Editörler : "eskiyara"Pangaea
07 Temmuz 2024 15:05

ÖMK Komisyondan Geçtiğine göre

Net bilgisi olanlar yazsın. Şimdi geçici üçüncü madde tek seferlik mi? Kademelimi olacak?

Ortalıkta çok fazla duyum, açıklama, yorum şu bu var.

Herkesi bağlayan kanuni durum nedir yani?


ercanizma
Memur
07 Temmuz 2024 15:38

Alla.alla.. kardeşim şu an görevdemisin. Gorevdesin . Şu an gorrvdeysen 20 yılı bitirince başvurma hakkın olacak akademiye . Bu kadar basit ya.niye bunu sorup duruyorsunuz.


Pratik Hoca
Aday Memur
07 Temmuz 2024 15:51

Basına yansıyan haberler, farklı sendika başkanlarının ısrarla bu konudaki talepleri boşuna değil herhalde. Demekki üstü örtülen bir şeyler var?


Gandalflotr
Aday Memur
07 Temmuz 2024 15:55

Herhalde bunun cevabını 20. yıl dolunca öğrenebileceğiz. o derece gizli bir bilgi.:)


ercanizma
Memur
07 Temmuz 2024 17:07

Hiç bir sendika başkanı tek seferlik verilecek demedi .onların derdi 15 yılık olanlarada verilsin falan fistan . 20 yıllık herkese verilecek işte kim ded verilmeyecek diye. Bana bir tane örnek ver ben sana 100 dolar EFT yapayım


ziya64
Şube Müdürü
07 Temmuz 2024 17:52

100 usd iyi para...


MS0640
Aday Memur
07 Temmuz 2024 19:22

150usd


Teknikerok
Aday Memur
07 Temmuz 2024 19:46

"Öğretmenler Uzman Öğretmenlikte Bir Kez Daha Mağdur Olacak! ". Yaz google a bunu çıkan haberi oku.. milleti yanlis yonlendiriyorlar ondan inanmiyorlar herkesi kapsadığına.


GeT_LoST
Aday Memur
07 Temmuz 2024 19:52

İlk 4 maddenin görüşüldüğü 519 sayfalık komisyon tutanagini baştan sona okudum. Tüm yetkili sendikaları ve muhalefetin bu kanunun neden eksik, yetersiz ve ogretmen karşıtı olduğunu mantıklı bir şekilde açıklamalarına rağmen, teklif edilen madde çıkarma veya değişiklik onergergeleri reddedilerek hepsi oy çokluğu ile kabul edilmiş.

Adamların tek amacı var, bu ogretmen karşıtı kanununu çıkarmak...


fokyay
Şef
07 Temmuz 2024 19:55

Bir kereye mahsus bir hak değil. Kademeli olarak herkesi kapsayacak. 1 kerelik olursa amayasaya aykırı olur hak kaybı ortaya çıkar.


Pratik Hoca
Aday Memur
07 Temmuz 2024 21:03

Özelden ekran resmşde atarım. Whatsap yazışmasıdır.

[26/6 17:45] Sayın Başkanım

Geçici 3 maddeye göre 20 yıl ve üstü hizmeti olanlar başöğretmen olacak. Bu geçici madde 1 seferlik midir? Yani şuan 16/17/18/19 yıl olanlar 1/2/3/4 sene sonra bu madden yaralanamayacakmı?

Tşkler iyi günler

[26/6 17:50] Başkan: Bu konu bizim hizmet kolumuz ile alakalı değil. Onun için çok bilgim yok. Sorup, size döneyim.

[26/6 17:54] Başkan: Başkanım evet 1 sefere mahsus düzenleme

[26/6 17:54] Başkan: Meclis de

[26/6 17:54] Başkan: Biz müdahil olmaya çalışacağız

[26/6 17:54] Başkan: 20 yılı tamamlayan alsın

[26/6 17:54] Başkan: Kademeli olsun

[26/6 17:55] Başkan: Türk egitimsen genel merkezinden gelen cevap budur.


Pratik Hoca
Aday Memur
07 Temmuz 2024 21:07

Komisyonda ne koşuldu neye karar verildi bilmem ama ifadeler aynen geçti.


ercanizma
Memur
08 Temmuz 2024 01:59

Başkan baskan demişsin de hangi başkan hepsi mi başkan . Baskan dediğin Mahmut Özer zaten olumamistir kanunu. Niye okusun adam . Komisyon sadece usulen yapılan br sey okumaz adam onu .keşke okusalar .


ercanizma
Memur
08 Temmuz 2024 02:00

Kim kime ne sormuş . Sorayım demiş hemen mi sormus


ercanizma
Memur
08 Temmuz 2024 02:01

Sendikaların pek umurunda değil hiç birsey adam akarina bakiyor.


crabnet355
Müsteşar
08 Temmuz 2024 02:04

Yani 20 yıl ve üzeri olanlar baş öğretmen altı beklemeye devam..Ha bu uzman baş öğretmen maaş farkı iyi hoş ama emekli maaşına faydası yok.Emekli olunca en düşük maaştan devam.Sendikların bu konuya eğilmesi lazım asıl

Memleketinogretmeni
Şube Müdürü
08 Temmuz 2024 04:11

1 kerelik olursa anayasaya aykırı olur diyen arkadaş 16 sene önce uzman öğretmen olanlara ve olamayanlara baksın.Ülkede yeni yaşamaya basladin yahut hayal dünyasında yaşıyorsun.


fokyay
Şef
08 Temmuz 2024 07:39

Neyine bakayım?

Memleketinogretmeni, 2 hafta önce

1 kerelik olursa anayasaya aykırı olur diyen arkadaş 16 sene önce uzman öğretmen olanlara ve olamayanlara baksın.Ülkede yeni yaşamaya basladin yahut hayal dünyasında yaşıyorsun.


a1981
Müsteşar
08 Temmuz 2024 10:07

Eğer sadece bu yılı kapsıyorsa, seneye sendikalar tekrar talepte bulunur ve yine geçici bir madde ile 20yılını dolduran alır. Bu böyle devam eder. Aksi durumun açıklaması olamaz zaten. Sendikalara mağduriyet lazım ki çözüp prim yapsınlar.

Kısacası artık 20 yılını dolduran başöğretmen olacaktır.


Memleketinogretmeni
Şube Müdürü
08 Temmuz 2024 11:35

Neyin neyine nee

fokyay, 2 hafta önce

Neyine bakayım?

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi