Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Haziran 2024 07:13

Alanya mı Milas mı?

Tayin isteyeceğim yaşam için Alanya mı Milas mı tavsiye edersiniz.

spock
Daire Başkanı
06 Haziran 2024 07:40

Alanya büyük, yabancı nüfusu çok fazla. Ayrıca nem açısından Milas'tan daha kötü. Milas'ta da termik santral var. Havası çok temiz değil.

Ben olsam ikisine de hayır derdim. Çok daha güzel, temiz, insanı iyi, sakin yerler var.

Billoh
Aday Memur
06 Haziran 2024 08:41

Tabii ki Alanya dim çayının Serinliğine bırakırsınız kendinizi hocam inanmayın insanlara

lutt
Şube Müdürü
06 Haziran 2024 08:45

Konya Bozkır

06 Haziran 2024 08:47

Alanya evin yoksa maaşı kiraya vermeye hazır ol hadi bu sene verdin diyelim gelecek sene ev sahibi yüzde 50 zam yaparsa işin zor

sozdemir37
Memur
06 Haziran 2024 08:56

Ege her zaman akdenize göre avantajlıdır. Milas'ı tavsiye ederim.

tekgöz
Daire Başkanı
06 Haziran 2024 09:10

Alanya da yaşayan biri olarak hayat şartları çok pahalı. Kiralar çok yüksek. Milas bilmiyorum ama tahminim orası da bu şekildedir. Nem fazla...Yabancı fazla ama abartmaya gerek yok sadece 1 AVM si var ...Gidilecek yerler var elbet ama çokta büyük bir yer değil.

Billoh
Aday Memur
06 Haziran 2024 10:57

Hocam bekarsanız üç sene gidin takılın, sonra başka yere geçersiniz.

Memleketinogretmeni
Şube Müdürü
06 Haziran 2024 13:17

İki ilçe de büyük.Alanya daha pahalı her bakımdan.Ikisi de göç almış ilçeler ama milas daha karışıktır.Öğrenci bakımından alanya daha iyidir.Alanya dan hava alanı milasa nazaran daha uzaktır.Alanya şehir merkezine 2 saat milas 1 saat uzaklıktadır.Milasa geçerseniz il içinde 3 yıl sonra çok daha iyi bir yere geçebilirsiniz.Puaniniz 300 ün altındaysa milas gelmez.

kmal34
Aday Memur
06 Haziran 2024 22:52

Teşekkür ederim.

Alex10alec
Şube Müdürü
07 Haziran 2024 08:01

Her ikisini de tercih etmezdim zaten tayinin çıkarsa atamami nasıl iptal ettirebilirim diye başlık açarsın buraları tercih edeceğine Antalyaya daha yakın yerler var Isparta gibi çok güzel memur şehirleri var eğirdir ilçesi çok güzel havası suyu on numara Antalya ya 1 5 saatlik uzaklıkta özel arabanla günü birlik git gez dolaş

Umay-80
Aday Memur
07 Haziran 2024 13:28

milas

NazTeacher
Aday Memur
07 Haziran 2024 14:04

Bodrum ve Kuşadası otelleri kredi kartına 12 taksit yapıyormuş, oraları da değerlendirin.

adakızı
Genel Müdür
07 Haziran 2024 16:55

Milas. Merkezi biraz dağınık. Trafik sıkıntısı had safhada. Küçük. Ama kolasyon ollarak çok üyi yerde. Bodrum, Didim, Muğla'nın turistik tüm ilçeleri ayağınızın altında. Özellikle aracınız varsa birçok yere günübirlik gidip gelebilirsiniz. Tayinim çıksa bir dakika düşünmeden giderdüm açıkçası. Ancak kiralar ya da ev fiyatları nasıldır o konuya hakim değilim. Ailem Milas'a bağlı bir köyde yaşıyor, kendi evimiz olduğu için kira konusunda fikrim yok. Diğer fiyatlar konusunda Ankara gibi. Artı alışveriş imkanları Ankara'ya göre bence daha iyi. Ankara Batıkent'te yaşıyorum burada ayakkabı tamircisi, atıyorum bakır eşya alabileceğim bir yer ,Züccaciye vesaire bulmakta zorlanıyorum Ama orada aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz.

Esragnl
Memur
07 Haziran 2024 17:56

ayakkabı tamircisi ve bakır eşya alabileceğim bir yer yoksa bende gitmezdim hocam
adakızı, 2 hafta önce

Milas. Merkezi biraz dağınık. Trafik sıkıntısı had safhada. Küçük. Ama kolasyon ollarak çok üyi yerde. Bodrum, Didim, Muğla'nın turistik tüm ilçeleri ayağınızın altında. Özellikle aracınız varsa birçok yere günübirlik gidip gelebilirsiniz. Tayinim çıksa bir dakika düşünmeden giderdüm açıkçası. Ancak kiralar ya da ev fiyatları nasıldır o konuya hakim değilim. Ailem Milas'a bağlı bir köyde yaşıyor, kendi evimiz olduğu için kira konusunda fikrim yok. Diğer fiyatlar konusunda Ankara gibi. Artı alışveriş imkanları Ankara'ya göre bence daha iyi. Ankara Batıkent'te yaşıyorum burada ayakkabı tamircisi, atıyorum bakır eşya alabileceğim bir yer ,Züccaciye vesaire bulmakta zorlanıyorum Ama orada aradığınız her şeyi bulabiliyorsunuz.

kmal34
Aday Memur
07 Haziran 2024 18:09

İlk Milas sonra Alanya yazdım. Hayırlısı bakalım

adakızı
Genel Müdür
07 Haziran 2024 21:24

Sanırım doğru ifade edemedim ya da siz ne demek istediğimi anlamadınız erişilebilirlik ve geleneksellikten bahsediyorum. Bazen bazı şeylere ihtiyaç duyuyorsunuz ama ulaşamıyorsunuz orada her şeyin ulaşılabilir olduğundan bahsettim Umarım bu kez ifade edebilmişimdir

Esragnl, 2 hafta önce
ayakkabı tamircisi ve bakır eşya alabileceğim bir yer yoksa bende gitmezdim hocam

adakızı
Genel Müdür
07 Haziran 2024 21:27

Benimle alay ettiğiniz ve küçümsediğiniz şeyler bir yaşam tarzının göstergesi Ben onları örnek olarak söylemiştim orada yer alan Köylü pazarlarından bahsedebilirim insanlarla olan iletişimden bahsedebilirim Bunlar bazı bireyler için önemli olabilecek şeyler. Ayrıca uzun uzun yazdığım şeylerin içinde sadece onlara takılmış olmanızı da ilginç buldum

Esragnl, 2 hafta önce
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi