Editörler : asaygincihan27
02 Mayıs 2007 21:04   


sağlık raporu ile nöbetten muaf olma

Tanıdığım birkaç arkadaş ,uzun süreli ayakta kalması sakıncalıdır şeklinde heyet raporu almışlar ve okullarında

nöbtten muaf tutulmuşlar.Bende ayak bilekleriden ameliyat oldum zaman zaman beni zorluyor.Bu tip raporların alınmasıyla nöbetten muafiyetin yasal dayanagı varmı?yoksa okul müdürünün insiyatifinde olan bir durummu?Bilgisi olanlar yanıtlarsa sevinirim.

02 Mayıs 2007 21:13

Vanngölü
Müsteşar

Değerli hocam iki defa ön ve yan çapraz bağlardan ameliyat geçirdim üçüncü defa koptu yine nöbet tuttum çok ciddi rahatsızlığınız yoksa hiç düşünmeyin öğretmen arkadaşlarınız tarafından hoş karşılanmazsınız.

02 Mayıs 2007 21:20

06fzk
Memur

Benim bu konuyu süistimal etmeyeceğim öğretmen arkadaşlarım tarafından bilinir hocam.Görevini savsaklayan değil ,idealist bir öğretmen olduğumu düşünüyorum.Derdim Öğretmen arkadaşlarım tarafından yanlış anlaşılmak değil, sadece bu işin yasal bir dayanağının olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

02 Mayıs 2007 21:23

Vanngölü
Müsteşar

Değerli hocam yasal dayanak hiç önemli değil siz benim tespitime kulak verin önce herşey farklı sonra çok farklı algılanır.Sizinkinden daha uç ve acil örnekler bile yazdığım sonuçları değiştirmemiştir.

02 Mayıs 2007 21:36

06fzk
Memur

Hocam doktorum zorlamamamı gerekirse rapor yazacağını söylüyor.Benim gidip 20 günlük raporlar yazdırmam dahamı doğru.okul idaresinin insiyatifinde bir konu ise(bilmiyorum)

geçici bir süre nöbet tutmasam daha iyi olmazmı?

02 Mayıs 2007 21:39

Mustafa Hoca
Kapalı

Boş dersi doldurmak haricinde nöbetteki diğer uygulamaların hiçbir şekilde öğretmenin görevi olmadıklarına ve pedagojik açıdan sakıncalı olduklarına inanıyorum. Teneffüste çocuklara bakıcılık yapmak, idarecilerin yapmaları gereken kontrolleri yapmak bunların başta gelenleri.

Eğer öğretmenlik yapmaya devam etmeyi düşünseydim AİHMe kadar giderdim. (Fakat gördüklerim ve yaşadıklarım beni eğitim siteminin ıslah edilemeyeğine yönelttiği için başka bir işe geçmeyi düşünüyorum )

02 Mayıs 2007 21:40

06fzk
Memur

van gölü hocam ben sizi anladım. Olası bir sürtüşme veya sorun yaşamam adına uyarıyorsunuz teşekkür ederim.Ancak bu uygulamayı yapan arkadaşlarım var ve bu durumun kişiye özel bir durum olup olmadığını da merak ettim doğrusu.

02 Mayıs 2007 21:46

06fzk
Memur

mustafa hocam, keşke sizin gibi yanlışları sorgulayan,attığı her adımda pedegojik mantık arayan ,nitelikli öğretmenleri kaybetmesek.

Umarım yeni işinizde mutlu olursunuz.

02 Mayıs 2007 21:46

eskici9
Memur

allah belasını versin ki bazı öğretmenler idarenin kayırmasıyla nöbet tutmuyorlar rapor var diye ama aslında yok!öğretmenler de ses çıkarmıyorlar

02 Mayıs 2007 21:55

06fzk
Memur

Eskici hocam siz ses çıkarın.Bu durumun sizi rahatsız ettiğini ve bu uygulamanın neye dayanarak yapıldığının tarafınıza izah edilmesini bir dilekçe yazarak isteyin.Müdürünüz size cevap verecektir.Cevap sizi tatmin etmezse bir üst kuruma yazarsınız.

Toplam 9 mesaj
 
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?