Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Haziran 2024 01:05

Eş durumu tayini hakkında yardımcı olabilecek varmı?

Herkese merhaba!

Eşim polis memuru eşimin ataması X ilinin küçük bir ilçesine yapıldı.Ancak bu ilçede göründüğü kadarıyla branşımla ilgili öğretmen açığı bulunmuyor. Ağustos ayında yapılacak mazeret durumu atamalarında eşimin çalıştığı ilçeden okul tercihi açılmaması durumunda nasıl bir yol izlemem gerekiyor tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

isaönder
Şef
21 Haziran 2024 10:01

41. Tercih, yani mazeret tayininde il emri oluyor,onu işaretleyeceksiniz.Milli eğitim uygun yer bulursa atamanızı yapar,yoksa ilçe memde depoda kalırsınız

SorunCevaplayıN
Genel Müdür
21 Haziran 2024 12:11

Aynı ilçe de olmasa da ilde yer bulunur

mobidikocal
Aday Memur
21 Haziran 2024 14:52

Teşekkür ederim

isaönder, 4 hafta önce

41. Tercih, yani mazeret tayininde il emri oluyor,onu işaretleyeceksiniz.Milli eğitim uygun yer bulursa atamanızı yapar,yoksa ilçe memde depoda kalırsınız

Sevdim-Seni
Genel Müdür
21 Haziran 2024 14:58

Acilan tüm okulları yazmadan 41 isaretlenmiyor.

41 il emri demek degil, nereye olsa giderim demek. Tehlikeli bir secenek.

Onun yerine bir iki tercih yapip il emrine verilmeyi beklemek daha mantikli. Her sene il emri yapiliyor, bu yıl da yapilir diye düşünüyorum

isaönder, 4 hafta önce

bahçesaray
Memur
21 Haziran 2024 15:16

o ilin tamamı size açılır
21 Haziran 2024 16:17

hocam tüm il size açılacak hem il merkezi hem de ilçeler. eşinizden farklı bi ilçeye düşerseniz MEMe gider görevlendirme istersiniz ve görevlendirme yüzde yüz olur. eşiniz polis bu bi avantaj çünkü siz ona tabiisiniz. sıkıntı yapmayın hocam, en kötü ihtimal dediğim gibi görevlendirme yaparsınız.

mobidikocal
Aday Memur
21 Haziran 2024 16:24

Hiç tercih yapmazsak ne olur

21 Haziran 2024 16:28

tercih yapıp gidemezseniz il dışı görevlendirme istersiniz. dilekçenizde belirtirsiniz branşımda yer yoktu tercih yaptım gidemedim vs. bence tercih yapın giderseniz il içi görevlendirme, tayininiz olmaz ise il dışı görevlendirme yaparsınız.
mobidikocal, 4 hafta önce

Hiç tercih yapmazsak ne olur

mobidikocal
Aday Memur
21 Haziran 2024 18:45

Peki hocam branşımda açık olup olmadığına bakılmaksızın o ildeki ilçelerin hepsinden tercih açılıyormu

aa.gülçiçek1100, 4 hafta önce
hocam tüm il size açılacak hem il merkezi hem de ilçeler. eşinizden farklı bi ilçeye düşerseniz MEMe gider görevlendirme istersiniz ve görevlendirme yüzde yüz olur. eşiniz polis bu bi avantaj çünkü siz ona tabiisiniz. sıkıntı yapmayın hocam, en kötü ihtimal dediğim gibi görevlendirme yaparsınız.
21 Haziran 2024 18:50

branşınız yoksa ne olur bilmiyorum ama koca ilde vardır herhalde. görev yaptığım okulda bi hocamızın böyle bi durumu vardı branşından kadro yoktu ama gelmiş il emrine mi verildi bilmiyorum. sonra bi şekilde bi okulda yer açılmış göreve başladı. zaten branşınızdan yer olsa da puanınızın yetmesi lazım, o hoca öyle söylemişti. branşınız sıkıntıysa sizden puanı yüksek insanlar da orayı tercih edebilir eş tayininde. eşiniz dilekçe verip gelemez mi yanınıza bilen varsa yazar ben bu kadar biliyorum hayırlısı olsun sizin için
mobidikocal, 4 hafta önce

Peki hocam branşımda açık olup olmadığına bakılmaksızın o ildeki ilçelerin hepsinden tercih açılıyormu

mobidikocal
Aday Memur
21 Haziran 2024 19:19

Çok teşekkür ederim

isaönder
Şef
22 Haziran 2024 10:58

Nereye olursa demek il emri oluyor.Yer yoksa da depo demek.Büyükşehirde rüm ilçeler,küçük şehirde eşin olduğu ilçe açılır sadece.

Sevdim-Seni, 4 hafta önce

Acilan tüm okulları yazmadan 41 isaretlenmiyor.

41 il emri demek degil, nereye olsa giderim demek. Tehlikeli bir secenek.

Onun yerine bir iki tercih yapip il emrine verilmeyi beklemek daha mantikli. Her sene il emri yapiliyor, bu yıl da yapilir diye düşünüyorum

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi