Editörler : Cüneyt Barışoglu
25 Haziran 2007 19:32   


Polis memuru, istihbarat'a nasıl geçer?

slm.arkadaşlar ben yeni polis bir memurum.hayalim hep istihbaratta çalışmaktı.tecrübeli arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.istihbarata nasıl geçebilirim.ayrıca bu şubenin işleyişi hakkında bilgisi olan varmı.

25 Haziran 2007 22:11

korkmaztürk
Şube Müdürü

Alpturk-64 doğru söylemiş,teşkilatta istihbarata geçmek için torpil,hemşericilik gibi bir çok vasfa gerek yoktur,atış,spor yazılı ve zeka seviyesini tespit için sınav yaparlar sınavda başarılı olursan istihbarata geçersin.İstihbaratta çalışan tüm arkadaşlar böyle zor bir aşamadan geçtikleri için uygun kişilerin istihbaratta çalıştıklarını,sınavda başarısız olanlarında diğer birimlerde çalıştıklarını zannederler. yazımdan da anlayacağın gibi istihbaratta çalışmayan bir personel olarak sana yardımcı olamayacağım.

25 Haziran 2007 23:35

safran81
Aday Memur

atış,spor yazılı ve zeka seviyesini tespit için sınav yaparlar sınavda başarılı olursan istihbarata geçersin FAKAT TORRRRRRRRRRRRRPİLİN VARSA KİMSEDE HİKAYE ANLATMASIN.HERKESİN AYNI SEVİYEDE BASLADIĞI İŞTE 2AYLIK MEMUR NASIL OLUYORDA İSTİHBARATA GECERKİ SENİN DAHA YAZIDAN HABERİN OLMADAN SEÇİLMİŞLER SEÇİLİR ZATEN:)))

26 Haziran 2007 18:30

busra84
Aday Memur

benim anladığım bu iş için yapabileceğim hiçbirşey yok,öylemi.bu konuda istihbaratta çalışan arkadaşlar ayrıntılı bilgi verirse sevinirim...

26 Haziran 2007 19:31

psyduck
Aday Memur

merhabalar.

istihbarat giriş iki şekilde olur. birincisi polis okulnda iken İstihbarat daire başkanlığından yetkililer gelir ve okulda mülakat sınavı yapılır, okuldaki sizden sorumlu personeldende hakkınızda bilgi alınarak uygun şartları taşıyanlar hakkında tahkikat başlatılr ve durumu uygun olan kişiler göreve başladıktan sonra ikinci bir möülakat ve yazılı sınav için çağrılırlar. bvu sınavları başaranlar ihtiyaç sayısına bağlı olarak istihbarata alınır.

ikinci yol ise göreve başladıktan sonra size istihbaratta çalışan ve orada kendisine tam güven sağlamış bir personelin önermesi ile olur. yani buna torpilde diyebiliriz ;)

27 Haziran 2007 13:00

polman_33
Şef

TORPİLLE

27 Haziran 2007 16:41

busra84
Aday Memur

arkadaşlar o zaman benim istihbaratçı olmam imkansız gibi görünüyor.

27 Haziran 2007 16:51

busra84
Aday Memur

bu durumda benim istihbarata geçmem imkansız gibi görünüyor.

27 Haziran 2007 19:19

nilyam
Şef

hımmmmmm istihbarat evet valla bilmem amma en pasif olan okul arkadaşlarımız arasından ve ebeveyinleri böyük yerde olupta nokta gidenleri görünce... ne düşüneceğimizi bilemedik, okulu da derece ilede bitirmemize rağmen çevikte görevlendirildim ve halen çalışmanın bir getirisi var mı yok mu? anlamış degilimmm. görev nedeniyle malül kaldım. şehit nedir GAZİ nedir görev malülü nedir anlayamadım. Olayla ilgili evrak toplamakta bile zorlandım.Hizmet vermesi için teşkilatlanan yerlerin önce hizmet beklediklerini gördüm. Ve anlatabilecek birini bulmakta bayağı zormuş yani. İnsan yaşayınca öğreniyor amma yıllarımız zihnimizi, heyacanımızı yiyiyor. Neyse hayırlısı kısmet değilmiş diyor kendimizi rehabilite ediyoruz...

27 Haziran 2007 21:53

srd.seckin
Aday Memur

Slm busra

Ben de çok istemiştim ama.....

Bu işin torpili falan yok. eğer çok istiyosan bu konuyu burda değil kendi müdürünle konuşman gerekirdi. Yani kusura bakma ama istihbaratçıları internetten seçmezler. Fakat Alptürk kardeşimin de dediği gibi mimlemenin yapılması gerekir. Bunun içinde bazen okullarda bazen de brimlerden alımlar olur. Mesela benim tek şanssızlığım istanbula gidememekti. Fakat çok istiyosan bunu bence öncelikle amirlerinle ve müdürünle konuşlman gerekir.

27 Haziran 2007 22:03

erdalefe
Kapalı

seckin haklı internetten olmaz bu iş.görev yaptıgın ildeki subeye git abilerinden ablalarından bilgi al.burda bu konuda kimse sana cevap vermez.sen nerde görev yapıyorsun hangi ilde?

28 Haziran 2007 10:50

Dogan1973
Aday Memur

istihbarata geçmek için hiç bir şey yapmana gerek yok, sağlam bi dayı bul yeter istediğin yere geçersin.

28 Haziran 2007 13:05

KaosS360
Şube Müdürü

ya benim bi arkadaşı çağırdılar mülakata 2006 mezunu formlar falan 2-3 sene beklersin dediler hikaye yani geçebilmek

03 Temmuz 2007 11:55

mustafa2611
Aday Memur

BİRİNCİSİ SAĞLAM BİR DAYI BUL HER İŞİ O HALLEDER İKİNCİSİ EĞER ŞANSIN VARSA POLİS OKULUNDAN SEÇERLER ODA SINIFLAR AMİRİNE İYİ TAKLA ATARSAN SINAV FALAN HİKAYE BEN 15 SENEDİR ÇALMADIĞIM KAPI KALMADI

istihbarat giriş iki şekilde olur. birincisi polis okulnda iken İstihbarat daire başkanlığından yetkililer gelir ve okulda mülakat sınavı yapılır, okuldaki sizden sorumlu personeldende hakkınızda bilgi alınarak uygun şartları taşıyanlar hakkında tahkikat başlatılr ve durumu uygun olan kişiler göreve başladıktan sonra ikinci bir möülakat ve yazılı sınav için çağrılırlar. bvu sınavları başaranlar ihtiyaç sayısına bağlı olarak istihbarata alınır.

03 Temmuz 2007 22:21

hokuspokus
Şube Müdürü

arkadaşlar karton değiğiniz ne ya.eğer dinci demek istiyorsanız.hiç zannetmiyorum.çünkü istihbarat birimi gördüğüm kadarıyla emniyet teşkilatının en asortik birimi..yanılıyormuyumki..

10 Temmuz 2007 19:02

polis_kürşat
Aday Memur

belkide cok konustuğunuz için sizi almıyolardır fısfısa bayanlardan bahsediyom dedikodu hesabııı yaniii

11 Temmuz 2007 13:36

cemrecim
Aday Memur

Arkadaşım istihbarata geçmen pek mümkün görünmüyor.çünkü artı eskisi gibi diğer birimlerden alıp o birime vermiyorlar.ancak okulda seçilenler geçebiliyor.Bende bir istihbaratçıyım.Hayırlı görevler.

12 Temmuz 2007 22:14

fillerveçimenler
Kapalı

büsra hanım daha önce polis eşi bir eğitimci oldugunuzu söylemişsiniz yaklasık bir ay önce belki o kadar bile değil.şimdi yeni bir memur diyorsunuz?bu tezatlıgı anlamadım.ya eşinizle beraber kullanıyorsunuz bu niki yada art niyet taşıyorsunuz?

17 Temmuz 2007 23:50

lingidi
Memur

27 yaşından önce üniversite bitir askere git gel çok istiyosan MİT e başvur ama nette ben istihbaratçı olacam diyen birini alırlar mı? bilemem ben isitihbaratçı değilim olmak isteseydim MİTten başka birime başvurmazdım ama her ne olursan ol birazda KETUM ol

24 Temmuz 2007 15:06

ciko10
Kapalı

güncel

25 Temmuz 2007 13:41

ciko10
Kapalı

:)mrbb

Toplam 59 mesaj
 
ANKET
Spor giyimde en çok hangi markayı tercih ediyorsunuz?