Editörler : "eskiyara"Pangaea

mıko
Aday Memur
02 Haziran 2007 17:27

Arkadaşlar seçimde görev verlip verilmeyeceği bizlere hiç sorulmadan ilçe mem tarafından seçim kuruluna verilmiş?

Şimdi biz tatili yarıda kesip gelecek miyiz?

ben asker öğretmenim daha önce asker öğretmenlere görev verilmediğini duydum ancak ilçe seçim kuruluna sorduğumda sorun olmadığını ve görev verileceğini söylediler anlamdım ama fikri olan varsa yardımcı olursanız sevinirim...

mehmetfen
Müsteşar Yardımcısı
02 Haziran 2007 21:57

sen askersin bence olmnaz görevlendirme çünkü mebe baglı değilsin. askarsin . bu yaüzden

mıko
Aday Memur
03 Haziran 2007 13:57

güncel

03 Haziran 2007 14:09

bize seçimde görev yapmak isteyip istemediğimizin olduğu bir kağıt verdiler isteyen kişi o tarafa imza attı istemeyn kişide diğertarafa attı yani heberimiz var öyle bir şey mi olur ya bize sorulmadan kölemiyiz

mıko
Aday Memur
03 Haziran 2007 14:27

işte hocam burda burda bunu yapmadılar bize hiçbişey sormadan isimler verilmiş hepimiz o tarihte memlekette olacağız sen kalk türkiyenin bi ucundan bi ucuna seçim için geri gel olur mu yaa,üstelik asker öğretmenlerin görev alıp almadığını hala bilmiyoruz

mıko
Aday Memur
03 Haziran 2007 17:55

yahu bu konuyu bilen kimse yok mu?

Vanngölü
Müsteşar
03 Haziran 2007 21:43

Seçimle ilgili yüksek seçim kurulunun yetkilerini bilmediğinizden bu tür soruları soruyorsunuz.

Ben istemiyorum yok ancak bazı sınırlılıklar içinde böyle bir hak var kabul edilirse

sakın ben istemeden siz nasıl bana görev veriyorsunuz diye çıkışmayın

uca
Daire Başkanı
03 Haziran 2007 22:25

sayın editör ne demek istedin......

Anlayamadıkkkkkkkkkkkkkkk........

cebel
Şef
03 Haziran 2007 23:25

editör doğru söylemiş gibi. demek istedği bu memlekette bazı işlerin gönüllü değil zorunlu oldğu. yani örneğin askerlik ben yapmam istemem deme gibi bir şansın var mı? yok ysknın da böyle bazı hakları var.incelemek lazım.

Vanngölü
Müsteşar
03 Haziran 2007 23:26

Vatandaşlık görevleri vardır yapmak zorunda olduğumuz bu görevde onlardan birisidir.

uca
Daire Başkanı
03 Haziran 2007 23:27

haaaaa anladım ,

teşekkürler,,

aydınlandım:)

Mathematician
Genel Müdür
03 Haziran 2007 23:31

editör, bu yazdıgın senin görüşün mü, yoksa yasa mı?

Eğer görüşün ise bunu merak etmiyoruz.

Eğer yasa ise tam metni buraya yaz veya bu yasanın linkini verirsen daha elle tutulur bir cevap olur.

_ ZyNpEkM_
Kapalı
03 Haziran 2007 23:57

seçim görevlendirmesinde görev alma zorunluluğu var mı gerçekten? varsa dayanağı ile belirtir misiniz?

Vanngölü
Müsteşar
04 Haziran 2007 00:03

Elimde bu konu ile ilgili bir metin yok benim görüşüm

seçimle ilgili görevi ben yapmazsam siz yapmazsanız kim yapacak Ayrıca görevle ilgili olarak toplantı yapılacak toplantıdaki hakime bu soruyu sorabilirsiniz.

RealdreAmer
Daire Başkanı
04 Haziran 2007 00:05

Bize de Adrese Dayalı Seçim sisteminde görev geldi hem de hiç haberimiz ve de isteğimiz olmadan Kaymakamlık OLUR u da koymuşlar yazının ilişiğine git de ben yapmam de, editör hocamın dediği üzere olay bazen mecburiyete bindiğinde ben yapmam diyemiyorsunuz.. Bilakis 3 günde görev almaya gelmediğiniz takdirde 592 Ytl cezası var demiş, neyse gitttik görev almaya görev kalmamış Allah tan ki kurtulduk:).. hatta bazı hocalarımız ben cezayı ödemeye razıyım bile dedi yapmam bu görevi dedi..çok sinir bozucu bir şey ama ya istemeden görev verilmesi..burası Türkiye her şey olabiliyor...

RealdreAmer
Daire Başkanı
04 Haziran 2007 00:15

Pardon Adrese Dayalı Nüfus Kayıt sistemi olacaktı .. yanlış yazmışım..

_ ZyNpEkM_
Kapalı
04 Haziran 2007 00:57

ben daha önce seçim görevi almıştım. zorluğunu biliyorum.isteğe bağlı görev verilirse daha iyi olur.

mıko
Aday Memur
04 Haziran 2007 08:47

peki arkadaşlar biliyorsunuz sandık başkanı izin vermeden asker içeri bile girmez ayrıca vatani görevini yapan askerler oy kullanamaz bu durumda hadi bize zorla görev verildi ben de yedeksubay öğretmenim oy kullanmam yasakken nasıl sandık başkanı oluyorum onu anlamadım bu konuda da yardım bekliyorum

mıko
Aday Memur
05 Haziran 2007 09:28

güncel

SIPACIK
Yasaklı
05 Haziran 2007 09:52

editör kafadan sallamış. YSK'nın Sandık Kurulu ile ilgili 21-22-23. maddeleri açıktır ve herhangi bir zorunluluktan bahsetmez!

AYrıca YSK'nın genelgesine göre Sandık Kurulu şu işleri yapmakla yükümlüdür.

Görev ve Yetkiler:

MADDE 71- Sandık kurullarının başlıca görev ve yetkileri şunlardır:

1. Sandık alanı içinde seçimin düzenle geçmesi için gereken tedbirleri almak ve oy verme işlerini yürütmek ve denetlemek,

2. Sandık alanında, sandığın konulacağı yeri tayin etmek ve sokak başlarına, bu yeri göze çarpacak surette gösterir işaretleri koymak veya alışılmış araçlar ile duyurmak,

3. Oy verme işleri hakkında ileri sürülecek itirazları incelemek ve bir karara bağlamak ve kararlarını tutanak defterine geçirerek altını imzalamak,

4. Bu kararlardan itiraza uğrayanları derhal ilçe seçim kuruluna göndermek,

5. Bu kanundaki esaslara göre sandığa atılmış olan oy pusulalarını saymak, dökümlerini ve sonuçlarını tutanağa geçirmek ve bunları seçim işlerine ait diğer evrak ile birlikte, derhal ilçe seçim kuruluna teslim etmek,

6. Kendisine kanunla verilen başkaca görevleri yapmak.

Toplam 186 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi