Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Haziran 2024 00:05

Rotasyon iptal mi?

il ici ve il dışı bu kadar erken yapılınca insan düşünmüyor değil, acaba rotasyona mi hazırlık yapılıyor. bu konuda bakanın ağzından tek kelime duymadık.

windows7
Şube Müdürü
20 Haziran 2024 00:20

eğer yapmazlarsa onların ben taaa kulak memesinden öpeyim..

oyuncu6155
Aday Memur
20 Haziran 2024 01:34

RotasyonGelecek !!! İptal edenin alnını karışlarım !

Unutmasakinevlat
Aday Memur
20 Haziran 2024 09:27

iptal yok uygulamada yok uygulayamazlar ogretmen yolluk 25.000 tl.

Sarktangarba
Aday Memur
20 Haziran 2024 09:37

ayni ilçe içinde değişime de mi yolluk ödeniyor? ben ilçe değiştirdim bana herhangi bir ödeme yapılmadı da onun için soruyorum.
Unutmasakinevlat, 1 ay önce
iptal yok uygulamada yok uygulayamazlar ogretmen yolluk 25.000 tl.

Unutmasakinevlat
Aday Memur
20 Haziran 2024 09:40

yolluk aynı yerleşim yeri içinde ödenmez.koyden ilçeye veya ilçeden ilçeye.ogretmenlerin yarısı yolluk alır.cok para. devlet için rotasyon olmaz relax
Sarktangarba, 1 ay önce
ayni ilçe içinde değişime de mi yolluk ödeniyor? ben ilçe değiştirdim bana herhangi bir ödeme yapılmadı da onun için soruyorum.

black1923
Aday Memur
20 Haziran 2024 11:42

Rotasyona hayırrrrrrrrr. Yıllarca kırsalda çalışıp hakkıyla atananların hakkı ne olacak. Rotasyon hakkın alınmasıdır.

Kagiş
Müsteşar
20 Haziran 2024 17:12

Bir rotasyon çek bakayım yağsız yerinden olsun haa!))) Arap saçına döndü bu iş yaa!

hoca7979
Aday Memur
20 Haziran 2024 19:09

Şu rotasyon çıksada 50 puanlıları tokatlasak:)))

Hllhnf
Aday Memur
21 Haziran 2024 00:59

İlçe içinde yolluk ödenmez.

Muhtemelen tayinlerin erkenden bitirilmesi temmuz ayında rotasyona işaret. Umarım öyle olacaktır

Sarktangarba
Aday Memur
21 Haziran 2024 08:24

Ben de öyle düşünüyorum, ben rotasyon isteyenlerdenim. inşallah çıkar.
Hllhnf, 1 ay önce

İlçe içinde yolluk ödenmez.

Muhtemelen tayinlerin erkenden bitirilmesi temmuz ayında rotasyona işaret. Umarım öyle olacaktır

Hllhnf
Aday Memur
21 Haziran 2024 13:42

İnşallah:)

Sarktangarba, 1 ay önce
Ben de öyle düşünüyorum, ben rotasyon isteyenlerdenim. inşallah çıkar.

black1923
Aday Memur
21 Haziran 2024 19:56

Sendikalar rotasyonun taslaktan çıkarıldığını ifade ettiler. Böylece hak kaybımız önlendi. Yıllarca kırsalda çalışıp halkımızla puanları biriktirdik. Yer değiştirdik. Üstüne rotasyon olsaydı bunun vebali büyük olacaktı. Hakkımız elimizden alınmış olacaktı.

Sarktangarba
Aday Memur
21 Haziran 2024 22:13

puanınızı yüksekse neden hak kaybına uğramış olasınız ki hocam, en fazla birkaç sokak ötedeki okula gidersiniz. düşük puanla iyi okullarda olanlar, ya da düzen değiştirmeyecek olanlar daha çok kaygilaniyor diye düşünüyorum ben. göremediğim bir nokta varsa , aydınlatırsanız sevinirim.
black1923, 1 ay önce

Sendikalar rotasyonun taslaktan çıkarıldığını ifade ettiler. Böylece hak kaybımız önlendi. Yıllarca kırsalda çalışıp halkımızla puanları biriktirdik. Yer değiştirdik. Üstüne rotasyon olsaydı bunun vebali büyük olacaktı. Hakkımız elimizden alınmış olacaktı.

blackdesert
Memur
21 Haziran 2024 22:35

1in1 inde çalışsa dahi 12 yılda daha fazla puan biritiktirir.

hoca7979, 1 ay önce
Şu rotasyon çıksada 50 puanlıları tokatlasak:)))

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
21 Haziran 2024 23:22

İller arası zorunlu rotasyon gelmeli

senumut
Şef
21 Haziran 2024 23:32

Değerli hocalarım, öncelikle il içi ve il dışının mayıs ve haziran ayında yapılacağı bakanlık tarafından geçen yıl açıklanmıştı. Çünkü ağustos ayında yapılması yer değiştirenler için çok zor oluyordu. Sendikalar bu konuda özelikle görüş belirtti. Yani bu yıl il içi ve il dışı erken yapılmadı tam zamanında yapıldı. Rotasyona gelince... İlk taslakta yer aldığı sendikalar tarafından belirtildi ama sonrasında sendikalarla görüşmeler yapılarak çıkarıldığı söylendi. Rotasyona tabi olmayan bir öğretmen olarak il içi rotasyonun beklenildiği gibi bir şey olmayacağını düşünüyorum. Yani köydekiler hemen merkeze en iyi okula gelemeyecek. Eğer gelecek diyorsanız şu sorulara cevap aramanızı öneriyorum.

1) Herkesin gitmek istediği o okullarda 12 yılını doldurmuş ve düşük puanlı sizce kaç öğretmen olabilir?

2) sizce 12 yılını doldurmuş öğretmenlerimizden, merkezi yerdekilerin mi puanı yüksektir yoksa köy vb uzak yerlerde olanların mı?

3) Eğer köydeki öğretmenlerimizin puanları yüksekse onlar il içinde niye gelemiyorlar? ( yer açılmıyor denmesin lütfen illaki her yıl merkezi okullar 3-5 kontenjan açıyor.)

4) sizce taslak metindeki gibi rotasyon maddesi çıkarsa ( sınıf öğretmenleri için diyorum)ara sınıftaki öğrencilerin ve velilerin tepkileri nasıl olur? Empati yaparak düşünürsek kendi çocuğunuzun sınıf öğretmeninin bir an da değişmesini ister misiniz?

İdris Şekerci rotasyonun taslak metinden kesin olarak çıkarıldığını belirterek şu bilgileri verdi:

"Rotasyon ilk taslakta vardı. Ancak daha sonra bakanlık bu uygulamanın sahada nasıl görüldüğünü anlamak için istişare yapma gereği hissetti. Üyesi sayısı en az olan sendikaların genel başkanları da dahil olmak üzere bildiğim kadarıyla istişare yaptı. Şu anda çıkacak olan kanun metninde rotasyon yok. Bu kesin bir bilgidir."

https://www.yenisafak.com/gundem/ogretmenlere-mujdeli-haber-karar-verildi-4627275

Sarktangarba
Aday Memur
21 Haziran 2024 23:40

teşekkür ederim hocam, ben de rotasyona tabi değilim fakat okuldaki bazı öğretmenler öyle bir haldeler ki anlatamam. okulun kurtuluşu sadece rotasyonla olacak kadar zor durumda malesef. 240 okuldan 239. olmak gerçekten içler acısı . neyse hayırlısı olsun.
senumut, 1 ay önce

Değerli hocalarım, öncelikle il içi ve il dışının mayıs ve haziran ayında yapılacağı bakanlık tarafından geçen yıl açıklanmıştı. Çünkü ağustos ayında yapılması yer değiştirenler için çok zor oluyordu. Sendikalar bu konuda özelikle görüş belirtti. Yani bu yıl il içi ve il dışı erken yapılmadı tam zamanında yapıldı. Rotasyona gelince... İlk taslakta yer aldığı sendikalar tarafından belirtildi ama sonrasında sendikalarla görüşmeler yapılarak çıkarıldığı söylendi. Rotasyona tabi olmayan bir öğretmen olarak il içi rotasyonun beklenildiği gibi bir şey olmayacağını düşünüyorum. Yani köydekiler hemen merkeze en iyi okula gelemeyecek. Eğer gelecek diyorsanız şu sorulara cevap aramanızı öneriyorum.

1) Herkesin gitmek istediği o okullarda 12 yılını doldurmuş ve düşük puanlı sizce kaç öğretmen olabilir?

2) sizce 12 yılını doldurmuş öğretmenlerimizden, merkezi yerdekilerin mi puanı yüksektir yoksa köy vb uzak yerlerde olanların mı?

3) Eğer köydeki öğretmenlerimizin puanları yüksekse onlar il içinde niye gelemiyorlar? ( yer açılmıyor denmesin lütfen illaki her yıl merkezi okullar 3-5 kontenjan açıyor.)

4) sizce taslak metindeki gibi rotasyon maddesi çıkarsa ( sınıf öğretmenleri için diyorum)ara sınıftaki öğrencilerin ve velilerin tepkileri nasıl olur? Empati yaparak düşünürsek kendi çocuğunuzun sınıf öğretmeninin bir an da değişmesini ister misiniz?

İdris Şekerci rotasyonun taslak metinden kesin olarak çıkarıldığını belirterek şu bilgileri verdi:

"Rotasyon ilk taslakta vardı. Ancak daha sonra bakanlık bu uygulamanın sahada nasıl görüldüğünü anlamak için istişare yapma gereği hissetti. Üyesi sayısı en az olan sendikaların genel başkanları da dahil olmak üzere bildiğim kadarıyla istişare yaptı. Şu anda çıkacak olan kanun metninde rotasyon yok. Bu kesin bir bilgidir."

https://www.yenisafak.com/gundem/ogretmenlere-mujdeli-haber-karar-verildi-4627275

black1923
Aday Memur
22 Haziran 2024 00:41

Maalesef bahsettiğiniz durum her yer için geçerli değil.

Sarktangarba, 1 ay önce
puanınızı yüksekse neden hak kaybına uğramış olasınız ki hocam, en fazla birkaç sokak ötedeki okula gidersiniz. düşük puanla iyi okullarda olanlar, ya da düzen değiştirmeyecek olanlar daha çok kaygilaniyor diye düşünüyorum ben. göremediğim bir nokta varsa , aydınlatırsanız sevinirim.

black1923
Aday Memur
22 Haziran 2024 00:52

Sonuna kadar katılıyorum hocam. Mantıklı bir şekilde acıklamışsınız.

senumut, 1 ay önce

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi