Editörler : "eskiyara"Pangaea
18 Haziran 2024 07:39

İlkokula başlama
Öğretmenlerim bu sene 1. ve 5. sınıfların okul kayıt işlemlerinin bakanlık tarafından otomatik olarak yapılacağı ile ilgili yazı gelmişti okula, bunun üzerinden epey zaman geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmadı,sizce bu sene bunu yapacaklar mı ön kayıtlar temmuzda başlıyor çünkü,teşekkürler.

bahçesaray
Memur
18 Haziran 2024 10:39

otomatik olacak hem sınıfa hem de sınıf öğretmeni

343323
Aday Memur
18 Haziran 2024 16:45

Hocam kesin mi bu konu ,sonradan yapılmayacağını söylediler çoğunlukla çünkü tereddütte kaldık bizde
bahçesaray, 1 ay önce
otomatik olacak hem sınıfa hem de sınıf öğretmeni

Sevdim-Seni
Genel Müdür
18 Haziran 2024 22:04

Yonetmelikte olan birsey mecbur yapilacak.

Agustos ayinin son haftasi aday kayıt listesine kura tuşu gibi birsey koyalar, bir tuşla sinif listeleri çıkar.

343323
Aday Memur
19 Haziran 2024 11:26

Hocam yönetmelikte sınıf öğretmeninin bakanlık tarafından belirleneceği yazıyor mu ki
Sevdim-Seni, 1 ay önce

Yonetmelikte olan birsey mecbur yapilacak.

Agustos ayinin son haftasi aday kayıt listesine kura tuşu gibi birsey koyalar, bir tuşla sinif listeleri çıkar.

Sevdim-Seni
Genel Müdür
19 Haziran 2024 11:32

Okul idaresi eokulda sinifları acar, ögretmenleri siniflara 1A 1B 1C diye kaydeder sonra kura tuşuna basilir. Ogrenciler dagilir.

Eokul kendi kendine üçüncü sinif ogretmenini bire verecek degil.

Veya açılacak ekrana göre işlem değişebilir. Listeden 3 birinci sinif okutacak 3 ogretmen secin diye de bir seçenek çikabilir.

343323, 1 ay önce
Hocam yönetmelikte sınıf öğretmeninin bakanlık tarafından belirleneceği yazıyor mu ki

343323
Aday Memur
20 Haziran 2024 14:46

Hocam şimdiye kadar böyle bişey yapılmadı ilk kez bu sene konuşuldu sınıfları Bakanlığın belirlenmesi olayı,biz bu sene öğretmen isteme gibi bişey yapamayacak mıyız o zaman Bakanlığın belirlediği öğretmende mi okuyacak herkes 4 sene boyunca
Sevdim-Seni, 1 ay önce

Okul idaresi eokulda sinifları acar, ögretmenleri siniflara 1A 1B 1C diye kaydeder sonra kura tuşuna basilir. Ogrenciler dagilir.

Eokul kendi kendine üçüncü sinif ogretmenini bire verecek degil.

Veya açılacak ekrana göre işlem değişebilir. Listeden 3 birinci sinif okutacak 3 ogretmen secin diye de bir seçenek çikabilir.

Shangrilla
Memur
20 Haziran 2024 18:05

Sonrasında öğrenci için sınıf değişikliği yapılabilir. Sistemsel bir engel olacağını sanmıyorum.

atahoca
Müsteşar Yardımcısı
20 Haziran 2024 18:24

Büyük ihtimal yazdığınız gibi olur.

İdareciler lisede sadece bir önceki gün yapılan devamsızlığı silebiliyorlar fakat daha önceki günleri faaliyet gösterip -gerek olmamasına rağmen- silebiliyorlar.

Bu arada sınıf değişikliği bazen gereklilik olabilir ama malum istismar edilmeyen çok az şey var.

Shangrilla, 1 ay önce

Sonrasında öğrenci için sınıf değişikliği yapılabilir. Sistemsel bir engel olacağını sanmıyorum.

343323
Aday Memur
20 Haziran 2024 20:59

Bu hafta açıklanır umarım bu konu ama tepki alacak gibi duruyor sınıfların öğretmene kadar bakanlık tarafından oluşturulması

bahçesaray
Memur
20 Haziran 2024 23:03

tepki değil iyi olacak iyi diye bazı öğretmenlere aşırı talep oluyordu
343323, 1 ay önce
Bu hafta açıklanır umarım bu konu ama tepki alacak gibi duruyor sınıfların öğretmene kadar bakanlık tarafından oluşturulması

Sevdim-Seni
Genel Müdür
21 Haziran 2024 22:40

Ogretmen/ogrenci secme olmasin diye geldi zaten bu sistem.

Sinif değişikliği icin rehber ogretmenin gerekceli raporu gerekiyor. Sikayet durumlarinda incelenecektir.

343323, 1 ay önce
Hocam şimdiye kadar böyle bişey yapılmadı ilk kez bu sene konuşuldu sınıfları Bakanlığın belirlenmesi olayı,biz bu sene öğretmen isteme gibi bişey yapamayacak mıyız o zaman Bakanlığın belirlediği öğretmende mi okuyacak herkes 4 sene boyunca

343323
Aday Memur
22 Haziran 2024 19:53

Bu hafta açıklanır o zaman hocam
Sevdim-Seni, 1 ay önce

Ogretmen/ogrenci secme olmasin diye geldi zaten bu sistem.

Sinif değişikliği icin rehber ogretmenin gerekceli raporu gerekiyor. Sikayet durumlarinda incelenecektir.

Salih.manitu
Aday Memur
25 Haziran 2024 00:27

Arkadaşlar 5.sınıfta çocuğun dersine giren öğretmenler de sistem tarafından mı belirlenecek yoksa 5.sınıfların sınıf öğretmenleri mi belirlenecek?Burayı anlayamadım ben.

Sevdim-Seni
Genel Müdür
25 Haziran 2024 14:47

5.sınıflar için sadece öğrencilerin sınıflara dağılımı otomatik olacaktır. Sınıf ve ders öğretmenleri için okul idaresinin çok fazla insiyatif alması gerekiyor. Öğretmenlerin otomatik olması karmaşaya neden olur.

Salih.manitu, 4 hafta önce
Arkadaşlar 5.sınıfta çocuğun dersine giren öğretmenler de sistem tarafından mı belirlenecek yoksa 5.sınıfların sınıf öğretmenleri mi belirlenecek?Burayı anlayamadım ben.

Salih.manitu
Aday Memur
25 Haziran 2024 21:51

Bilgisi olan başka arkadaş var mı acaba?

343323
Aday Memur
29 Haziran 2024 01:45

Bugün okul müdürlerine söylenmiş galiba bakanlık ataması şeklinde olacağı

UcaS
Genel Müdür
29 Haziran 2024 05:02

Öğretmen seçmece yok. Buna göre veliye vaat-söz vermeyin.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi