiş olsun hepimize

black1923
Aday Memur
29 Mayıs 2024 19:20

Rotasyon olan haklarımızın alınması anlamına geliyor. Birçok kişi mağdur olacaktı. Açıklama olumlu . Rotasyon yok denilmiş. Güzel haber.

ayçahoca
Aday Memur
30 Mayıs 2024 11:17

Rotasyonun olmaması iyi bir şey değil. Önümüzdeki yıl çıkmasını umuyorum çünkü olması gereken bu. Birileri rahatını düzenini bozmak istemiyor diye başkaları sıkıntı çekmek zorunda değil. Bakanlık umarım olmaması konusundaki baskılara direnir.

metal3
Aday Memur
30 Mayıs 2024 11:22

tekrar yazıyorum, rotasyon ol ma ya cak.

darkodark
Genel Müdür
30 Mayıs 2024 14:25

En çok üyeye sahip 2 sendika aynı gün " rotasyon yok dedi, öncekii sayfalarda uzun uzun Sayın Talip Geylan'ın açıklamalarını da yazdım, kendisi rotasyon yerine " iliçi sıra sistemi yeniden gelecek diye duydum" dedi.

Bu saatten sonra ben asla rotasyon beklemiyorum.

Rotasyon yerine teşvik verilerek elverişsiz şartlarda çalışan öğretmen ekonomik olarak desteklenmeli.

30 puan verilen bir okulda çalışan ile 10 puan verilen bir okulda çalışan öğretmen arasında 10 bin lira maaş farkı olmalı, emekliye de seyyanen yapılan 8 bin lira yansıtılmalı.

metal3, 3 hafta önce
tekrar yazıyorum, rotasyon ol ma ya cak.

black1923
Aday Memur
30 Mayıs 2024 15:19

Bu işin çözümü iliçi becaistir. Becais gelmelidir

30 Mayıs 2024 18:55

Rotasyon olmalı. Senelerdir ücra okul görmeyenler var. 10-15-20 senelik öğretmen ortalama yıllık 10-12 puan arası toplamış. İspatı ise Mersin İl MEM il içi yer değiştirenlerin görev sürelerini ve puanlarını yayınlamış. En az 10 tane buldum böyle örnek.

black1923
Aday Memur
30 Mayıs 2024 19:06

Ben köyde çalışıp puanlarimi toplayıp şimdiki okuluma geldim. Sonuçta bu benim hakkım.Rotasyon kesinlikle olmamalıdır hak kaybıdır.

jajacoelho
Genel Müdür
30 Mayıs 2024 19:25

katılıyorum..ben de 26 puan veren köy okulunda 5 yıl çalıştım ..sonra topladığım puanlarla hakkım olan bu okula geldim..merkeze gelenler havadan gelmedi zor yerlerde çalışıp puan biriktirip geldiler..şimdi sen burda fazla kaldın rotasyon demek hak gaspıdır

black1923, 3 hafta önce

Ben köyde çalışıp puanlarimi toplayıp şimdiki okuluma geldim. Sonuçta bu benim hakkım.Rotasyon kesinlikle olmamalıdır hak kaybıdır.

Toplam 70 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi