Editörler : E.Kayı Han
17 Haziran 2024 23:15

İhraç sonrası ilk derece mahkemesinden Yürütmeyi durdurma

iyi bayramlar. memurluktan ihraç olduktan sonra ilk derece mahkemesinden yürütmeyi durdurma alabilen var mı?

Kavunnn
Aday Memur
18 Haziran 2024 03:08

Duymadım görmedim hic. İdarenin belirgin bı hata yapmış olması lazım

muallimmm4638
Aday Memur
18 Haziran 2024 04:55

hata yapınca usulden bozarmış o tekrar soruşturmayı yaptırır sanırım. illa birileri alabilmiştir :( nasıl bi dilekçeyle almıştırlar acaba
Kavunnn, 1 ay önce

Duymadım görmedim hic. İdarenin belirgin bı hata yapmış olması lazım

Köslemeci
Aday Memur
18 Haziran 2024 10:43

Evet. Alanlar çok. Siz ilgili idare mahkemesinde dosyanızı açınız, gerisi onlara kalmış. Resen araştırma yapılır. İdareniz, eylemlerinde usul yönünden bir hata işlemişse, mahkemece bozulacaktır...

muallimmm4638
Aday Memur
18 Haziran 2024 12:42

usul yönünden bozma değil de adli dava devam ediyorsa tek geçim kaynağı memuriyet başka bişey yoksa telafisi zor durum derler mi yoksa dayın yokmul yallah mı derler.
Köslemeci, 1 ay önce

Evet. Alanlar çok. Siz ilgili idare mahkemesinde dosyanızı açınız, gerisi onlara kalmış. Resen araştırma yapılır. İdareniz, eylemlerinde usul yönünden bir hata işlemişse, mahkemece bozulacaktır...

muallimmm4638
Aday Memur
18 Haziran 2024 13:37

sen aldın mı yd davanda
Köslemeci, 1 ay önce

18 Haziran 2024 18:57

Spesifik durum yoksa vermiyorlar...

muallimmm4638
Aday Memur
18 Haziran 2024 18:57

o durumlar nelerdir bilginiz var mı
Asgariucretlimemur2, 1 ay önce

Spesifik durum yoksa vermiyorlar...

19 Haziran 2024 12:43

Mesela kademe ilelremesi için savunma alınıp atıldıysan.

Atılmaya neden olmayacak bir suç son savunma alınmadıysa gibi...şeyler

Onun dışında yd verilen birşey değil

muallimmm4638, 1 ay önce
o durumlar nelerdir bilginiz var mı

muallimmm4638
Aday Memur
19 Haziran 2024 19:23

alanları okumuştum hakimine göre heralde
Asgariucretlimemur2, 1 ay önce

Mesela kademe ilelremesi için savunma alınıp atıldıysan.

Atılmaya neden olmayacak bir suç son savunma alınmadıysa gibi...şeyler

Onun dışında yd verilen birşey değil

19 Haziran 2024 20:08

İllaki vardır şartlar olsa da vermeyebilir genel dedim 10 davadan 4 derim

21 Haziran 2024 00:50

Son savunma cagrisi 22 saat kala telefonla yapildi teblig istedim 11 de saat istanbula ulasti 3 te ankarada olmam istendi bende yetisemicegimi soyledim , simdi son savunma icin 7 gun ihlal edildi , ben ihrac olunca yd li acarsam YD verirse emniyet beni baslatirmi , baslatmak zorundami bunun suresi var mi , ben baslama yapmak istemiyorum adli cozulmeden , yd siz acsam bir sorun olurmu sizce ?

muallimmm4638
Aday Memur
21 Haziran 2024 00:53

başkan ilacımız olsa keşke. hepimiz sora sora öğrenmeye çalışıyoruz ama öğrendiğim kadarıyla öyle bişey olduysa zaten mahkemeden yırtarsın diye düşünüyorum ben. keşke bizde de öyle şeyler olsaydı da bende başlangıç aşamasında hiç tebliğ edilmedi kendim meraktan arayınca bi günün kaldı dediler öyle yazılı savunma yaptım sonra sözlüye kadar gittim
Soransen355, 4 hafta önce

Son savunma cagrisi 22 saat kala telefonla yapildi teblig istedim 11 de saat istanbula ulasti 3 te ankarada olmam istendi bende yetisemicegimi soyledim , simdi son savunma icin 7 gun ihlal edildi , ben ihrac olunca yd li acarsam YD verirse emniyet beni baslatirmi , baslatmak zorundami bunun suresi var mi , ben baslama yapmak istemiyorum adli cozulmeden , yd siz acsam bir sorun olurmu sizce ?

21 Haziran 2024 01:00

Dosyayı iyi hazırlayıp belgeleri sunarsın yd li açarsın kazanırsan 1 ay süresi var normalde başlatması için ama istinafa itiraz eder 7 günde oradan da lehe çıkarsa yapması gerekir.

Normal şartlarda ama egm farklı kafada diyenler çok fazla hukuk takmıyor diyenler

Süreç yd li açarsan 45 günde yd sonuçlanır ortalamada itiraz edilir 3 4 haftada o sürer açtım değerlendirildi ekrana düştü diyesiye kadar

Soransen355, 4 hafta önce

Ysf yzc
Aday Memur
25 Haziran 2024 17:53

mülkiyet ve çalışma hakkına müdahale bulup yd veren mahkeme var ama az

muallimmm4638
Aday Memur
25 Haziran 2024 17:56

onu nasıl sağlar ? mesela yüz kızartıcıya sokmuşlar olayı ordan patladı. ve böyle ihraç olduğumuz için dersane ve kolejde çalışmaya da müsade wtmiyor meb. bu çalışma hayatına mğdehale olur mu
Ysf yzc, 4 hafta önce

mülkiyet ve çalışma hakkına müdahale bulup yd veren mahkeme var ama az

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi