Editörler : crops35
10 Temmuz 2024 11:26

Muvafakat hk.

G.İ.H. sınıfında v.h.k.i. olarak çalışan birinin T.H. ya da bir üst sınıfa geçmek isterse kurumu muvafakat vermek zorunda mı zorunda ise yasal dayanağı nedir?

ins.pire
Şef
10 Temmuz 2024 11:34

sorunuz eksik kalmış biraz..

th sınıfına geçmek isterseden kastınız nedir?

1) aynı kurum içinde th sınıfına geçmek için unvan değişkliği sınavına girmeniz ve hangi kadro ise th hizmetine ait o kadronun diplomasına sahip olmanız gerekir.

2) kpss ile baska bir kuruma atanma ise maddi olarak daha iyi şartlarda olduğu ve üst sınıf gözüktüğü için th sınıfı vermek zorundadır

3) baska kuruma nakil yoluyla geçmek ise zaten geçeceğiniz kurum sizi th sınıfında alamaz unvan değişkliğine tabi kadrolarda maalesef böyle bir atama zor. kanunen sıkıntı yok gibi gözükse de kurumlar unvan değişikliğine tabi kadrolarda bu atamayı yapmazlar.. şayet yaptırdınız diyelim nakil olarak gideceğiniz için kurum muvafakat vermese bile mahkeme kararıyla belki kazanıp gidebilirsiniz diye düşünüyorum.

muratmutluer14
Aday Memur
10 Temmuz 2024 12:08

Merhabalar ustad ,

Ben bir soruma aylardır cevap arıyorum ama bulamıyorum rica etsem bilginiz varsa cevaplarsanız çok sevinirim.

Ben belediyede kadrolu memurum adaylık sürecindeyim yeniyim ekpss ile engelli öğretmenliği kazanırsam kadrolu oluyor o da muvafakat alabilirmiyim üst unvan oluyor mu yani kadroludan kadroluya geçiş olacak

ins.pire, 2 hafta önce

1) aynı kurum içinde th sınıfına geçmek için unvan değişkliği sınavına girmeniz ve hangi kadro ise th hizmetine ait o kadronun diplomasına sahip olmanız gerekir.

2) kpss ile baska bir kuruma atanma ise maddi olarak daha iyi şartlarda olduğu ve üst sınıf gözüktüğü için th sınıfı vermek zorundadır

3) baska kuruma nakil yoluyla geçmek ise zaten geçeceğiniz kurum sizi th sınıfında alamaz unvan değişkliğine tabi kadrolarda maalesef böyle bir atama zor. kanunen sıkıntı yok gibi gözükse de kurumlar unvan değişikliğine tabi kadrolarda bu atamayı yapmazlar.. şayet yaptırdınız diyelim nakil olarak gideceğiniz için kurum muvafakat vermese bile mahkeme kararıyla belki kazanıp gidebilirsiniz diye düşünüyorum.

ins.pire
Şef
10 Temmuz 2024 13:40

devlet personel başkanlığının bu konuda ki görüşü aday memurların kpss sınavı ile baska kurumlara geçişi ile alakalı olarak muvafakat verilebileceği yönünde..ilgili görüş ile alakalı link aşağıda... ama şuanda personel baskanlığı kurumu kapatıldığı ve bu kurum yerine görüş verebilecek kurumlar çoğaldığı için ne olur bişi diyemem... bu konuyu en güzel kurumunuzla görüşüp durumunuzu anlatıp onları ikna etmek olacaktır diye düşünüyorum..

1.pdf (kilis.edu.tr)

yusufmertnisanur
Aday Memur
10 Temmuz 2024 14:31

o zaman şöyle sorayım. başka kuruma geçmek istiyorum fakat çalıştığım kurum muvafakat vermiyor. yasal olarak kpss dışında kurum hangi durumda ya da durumlarda muvafakat vermek zorunda? yasal dayanağı nedir?

ins.pire, 2 hafta önce

ins.pire
Şef
10 Temmuz 2024 14:58

muvafakat vermek zorunda değil... kurum amirinin insiyatifine bırakılmıştır kurumlar arası geçişte muvafakat.. bu eleman benim için iyi bir eleman çalışkan bi eleman der vermez gödermez..

Adanali2801
Aday Memur
10 Temmuz 2024 16:07

Ben tcdd geçmek istedim göçte çalışıyorum TCDD istedi beni benim kurum vermedi dava ile gidememmi

makinaciadam
Aday Memur
10 Temmuz 2024 16:40

gidersin dava ile
Adanali2801, 2 hafta önce

Ben tcdd geçmek istedim göçte çalışıyorum TCDD istedi beni benim kurum vermedi dava ile gidememmi

bravebey
Memur
12 Temmuz 2024 20:35

657 yi okumanı tavsiye ederim. aday memurmuşsun. kimse sana öğretmek zorunda değil aslında. memur ve hizmetiçi eğitimler haricinde.keşke şu aday memurluk sınavlarını ösym veya aöf merkezi yapsa da ikincisinde geçemeyeni atsalar. maaş alırken iyi ama internetten 657 sayılı kanunu okumaya üşeniyorsunuz. zamanında iş iöğrettklerimiz bizi beğenmediklerinden karar aldım bundan sonra cevaplar böyle. 657yi okuyun orda yazıyor. kardeşim

yusufmertnisanur, 2 hafta önce

o zaman şöyle sorayım. başka kuruma geçmek istiyorum fakat çalıştığım kurum muvafakat vermiyor. yasal olarak kpss dışında kurum hangi durumda ya da durumlarda muvafakat vermek zorunda? yasal dayanağı nedir?

yusufmertnisanur
Aday Memur
16 Temmuz 2024 09:24

bilgin varsa yardımcı olursun yoksa yorum yapmazsın, önce okumayı öğren aday memur olduğumu nerden anladın. bu konu ile ilgili 657 de net bir şey yok. 657 yi en az senin kadar okudum. ben de daha önce bu durumla karşılaşmış arkadaşlar vardır, yardımcı olur diye yardım amaçlı sordum.

bravebey, 2 hafta önce

657 yi okumanı tavsiye ederim. aday memurmuşsun. kimse sana öğretmek zorunda değil aslında. memur ve hizmetiçi eğitimler haricinde.keşke şu aday memurluk sınavlarını ösym veya aöf merkezi yapsa da ikincisinde geçemeyeni atsalar. maaş alırken iyi ama internetten 657 sayılı kanunu okumaya üşeniyorsunuz. zamanında iş iöğrettklerimiz bizi beğenmediklerinden karar aldım bundan sonra cevaplar böyle. 657yi okuyun orda yazıyor. kardeşim

14mühendis
Memur
16 Temmuz 2024 20:33

Sorunuzun net cevabı ZORUNDA DEĞİL.

AliKurmaç
Aday Memur
23 Temmuz 2024 00:37

Kanka bu soruyu 2 tane avukata en az 10 tane de rehberlikçiye sordum.birbiriyle çelişen cevaplar ald

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi