Editörler : supporters.
12345678910111213»

scar
Aday Memur
18 Haziran 2007 19:00

bu arada iktisat fakultesi kamu yönetimi bölumu(açıköğretiöm)

scar
Aday Memur
18 Haziran 2007 19:03

yalnız arkadaşlar bu boy hakkındaki yönetmelik yeni ise ben üzerinde durmalarından endişelniyorum yoksa eskiden varsa tabii sorun yok demkki çok üzerinde durulmuyor...

mersinkamu2
Kapalı
18 Haziran 2007 19:08

kardeş öncelikle açıköğretim biraz önyargı oluşturur.her ne kadar olmuyor desekte yalan söylemiş oluruz.ama sen mülakat aşamasına kadar geldikten sonra kimse senin okulunla vs ilgilenmez.önemli olan referansın,gösterdiğin performans ve birazcıkta olsun yazılı sınavda gösterdiğin başarı ve akabindeki güvenlik soruşturması önemlidir.

sbkara dostum ben de korkmuyor değilim.serde deliormanlılıkta var.biraz iri kıyım 190 lık bir adamız.inşallah elemezler bizide:)))))sınava sayılı günler kalmışken biraz da geyik yapmak iyi geliyor ya.bıktım artık tekrarındanda,dersinden de.beynim artık almaz oldu.sabır diyoruz ama öss den çıkan çocukları görünce onların yerinde olmak istedim.adamlar sınavı hallettiler biz daha bekliyoruz.

ha bu arada sınav giriş belgesi geldi bugün.insan biraz daha heyecanlanıyor görünce.az kaldı azzzz...

scar
Aday Memur
18 Haziran 2007 19:11

birde arkadaşlar iktisat için bana kaynak önerebilirmisiniz daha hiç çalışmadım...önceki yazılardan mikro i. için erdal ünsal makro için kemal yıldırım temelden almak için zeynel dinler ve murat insan kaynaklarını önermişsiniz...hangisini önccelikli olarak çalışmamı tavsiye edersiniz veya yenilerde sizlere önerilen keşfettiğiniz bir kitab var mı...şimdiden çok teşekkurler...

scar
Aday Memur
18 Haziran 2007 19:13

mersin kamu kardeş formdasın her halde

scar
Aday Memur
18 Haziran 2007 19:16

yazılarının büyük bir çoğunluğunu okudum gerçekten faydalandım.bütün verdiğin bilgiler emin ol yönetmeliklerde bulunamayacak türde.

scar
Aday Memur
18 Haziran 2007 19:20

yani kaymakamlığı yaşayanların işin formalitesinden kanunundan yönetmeliğinden öte sosyolojik yönüyle ne durumda olduğunu açık bir şekilde gösteriyor.

mersinkamu2
Kapalı
18 Haziran 2007 19:31

öncelikle scar arkadaşım mülakat konusunu bu kadar kafana takma en azından bu süreçte henüz çok erken.önemli olan kpss.yazılı sınav kpssye nazaran biraz daha dar kapsamlı yani konular yetiştirilir.ancak önemli olan kpss.bu sınavdan yeterli puanı alman demek iki yıl boyunca araya başka bir sınav girmeden direk kaymakamlığın yazılı sınavına hazırlanman demek.o açıdan kpss her şeyden önce geliyor.

iktisat konusuna gelince.başlangıç için erdal veya zeynel farketmez.ancak erdal ünsal daha fazla ayrıntı olduğu için çabuk sıkılırsın ancak iyi kitaptır.muratın ise soruları güzel.sadece iktisat değil hukuk,maliye,sorularıda çok güzel.

son olarak dünyanın en kozmopolit sınavına hazırlanıyoruz.bu sınava birçok farklı fakülteden mezun olan insanlar giriyor.çünkü bir ideal mesleği.bir mühendislik mezunu açıköğretimi bitirerek mülakatta karşınıza çıkabiliyor.veya bir eğitim fakültesi mezunu aynı şekilde açıköğretimi bitirerek bu sınava girebiliyor.hatta su ürünlerini örgün olarak okumuş ve açıköğretrimi bitirerekten mülakata kadar gelebilen insanlar vardı.o yüzden bu sınav hem hakimlikten hem de diğer kurum sınavlarından farklı bir sınav.ve mülakat aşaması en son düşünülecek olan aşama.o yüzden bu uzun süreçte en sonu değil önümüzde olan basamakları tartışarak ancak hedefe ulaşabiliriz...

scar
Aday Memur
18 Haziran 2007 19:45

kardeş sağolasın ama benim demek istediğiim hani önümüzde mulakata dair bilinen ve telafi edilemeyen (boy gibi)kesin engeller varsa başka alanlara çalışmak zamanımızı o yönde değerlendirmek....

scar
Aday Memur
18 Haziran 2007 19:49

yani önce kpss ve yazılıdan geçmek mulakatta da referans sıkı ise az çok tipin musaitse çokta incelemiyorlar kuralları anladığım kadarıyla...

scar
Aday Memur
18 Haziran 2007 19:56

bu arada mersin kamu kardeş ben memur olarak çalışıyorum suanda.dolayısıyla ileri bir görev için zamanımı ve çalışmamı doğru değerlendirmek istiyorum onun için sınavın şartlarını inceliyorum.yani eleneceksek ya az çalıştığımız için yada düşük frekanslı referansımız olduğu için elenelim yoksa koşullardan elenirsek başımızı taşa vursak yeridir...

aytalon
Aday Memur
18 Haziran 2007 20:00

arkadaşlar sınav kpss den ne kadar sonra ilan edilecek veya edilir...herkese iyi çalışmalar.

sbkara
Şube Müdürü
18 Haziran 2007 20:07

sevgili aytalon dostum gecmişten gelen tecrübelere daynarak ilanın agustos sonu gibi verilmesini sınavında iki ay sonra ekim gibi olmasını bekliyoruz eger herhangi bir farklı gelişme yasanmazsa kadronun 109 tarihinin de ekim sonu kasım bası gibi olacagını öngörebiliriz

uludagli1982
Genel Müdür
18 Haziran 2007 20:17

bence kadronun 100 civarı olacağına dair fazla umutlanmayın.sınav açılır ama sayının 100 civarı olup olmayacağı belli değil

sbkara
Şube Müdürü
18 Haziran 2007 20:23

NİYE DOSTUM BU KONUDA KARAMSARLIĞININ SEBEBİ NEDİR ? BAKANLIK İÇİNDEN GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ TANIDIKLRAR 110 CİVARI DİYORLAR BAKALIGI DISARDAN ARAYANLARA DA AYNI CEVAP VERİLİYOR O BAKIMDAN SORDUM. bu arada büyük harflerle yazmısım bagırmıs gibi olmusum silip tekrar yazmaya üşendim şimdi

19 Haziran 2007 09:49

kadro inşallah öyledir

talhaba
Daire Başkanı
19 Haziran 2007 13:10

ya mersinkamu kardeş senden bişy istesem,

bir önceki başlıklarda yazmışsın;işte ab dönem başkanları,2004 dernekelr kanunu,terör yasası,ve diğerleri eğer elinde derli toplu olarak varsa buraya yazabilrmisin zahmet olmazsa çok ii olur.

afyoncununarkadasi
Aday Memur
19 Haziran 2007 15:04

arkadaşlar benim de üç mülakatta elenmiş bir arkadaşım 109 kişi alınacağını söylüyor. bakanlıktan tanıdıkları söylemiş.çalışmaya devam

mersinkamu2
Kapalı
19 Haziran 2007 17:33

tabiki dostum dernekler kanunu 2004 yılında değişti.artık azınlıkların ve yabancıların dernek kurmaları kolaylaştırıldı.ve dernek kurmak için izin sistemi kaldırıldı.yalnızca bildirim sistemine dönüştürüldü.

yine dış denetimler azaltılarak iç denetime ağırlık verildi ve en önemlisi artık HÜKÜMET KOMİSERİ DERNEKLERİ DENETLEYEMEYECEK.

ayrıca derneklerin içki satışı,lokal açmaları,yurt açmaları sadece izine tabi oldu bunların dışında kalan faliyetler ise sadece bildirim usulüne bağlandı.

polislerin veya hükümet görevlilerinin dernekler üzerinde DÜZENLEYİCİ VE CEZAİ İŞLEM YAPMALARI ELLERİNDEN ALINDI.

avrupa birliği döneM başı ülke almanya.angelina merkerde dönem başkanı.bundan sonraki dönem başkanı olacak olan ülke ise PORTEKİZ.

son katılan ülkeler ise bulgaristan ve romanya.ayrıca türkiye 2004 yılında tam aday ülke konumuna HOLLANDANIN DÖNEM BAŞKANLIĞINI YAPTIĞI DÖNEMDE KABUL EDİLDİ.o dönemki devlet başkanı ise BALKANANDE.

TÜRKİYE İLK DEFA ABYE ADAY ÜLKE KONUMUNA HELSİNKİ ZİRVESİYLE GELMİŞTİR.

2004 YILINDAKİ DERNEKLER KANUNUYLA BİRLİKTA TOPLANTILAR İÇİN ÖNCEDEN GAZETELERE İLAN VERME USULÜ KALDIRILMIŞTIR.

TERÖRLE MÜCADELE YASASI İSE ÇOK ÖNEMLİ.İNTERETTEN İNDİREREK OKUMAK DAHA FAYDALI OLUR...

ideaa
Kapalı
19 Haziran 2007 21:28

arkadaşlar ben 4. sınıf oldum kpss için çalışıyorum fakat beynimde sorular oluşuyor. takip ettiğim kadarıyla sizler benden daha deneyimlisiniz bu konuda.. acaba ilk olarak hukuklardan mı başlamalıyım veya başlayacak isem ilk olarak mevzuat mı çalışmalıyım? hukuk ve kamu yönetimi kısımlarının dağılımları nasil hangisine ağırlık vermeliyim? En önemlisi önümdeki 1 yıl benim için yeterli olur mu? Eğer yardımcı olursanız sevinirim herkese kolay gelsin...

Toplam 4608 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi