Editörler : "eskiyara"Pangaea
05 Haziran 2024 09:16

izmir - Kiraz hakkında bilgi alabilir miyim?

nasıl bir yer yaşanır mı .

bulaşşıkk
Memur
05 Haziran 2024 09:22

Çok küçük bir yer bence yaşanmaz. Öğretmenler genellikle ödemişte oturur. Ordan gidip gelir. Orası daha yaşanılabilir bir yer.

Esragnl
Memur
05 Haziran 2024 09:25

evet bir öğretmenle konuştum ama okul toplantı koyuyor aniden çağırıyor orda oturmak zor olur dedi . kirazda oturuyorum evden çıkmıyorum sosyal hayat yok dedi
bulaşşıkk, 3 hafta önce

Çok küçük bir yer bence yaşanmaz. Öğretmenler genellikle ödemişte oturur. Ordan gidip gelir. Orası daha yaşanılabilir bir yer.

bulaşşıkk
Memur
05 Haziran 2024 10:03

Okul aniden toplantıya çağırır diye orda oturup evden çıkmıyorsa bu tamamen onun salaklığı başka bir şey değil :)

Esragnl, 3 hafta önce
evet bir öğretmenle konuştum ama okul toplantı koyuyor aniden çağırıyor orda oturmak zor olur dedi . kirazda oturuyorum evden çıkmıyorum sosyal hayat yok dedi

Millennium
Şube Müdürü
05 Haziran 2024 11:36

İzmir, Türkiye'de Ege Bölgesi'nde yer alan ve İzmir ilinin merkezi olan şehirdir. Ülkenin nüfus bakımından en kalabalık üçüncü şehridir. Ekonomik, tarihî ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehirlerden biridir.

Kiraz ise, Prunus cinsine ait birçok ağacın meyvesine verilen addır. Etli bir sert çekirdekli bir meyvedir. Prunus cinsine ait pek çok ağaç türü bulunmaktadır ve bu ağaç türünün meyvelerinin hepsine kiraz denmektedir. Halk arasında en çok bilinen ve tüketilen tatlı kiraz ise Prunus avium adlı türün verdiği meyvelerdir.

Esragnl
Memur
05 Haziran 2024 11:37

komik olduğunuzu mu sanıyorsunuz
Millennium, 3 hafta önce

İzmir, Türkiye'de Ege Bölgesi'nde yer alan ve İzmir ilinin merkezi olan şehirdir. Ülkenin nüfus bakımından en kalabalık üçüncü şehridir. Ekonomik, tarihî ve sosyo-kültürel açıdan önde gelen şehirlerden biridir.

Kiraz ise, Prunus cinsine ait birçok ağacın meyvesine verilen addır. Etli bir sert çekirdekli bir meyvedir. Prunus cinsine ait pek çok ağaç türü bulunmaktadır ve bu ağaç türünün meyvelerinin hepsine kiraz denmektedir. Halk arasında en çok bilinen ve tüketilen tatlı kiraz ise Prunus avium adlı türün verdiği meyvelerdir.

hoca7979
Aday Memur
05 Haziran 2024 22:31

Boş kişi
Millennium, 3 hafta önce

Billoh
Aday Memur
06 Haziran 2024 08:47

Adı üstnde kiraz işte. Vişne olacak hali yok ya

Ayşegül2320
Aday Memur
06 Haziran 2024 09:32

Yaşanmaz derken ? Bilginiz olmadığı konularda yorum yapmayın. Öğretmenlerin bircogu kirazda yasamaktadir. Yaşamaya da uygun sosyal bir ortamı vardir

bulaşşıkk, 3 hafta önce

bulaşşıkk
Memur
06 Haziran 2024 09:51

Kirazda muhtarsınız galiba :D 8bin nüfuslu yerde ne sosyal yaşam varmış acabaa

Ayşegül2320, 2 hafta önce

Yaşanmaz derken ? Bilginiz olmadığı konularda yorum yapmayın. Öğretmenlerin bircogu kirazda yasamaktadir. Yaşamaya da uygun sosyal bir ortamı vardir

Ayşegül2320
Aday Memur
06 Haziran 2024 09:59

Bir yer hakkında bilgi için muhtar olmaya ihtiyaç yok. 50 bin nufusu olan. Ogretmen evi umiversitesi bulunan bir ye. Öğretmenlerin bircogu kirazda yasamakta. Hiçbir fikriniz olmadan burda insanları yanlış yonlendirmeyin

bulaşşıkk, 2 hafta önce

Kirazda muhtarsınız galiba :D 8bin nüfuslu yerde ne sosyal yaşam varmış acabaa

bulaşşıkk
Memur
06 Haziran 2024 11:20

Fikrimin olmadığını nerden biliyorsun tanışıyor muyuz sanki 40 yıllık tanıdığıyım :)). Belki ben de oralarda yaşıyorum. Merkez nüfusu 8bin işte. Köylerle 40bin. Köy nüfusunu napayım. 8bin nüfus izmir merkezde bi mahallenin nüfusundan bile az. Ne anlatıyorsun sen?

Bir yer hakkında bilgi için muhtar olmaya ihtiyaç yok. 50 bin nufusu olan. Ogretmen evi umiversitesi bulunan bir ye. Öğretmenlerin bircogu kirazda yasamakta. Hiçbir fikriniz olmadan burda insanları yanlış yonlendirmeyin

Ayşegül2320
Aday Memur
06 Haziran 2024 13:48

Koy derken ? İzmir buyuksehir :) köyü yok mahalleleri var :) konuşmada cehaletin ortaya çıkmasın

bulaşşıkk, 2 hafta önce

Fikrimin olmadığını nerden biliyorsun tanışıyor muyuz sanki 40 yıllık tanıdığıyım :)). Belki ben de oralarda yaşıyorum. Merkez nüfusu 8bin işte. Köylerle 40bin. Köy nüfusunu napayım. 8bin nüfus izmir merkezde bi mahallenin nüfusundan bile az. Ne anlatıyorsun sen?

06 Haziran 2024 14:35

izmirliyim ve kirazda yaşamak bence izmir merkezde yaşamaktan daha güzel :) hem izmire yakın hem sakin hem doğayla iç içe

bulaşşıkk
Memur
06 Haziran 2024 15:04

Yav he he tamam sensin ya. 1.paris 2.londra 3. Kiraz zaten doğru. Neyse deliyle deli olmaya gerek yok.

Koy derken ? İzmir buyuksehir :) köyü yok mahalleleri var :) konuşmada cehaletin ortaya çıkmasın

bulaşşıkk
Memur
06 Haziran 2024 15:06

Bana cahil diyen zırcahil. Al izmir valiliğinin sayfasından alıntı:

İlçenin yüzölçümü 572 km2`dir. 52 köyü bulunmaktadır. Bağlı beldesi yoktur. 2022 Yılı ADNKS verilerine göre toplam nüfusu 44.406`dır. Bu nüfusun 8.469`u merkezde, 35.967`siköylerde yaşamaktadır.

Ayşegül2320
Aday Memur
06 Haziran 2024 15:20

Hala ordan burdan diyor. Daha kanun nizam bilmez. Izmirde köy olmaz. 44 bin kişinin ihtiyaclari karşılayan bir yerleşim yeri gayette yaşanılabilir bir yer.

bulaşşıkk, 2 hafta önce

Bana cahil diyen zırcahil. Al izmir valiliğinin sayfasından alıntı:

İlçenin yüzölçümü 572 km2`dir. 52 köyü bulunmaktadır. Bağlı beldesi yoktur. 2022 Yılı ADNKS verilerine göre toplam nüfusu 44.406`dır. Bu nüfusun 8.469`u merkezde, 35.967`siköylerde yaşamaktadır.

osmann32
Aday Memur
06 Haziran 2024 21:19

Hocam İzmir'e 130 -140 km yani yakın değil. Herhangi bir ile yakin degil. En yakin ve büyük yer ödemiş. Tarim ve hayvancılık gelişmiş. Yeme içme ucuzdur. Kiralar tüm Türkiye'de olduğu gibi ordada ucmustur kesin , bilgim yok . İzmir'in ilcesi ama Denizli'yede ayni mesafede. Dağlık bir bölge. Bozdağlarin bir tarafında ödemiş diğer tarafında kiraz var.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi