Editörler : swat3410
22 Haziran 2024 15:21

Birim amirinin ilişik kesmeme yetkisi var mı?

Merhaba arkadaşlar. İlişiğimi şark ilinde kesmek istiyorum. Komiser adam gelmeden kesemem diyor. Bende kesmek zorundayım. 1 kişi batıdan geldi. Benden başka kesecek te yok. Kesmeme yetkisi var mı? Genel müdürlük kesme emri var. Sizce ne olur kesebilir miyim? Kesmek zorunda olmasam bekleyecem ama kesmek zorundayım

Gebeskaplumbagaa
Aday Memur
22 Haziran 2024 15:37

sözlü talepte bulunma, yazılı talepte bulun

Memurhaps
Şube Müdürü
22 Haziran 2024 15:58

Devrem evden mi dilekçeyi yazayım mazeret belirtmem gerekir mi?

Memurhaps
Şube Müdürü
22 Haziran 2024 16:24

.
Gebeskaplumbagaa, 1 ay önce
sözlü talepte bulunma, yazılı talepte bulun

Batass
Aday Memur
22 Haziran 2024 17:25

doğudan batıya ilişik keserken kesmiyorum diyemez, yazılı dilekçeni ver gerisini izle

Sbz1dftd
Aday Memur
22 Haziran 2024 17:52

arkadaşlar güzel söylemiş dilekçeni yaz şark sürem bittiğinden dolayı ilişiğimin kesilmesini istiyorum diye. evrak arşive ver dilekçe sayını al konuyu takip et.

Memurhaps
Şube Müdürü
22 Haziran 2024 18:13

yazdım idari büroya verdim. pazartesi cevabı bekleyecem. Olmazsa evrak arşivede vereyim
Sbz1dftd, 1 ay önce
arkadaşlar güzel söylemiş dilekçeni yaz şark sürem bittiğinden dolayı ilişiğimin kesilmesini istiyorum diye. evrak arşive ver dilekçe sayını al konuyu takip et.
23 Haziran 2024 17:34

tamamda dilekçeye hemen cevap verilmek zorunda değil. 1 ay süresi var. 1 ay sonrada zaten değişimler tamamlanmış olur. şarktan batıya gidecekler için batıdan personel gelmesi lazım. arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim.

Memurhaps
Şube Müdürü
23 Haziran 2024 18:52

Çözüm nedir. Dilekçede ilişik kesmek istediğim tarihide belirttim
tundercat06, 1 ay önce

tamamda dilekçeye hemen cevap verilmek zorunda değil. 1 ay süresi var. 1 ay sonrada zaten değişimler tamamlanmış olur. şarktan batıya gidecekler için batıdan personel gelmesi lazım. arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim.

AsayişBüro
Aday Memur
23 Haziran 2024 19:46

çözümü yok çünkü bu meslekte amir insiyatifi neredeyse sonsuz. rapor al ilişikler kesilene kadar madem o seninle uğraşıyor.
Memurhaps, 1 ay önce
Çözüm nedir. Dilekçede ilişik kesmek istediğim tarihide belirttim
23 Haziran 2024 21:01

Atama emri tebliği de 10 günlük süre içinde kesilmesi belirtilmişse ya da kanunun şu mc göre demişlerse hemen keserler yoksa egm haklarında soruşturma başlatır diger durumda ivedi dilekçeler 15 gün içinde cevap zorunludur.

Memurhaps
Şube Müdürü
23 Haziran 2024 21:38

Reis 15 gün sonra zaten keserler. Ama benim bu hafta kesin kesmem lazım. Yani kesmemek için Sudan sebepler öne sürüyor. Genel müdürlük ilişik kesebilir tarihleri belirtmiş bunlarda personel gelirse kesersin diyor. Tamam personel 1 tane geldi benden başkada erken kesecek yok. Pazartesi dilekçeleri verecem. Makamada sunacam kesmezlerse genel müdürlüğe sonra cimer yazacam.yetkisi yok bence kesmek zorunda kalacaktır bakalım seyrederim yazılı başvurup
Müstafipolis61, 1 ay önce

Atama emri tebliği de 10 günlük süre içinde kesilmesi belirtilmişse ya da kanunun şu mc göre demişlerse hemen keserler yoksa egm haklarında soruşturma başlatır diger durumda ivedi dilekçeler 15 gün içinde cevap zorunludur.

Memurhaps
Şube Müdürü
24 Haziran 2024 19:58

Yazılı etkili oldu

Gebeskaplumbagaa
Aday Memur
24 Haziran 2024 21:30

söylemiştim.
Memurhaps, 1 ay önce
Yazılı etkili oldu
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular