Editörler : "eskiyara"Pangaea

E K S E L A N S
Müsteşar
28 Mayıs 2024 23:10

Yaz sıcağı kafalarına vurmuştur.

Şimdi olmadı rahatladı bizler de

Anuşirvann, 4 hafta önce

Bu arada olan şu birkaç gündür rotasyon gelecek diye zil takıp oynayan birkaç garibana oldu. Hevesleri kursaklarında kaldı garibanların :))

majesteleri7
Şube Müdürü
28 Mayıs 2024 23:19

20 yılı dolan başlık parası alacakmış daha gerisine gerek var mı en güzel kanun bu kanun banane gerisinden horozun işine bakması misali

Anuşirvann, 4 hafta önce

Hocam bu maddelerde zaten kazanım yok. Ebs burda sadece bakanlıkta hazırlanmış olan yasa tasarını paylaşmış. Ve bu maddelerde hiçbir kazanım yok. Sürelerde düşme yok. Sadece başöğretmenlik için uzmanlıkta bekleme şartı olmayacak. Ayrıca yeni atanan öğretmenler bir yıl boyunca 22 bin maaşla çalışacak. Bunlar mı kazanım :))

Rotasyon mevzusuna gelince o zaten olmayacak bir hayaldi. Ben bunu defalarca söyledim. Ebs açıklaması ile teyit edilmiş oldu sadece.

Memleketinogretmeni
Şube Müdürü
28 Mayıs 2024 23:47

Çok mu yüksek hissediyorsun da meslektaşın hakkında gariban diyorsun?Gençlerden daha önce işe başladın diye ev araba almış olabilirsin ama yine de sen de garibansıñ tüm öğretmenler gibi.Gençlere daha olgun yaklasmamız gerekiyor onlar yaşında öğrencilerimiz var unutmayalım.

Anuşirvann, 4 hafta önce

Bu arada olan şu birkaç gündür rotasyon gelecek diye zil takıp oynayan birkaç garibana oldu. Hevesleri kursaklarında kaldı garibanların :))

cesmiser
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 00:04

20yılı dolduranlar sınav ve benzeri şart olmadan mı başöğretmen olacak

Symclk
Aday Memur
29 Mayıs 2024 01:00

Acaba bu taslak geçerse, 10 yıl için bir tarih baz alınacak mı? Yoksa 10 yılı herhangi bir zamanda dolduran uzmanlık alabilecek mi?

Özgürlükzamanı, 4 hafta önce

Bence 8-16 gelecektir. Pazarlık payı olsun demişlerdir. 5-10 olmasın diye

29 Mayıs 2024 01:11

Bir tarih baz alınır bu 24 Kasım veya 31 Aralık olması muhtemeldir

Symclk, 4 hafta önce

Acaba bu taslak geçerse, 10 yıl için bir tarih baz alınacak mı? Yoksa 10 yılı herhangi bir zamanda dolduran uzmanlık alabilecek mi?

Anuşirvann
Genel Müdür
29 Mayıs 2024 06:12

Merak etme hocam benim genç yaşlı her meslektaşıma saygım var. Meseleyi ev arabaya getirmen de enteresan. Ben birkaç gündür rotasyon çıkacak diye meslekte yıllanmış arkadaşlarına fütursuz bir şekilde saldıran ve günün sonunda hayal kırıklığına uğrayan kişilere gariban dedim. Bu arada rotasyon çıksaydı da beni etkilemiyordu. Çünkü bulunduğum okula 2 yıldır geldim :))

Memleketinogretmeni, 4 hafta önce

Çok mu yüksek hissediyorsun da meslektaşın hakkında gariban diyorsun?Gençlerden daha önce işe başladın diye ev araba almış olabilirsin ama yine de sen de garibansıñ tüm öğretmenler gibi.Gençlere daha olgun yaklasmamız gerekiyor onlar yaşında öğrencilerimiz var unutmayalım.

235U
Genel Müdür
29 Mayıs 2024 06:28

Bakanımız sosyal medyayı çok iyi kullanmakta.. Eski bakan giderken 5 yıl sözü verip gitmişti. Bunu vermek istemeyen bakanımız Ölümü gösterip sıtmaya razı etti. Şimdi bu zeka istese eğitim sistemini düzeltemez mi? Vallahi düzeltir. Ancak amaç bu olmayınca...

5 yıl sözü verildi bakanlık sözünü tutsun diyen arkadaşlara bakanlığımızın mesajı:

BORCUM BORÇ AMA ......... ALIRSIN!

fclb
Aday Memur
29 Mayıs 2024 08:53

Bekleyip görelim bakalım sır gibi saklanan taslağı, yasalaşmadan konuşmak için çok erken ama topyekün birlik olunursa en azından ilk yasa gibi oldu bittiye gelmez.

vengberz
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 09:09

H

Anuşirvann
Genel Müdür
29 Mayıs 2024 10:05

Dün sır olmaktan çıktı hocam.

fclb, 4 hafta önce

Bekleyip görelim bakalım sır gibi saklanan taslağı, yasalaşmadan konuşmak için çok erken ama topyekün birlik olunursa en azından ilk yasa gibi oldu bittiye gelmez.

tiryaki_6225
Memur
29 Mayıs 2024 10:27

Kanunun uzman ve başöğretmenlikle ilgili eksik yönü başöğretmenlik için uzmanlıkta 10 yıl bekleme şartının olmasıydı.Bu durum özellikle mesleğe 1998-2003 arasında başlayan Hocalarımızı çok mağdur ediyordu.Çünkü onlar görevdeyken sadece bir defa yapılan sınava giremediler.Birkaç günle bile mağdur olan oldu.Sonrası malum.Bir daha sınav açılmadı.Bütçe imkanları nispetinde süreler düşse daha güzel olur tabiki.Ama bu durumda da kimseye haksızlık yapıldı diyemeyiz.Sonuçta herkes 10 yılını doldurunca uzmanlık,20 yılını doldurunca başöğretmenlik tazminatını alacak.Bu arada 16.yılımı çalışıyorum saygılar.

cemol
Genel Müdür
29 Mayıs 2024 11:01

bu bilgiler nerde yazıyor hocam kim açıklası bunları

tiryaki_6225, 4 hafta önce

Kanunun uzman ve başöğretmenlikle ilgili eksik yönü başöğretmenlik için uzmanlıkta 10 yıl bekleme şartının olmasıydı.Bu durum özellikle mesleğe 1998-2003 arasında başlayan Hocalarımızı çok mağdur ediyordu.Çünkü onlar görevdeyken sadece bir defa yapılan sınava giremediler.Birkaç günle bile mağdur olan oldu.Sonrası malum.Bir daha sınav açılmadı.Bütçe imkanları nispetinde süreler düşse daha güzel olur tabiki.Ama bu durumda da kimseye haksızlık yapıldı diyemeyiz.Sonuçta herkes 10 yılını doldurunca uzmanlık,20 yılını doldurunca başöğretmenlik tazminatını alacak.Bu arada 16.yılımı çalışıyorum saygılar.

mıcheal owen
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 11:29

Haksızlık olup olmadığımız için verilecek eğitime bakmak lazım umarım uzman ve başöğretmen olma şartlarını ve eğitimlerini zorlaştırmazlar ve devamlılığı olur bu sistemin.

cemol, 4 hafta önce

bu bilgiler nerde yazıyor hocam kim açıklası bunları

mıcheal owen
Şube Müdürü
29 Mayıs 2024 11:32

Haksızlık olup olmadığına kanaat getirmek için verilecek eğitime bakmak lazım umarım uzman ve başöğretmen olma şartlarını , eğitimlerini zorlaştırmazlar ve devamlılığı olur bu sistemin.

tiryaki_6225, 4 hafta önce

a1981
Müsteşar
29 Mayıs 2024 13:22

Rotasyon gelse bile bir şekilde yolunu bulan öğretmenin aynı okulda devam edeceğini düşünüyorum. Yani olan yine kimi kimsesi olmayan öğretmene olurdu.

Ancak her şeye rağmen bir öğretmeni 30 yıl filan aynı okulda çalışması garip bir durum. 12 yılın sonunda ben hala aynı okulda kalmalıyım demek adil değil. Bu şartlarda hiç bir öğretmen yerinden kıpırdayamaz. Büyük şehirlerde zaten başladığın okulda emekli olursun..

Çelik3
Aday Memur
29 Mayıs 2024 13:38

İliçinde maalesef hiç yer açılmıyor.İstemesek de aynı okulda kalmaya devam ediyoruz.

a1981, 4 hafta önce

Rotasyon gelse bile bir şekilde yolunu bulan öğretmenin aynı okulda devam edeceğini düşünüyorum. Yani olan yine kimi kimsesi olmayan öğretmene olurdu.

Ancak her şeye rağmen bir öğretmeni 30 yıl filan aynı okulda çalışması garip bir durum. 12 yılın sonunda ben hala aynı okulda kalmalıyım demek adil değil. Bu şartlarda hiç bir öğretmen yerinden kıpırdayamaz. Büyük şehirlerde zaten başladığın okulda emekli olursun..

Anuşirvann
Genel Müdür
29 Mayıs 2024 20:07

Hocam ben bir ay önce yazdım rotasyon falan olmayacak. Bir ara tekrar düşündüler işin içinden çıkamadılar. Rotasyonun olmayacağı zaten baştan belliydi.

a1981, 4 hafta önce

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi