Editörler : cihan27E.Kayı Han
31 Mayıs 2024 11:18

Kamudaki Teknik personellerin maaş düzenlemesi

Yıllardır her toplu sözleşmede birçok meslek grubuna iyileştirmeler yapılmış ancak ciddi riskler alarak çalışan teknik personellere aldıkları riskler karşılığında herhangi bir düzenleme yapılmamıştır. Acaba kamudaki tüm teknik personeller olarak yeterince sesimizi neden duyuramıyoruz? Memurlar.net yöneticilerininde yardımıyla sesimizi duyurabilir miyiz? Bu konuda başka fikirleri olan arkadaşlar var mı?

trsalgado
Daire Başkanı
31 Mayıs 2024 17:57

hadi bakalım

para.euro.da
Aday Memur
01 Haziran 2024 12:36

Teknik hizmetler hakkını arıyor.

02 Haziran 2024 09:17

657 ye tabi Kamu Mühendisleri ne olacak

trsalgado
Daire Başkanı
02 Haziran 2024 11:30

657 ye tabi Kamu teknik hizmetler ne olacak

BilgisayarMuhendisXI, 2 ay önce

657 ye tabi Kamu Mühendisleri ne olacak

pardonbakarmisiniz
Aday Memur
02 Haziran 2024 14:11

Mühendislerin sorumlulukları ağır, maaşları düşük. Acil düzenleme şart.

trsalgado
Daire Başkanı
03 Haziran 2024 18:37

teknik personellerin sorumlulukları ağır, maaşları düşük. Acil düzenleme şart.

pardonbakarmisiniz, 2 ay önce

Mühendislerin sorumlulukları ağır, maaşları düşük. Acil düzenleme şart.

03 Haziran 2024 22:17

bağınn

trsalgado
Daire Başkanı
08 Haziran 2024 20:23

bağın ??? nedir

kerten.kele, 2 ay önce
bağınn
11 Haziran 2024 10:35

dengi meslek gurupları olan dr+savcı hakime ... yapıldı mühedislerin durumu ne olak

11 Haziran 2024 14:26

657 ye tabi kamu mühendisleri ne olacak

para.euro.da
Aday Memur
13 Haziran 2024 18:52

manuele devam ne olacak

memur06adayadayi, 1 ay önce

dengi meslek gurupları olan dr+savcı hakime ... yapıldı mühedislerin durumu ne olak

Kpsbirincisi
Genel Müdür
14 Haziran 2024 00:18

Dengi meslek mi :D neye göre dengi dediğinizi merak ettim.

memur06adayadayi, 1 ay önce

14 Haziran 2024 00:36

- Teknik Kamu çalışma hayatının en üst normu Mühendistir;

mesleğinde teknikerler, teknisyenler yardım eder. Devletin 657 ye tabi Kamu Mühendisleri 45.000 almaktadır.(hiç bir ek ödenekleri bulunmuyor, giyim yardımları da yoktur)

- Adli Kamu çalışma hayatının en üst normu Avukattır;

mesleğinde mübaşirler yardım eder. Devletin Kamu Hakimleri eklerle 100.000 almaktadır.

- Tıp Kamu çalışma hayatının en üst normu Doktordur;

mesleğinde hemşireler, laborantlar, anestezicilier, tıbbi sekreterler yardım eder. Devletin Kamu Uzman Doktorları eklerle 125.000 almaktadır.

Kpsbirincisi, 1 ay önce

Dengi meslek mi :D neye göre dengi dediğinizi merak ettim.

14 Haziran 2024 00:39

Kamu Mühendisleri alınan maaşların yetersiz olduğunu eskiden bu kadar dengi mesleklerle arasında fark olmadığını söylüyor

BilgisayarMuhendisXI, 1 ay önce

mesleğinde teknikerler, teknisyenler yardım eder. Devletin 657 ye tabi Kamu Mühendisleri 45.000 almaktadır.(hiç bir ek ödenekleri bulunmuyor, giyim yardımları da yoktur)

mesleğinde mübaşirler yardım eder. Devletin Kamu Hakimleri eklerle 100.000 almaktadır.

mesleğinde hemşireler, laborantlar, anestezicilier, tıbbi sekreterler yardım eder. Devletin Kamu Uzman Doktorları eklerle 125.000 almaktadır.

14 Haziran 2024 02:02

Hocam bende bir mühendisim onu baştan söyleyeyim. Ama şöyle bir durum var doktorlar sayısalda çok iyi puanlar yapıp kazanıyor üstüne birde dus gibi çok zor bir sınav. Hukukçular desen de aynı şekilde kazanması ayrı zor üstüne birde hakimlik savcılık sınavı. Bu meslekler kaymak tabaka. Mğhendisler ne yapıyor. 15-20 netle bölümlere yerleşiyorlar. en kötüsü 1-2 sene uzatıp mezun oluyor. Ben lisans eğitimimdeyken bile sınıfım 60 IQ adamlarla doluydu. Heryerde mühendislik var. Memlekette elini sallasan mühendise çarpıyor. İssizlik hat safhada. Bu durumdayken mğhendisleri diğer saydığım meslekler ile bir tutamazsın. Kusura bakma bizim mesleğimiz ayaklar altına düştü. En aIndan şimdilik.
BilgisayarMuhendisXI, 1 ay önce

14 Haziran 2024 02:11

Öte yandan mühendislere zam yapılmalı mı? Kesinlikle yapılmalı. En düşük memurun 35 bin aldığı yerde 45 bin çık anlamsız bir rakam. En azından düz memurla ciddi bir fark olmalı. Bir hakim savcı doktor kadar olmasa da en azından onlara yapılan zammın yarısı kadar bir zam yapılmalıydı. Davutoğlu zamanında akademisyenlere yapıldı sonrasında hukukculara yakın zamanda sağlık çalışanlarına. Belkide sıra teknik personele gelmişti ama ekonomi politikası değişti. Malum kamuda tasarruf zamanı. Zamların patır patır dağıtıldığı bir zamanda bile zam almamışken şu devirde zam beklemek poliyannacılıktır bence. En azından 4-5 sene hiçbir meslek grubuna veya memura extra zam olacağını sanmıyorum. Temennim olmasından yana.
14 Haziran 2024 06:24

Bence de 657 ye tabi Devlet Kamu Mühendisleri en az 90.000 almalı %100 zam yapılmalı

Mahmut Çelik, 1 ay önce
Öte yandan mühendislere zam yapılmalı mı? Kesinlikle yapılmalı. En düşük memurun 35 bin aldığı yerde 45 bin çık anlamsız bir rakam. En azından düz memurla ciddi bir fark olmalı. Bir hakim savcı doktor kadar olmasa da en azından onlara yapılan zammın yarısı kadar bir zam yapılmalıydı. Davutoğlu zamanında akademisyenlere yapıldı sonrasında hukukculara yakın zamanda sağlık çalışanlarına. Belkide sıra teknik personele gelmişti ama ekonomi politikası değişti. Malum kamuda tasarruf zamanı. Zamların patır patır dağıtıldığı bir zamanda bile zam almamışken şu devirde zam beklemek poliyannacılıktır bence. En azından 4-5 sene hiçbir meslek grubuna veya memura extra zam olacağını sanmıyorum. Temennim olmasından yana.
14 Haziran 2024 07:43

zalim bunlar

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi