Editörler : Lanet
13 Haziran 2007 14:05

Belediyede Sözleşmeli Çalışan Tekniker Arkadaşlar

sorunlarımızla ilgili her konuda lütfen bilgi alış verişinde bulunalım.

m.maral
Aday Memur
13 Haziran 2007 21:03

arkadaşım ben varım.daha sözleşmem yapılmamış ama. Ama maaşlar bellide ama 1/1 ben sanırım 10/2 olarak başlıyacağım. Yaklaşık nekadar maaş alıcam?

Panor
Aday Memur
14 Haziran 2007 10:33

m.maral arkadaşım kadro derece olayı yok sözleşmeli personelde 657 4/B göre çalışacan maaşlarıda Belediye meclis Üyeleri Tespit edecek bakanlığın koymuş olduğu tavanı geçmemek şartı ile 1226 alabilirsin daha da düşük maaş da alabilirsin o meclisin duyarlılığı senin çalıştığın kurumun yapısını bilmiyorum pazarlık yapma hakkın var bu 1000 olabilir 800 olabilir senin ne kadara anlaştığına bağlı

karasayfa
Aday Memur
15 Haziran 2007 09:32

belediyelerde geçiçi işçiler kadro alırken bizler sözleşmeli kalmaya devam edicez.bu haksızlık değilde nedir arkadaşlar.bizede kadro versinler bizim onlardan ne farkımız varki hatta onlardan daha kötü şartlarda çalışıyoruz.yada 4/b yi iyileştirsinler ve iş güvncesi sağlasınlar.geleceğimizi başkanların iki dudağı arasında bırakmasınlar.ama bu konuda ne yapılabilir bilmiyorum şuan sadece yazıyorummmmmm

ogzhan
Memur
15 Haziran 2007 12:15

adam akıllı bir kanun çıkarmadılar.Kara kara düşünüp duruyoruz askerlik proplemi olan arkadaşlar askerlik dönüşü ne yapacaklar onlar bir yandan işlerini kaybetme korkusu var. 657/4b iyileştirme yapmalrı şart herkese kadroyu vereceklerdi ne güzel olacaktı.

Panor
Aday Memur
18 Haziran 2007 09:07

17.06.2007 memurlar net haberine göre kesk Başkanı kamuran karaca 100 bin sözleşmeli personelin kadro verilmesi gerektiğini söylediğini az önce okudum. ümit ediyorum söylenen bu sözler hafada kalmaz sadece söylemek için de söylenmemiş olsun. beklemekten başka şimdilik yapacağık bir şey de yok isterseniz arkadaşlar kesk sayfasına da mail atalım en azından sesimizi durmak adına girişimde bulunalım hakklı sesimizi duyuralım..

Panor
Aday Memur
02 Temmuz 2007 11:21

güncel

Panor
Aday Memur
10 Temmuz 2007 14:19

anlaşılan o ki belediye de sözleşmeli çalışan arkadaşlarımızın fazla bir problemi yok çok güzel

anemone
Memur
11 Temmuz 2007 00:01

Acaba 4/B liler ünvanları dışında bir kadroda çalıştırılabilir mi?

Panor
Aday Memur
11 Temmuz 2007 09:19

anemone arkadaşım (6.6.1978 Tarih ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulmuş olup, 28.6.1978 tarih ve 16330 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır.)

MADDE 4- Personel, sözleşmelerinde belirtilen görev yeri dışında çalıştırılamaz.

ama buna uyan yok galiba........

ayşe.asyalı
Aday Memur
16 Temmuz 2007 13:09

meraba arkadaşlar ben belediyede geçici işçi olarak çalışmaktaydım. şu an acil bi karar vermek zorundayım. ya geçici işçiliğe devam yada sözleşmeli memur. karar verebimem için aynı durumda olan müh. arkadaşlar veya bu konuda bilgisi olan arkadaşların önerilerine ihtiyacım var. diğer belediyelerde durum nasıl tarcih hangi yönde bilgisi olan mühendis arkadaşlar acil önerilerinizi bekliyorum.

Panor
Aday Memur
16 Temmuz 2007 14:29

ayşe.asyaı arkadaşım ben belediyede sözleşmeli olarak çalışıyorum sizin durumunuzu tam olarak bilmiyorum açıkçası.

kendinizi ıspatlamışsanız belediyede sözleşmeli olarak çalışsanız daha iyi ama yok ileriye dönük kuşkularınız varsa (belediye başkanının değişmesi durumu) ve sözleşmeli olarak çalışma imkanınız yoksa g. işçi daha iyi yanılmıyorsan üni. mezunları sürekli kadroya geçirilmiyor bu çok büyük haksızlık..

belki sözleşmeli çalışan bizlere de bir gün kadro verirler ümidi ile......

ayşe.asyalı
Aday Memur
16 Temmuz 2007 16:52

tşk.ederim.bu gün sözleşmeli olarak kararımı bildirdim.sonumuz inşallah hayırlı olur.artık 4b li olduğumuz için 4b lilerle ilgili yeni haberleri verirseniz memnun olurum.

Panor
Aday Memur
17 Temmuz 2007 08:27

aramıza hoş geldiniz

hayırlı olsun..

Panor
Aday Memur
19 Temmuz 2007 13:31

güncel

Panor
Aday Memur
26 Temmuz 2007 16:40

arkadaşlar sesimizi duyurmak adına biraz daha duyarlı olalım

Panor
Aday Memur
30 Temmuz 2007 14:36

SESİMİZİ DUYURANA KADAR BAŞLIKLAR YUKARI

GÜNCELL

GÜNCELL

Güven 05
Aday Memur
31 Temmuz 2007 09:42

merhaba panor, bende 4/b olmak için belediyeye yazı verdim. bbizlere önerilen bürüt ücretlerden % kaç kesinti yapılacak bilgi verirsen sevinirim

Panor
Aday Memur
31 Temmuz 2007 10:18

güven 05 belediye başkanı ile brüt olarak anlaştığınız ücretin % 41 kadar kesinti yapılır

benim maaş böyle hesaplanıyor

mesala ben 1720 imza atıyorum brüt

net 1012 alıyorum benim beşinci yılım

bide bakanlar kurulunun 2007 için belirlemiş olduğu maaş tavanları belli 1300 yakın olması lazım (net)aile yardımı da var ben almıyorum anlaşmamıza göre.

herşey belediye meclisinin sana bakış açısına bağlı

görüşmek dileği ile

hayırlı olsun..

makine_otomotivci
Aday Memur
31 Temmuz 2007 10:48

Güncel!

gizemmlt
Aday Memur
31 Temmuz 2007 10:54

panor arkadaş ne mezunu olduğunuzu öğrene bilirmiyim bizlerde başka kurumlarda 4-B ile çalışıyoruz ama bu kadar maaş kimse almıyo

Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi