Editörler : F16 Gökçen
«456789101112131415»

sucveceza
Kapalı
04 Eylül 2007 15:18

Ben de özelde çalışmak zorunda olduğum için smmm'ye müracat edememiştim.Engel teşkil eder. Çünkü staja başlama sınavına girip başarılı olduğun taktirde, staj yapacak yer bulabilirsen orada da sigorta başlangıcı yaptırman lazım. adam sana müsamaha gösterse işyerine gitmesen bile böyle bir sorunun var. gerçi başlık tarihi oldukça eskimiş.gerekeni öğrenmişsindir.

zdevlet06
Aday Memur
07 Eylül 2007 10:49

arkadaşlar sınav sonuçları açıklandı

http://www.tesmer.org.tr/sonuc/sonucform.php?turx=smm&xdonem=55

buradan öğrenebilirsiniz..

ben acizane 7 de 5 yaptım.. vergiyle denetim kaldı onların darısıda kasıma inşallah.. 2008 e kalmadan belgeyi alırım umarım..

zdevlet06
Aday Memur
07 Eylül 2007 11:08

sınav açıklandı

http://www.tesmer.org.tr/sonuc/sonucform.php?turx=smm&xdonem=55

7 de 7 olmasada 7 de 5 i çıkardım ..

07 Eylül 2007 11:53

İLK GİRİŞİM BEN DE 7DE 4 ÇIKARDIM

KALAN DERSLER MESLEK HUKUKU MALİYET VE ANALİZ

zdevlet06
Aday Memur
07 Eylül 2007 12:44

benimde vergiyle denetim kaldı kursa gelmişmiydin arkadaşım .. hangi odaya bağlısın

topcu655
Aday Memur
07 Eylül 2007 16:25

bence ibsanlar kendi ellerindeki argümanlarını masaya koyup değerlendirme yapmalı herkesin hedefleri ve bu hedeflere ulaşma şekilleri farkı olur

sizlere naçizane önerim kendiniz için en doğru olanı kendiniz belirleyebilirsiniz çünkü herkes mesleğe veya hayata kendi penceresinden bakar ve ona göre değerlendirme yaparlar netice itibari ile o değerlendirme her kes için geçerli olmaz

sanırım uzundur buralara girmiyodum bundan sonrada fazla gireceğimi sanmıyorum beni tanıyanlar tanıyo galiba tanımayanlarda zamanla işallah

hoşçakalın

perless
Aday Memur
07 Eylül 2007 16:37

bir muhasebeci çalışanısanız ve uzun zamandan beri bu işle uğraşıyorsanız mantıklı olan smm

smmm82
Kapalı
07 Eylül 2007 20:08

10 kasımdaki smmm snv hazırlanıyorum vu buarada kpss 2008 de hazırlanıyorum

zdevlet06
Aday Memur
10 Eylül 2007 12:54

akıncılar 82 kardeşim yazını yeni gördüm kusura bakma ..

yeterlilkik sınavlarına henüz takılmadım ilk sınava girdim 7de 5 yaptım ..

diyecenki niye böyle geciktirdin onuda şöyle açıklayayım .. odanın keyfi ve siyasi uygulamaları bana rastgeldi... ama söke söke buraya kadar geldim .. (Allah Türk Adaletini adaletten uzaklaştırmasın.. ) inşallah daha fazla uzatmadanda belgemi alma niyetindeyim...

anti parantez şunuda belirteyim staj başlatma sınavını ilk girişte 94 gibi bir puanla kazanmıştım...

bilemem
Şef
10 Eylül 2007 14:01

Kamu kökenli olmayanlara YMM'yi zor veriyorlar. 100 kişiden 95'i kamu kökenli YMM'lerdir.

ilsev
Şube Müdürü
12 Eylül 2007 00:17

smmm sınavına ekran karşısında çalışmak isteyen arkadaşlara,

http://www.muhasebeburosu.com/forum adresini önerebilirim

muhkemkaziye
Memur
12 Eylül 2007 00:45

Başta sizi tebrik ederim, iktisat gibi zor bir branştan mezun olup yine hukuk gibi zor bir branşı bitirmek üzeresiniz...

eğer mali müşavirlik ruhsatını alırsanız ve avukatlıkta yaparsanız

en önemlisi, 15 yıl sonra Anayasa Mahkemesi üyeliği için çok büyük bir vantaja sahip olursunuz, Danıştay üyeliği için çok büyük avantaja sahip olursunuz...

İMKB ye bağlı şirket davalarında, ve bağımsız denetim firmaları uyuşmazlıklarında çok kısa bvir sürede tekel durumuna gelebilirsiniz, çünkü bazı davalarda özellikle vergi, ve şirket uyuşmazlık davalarında meslektaşlarım ve bazen ben mali müşavirlerden yardım alırız, siz bu yardıma ihtiyaç duymadan davalarınızı sürdürebilir, ve iki önemli ünvanla eğer işin hakkını verirseniz kısa sürede tanınırsınız, yani önünüz çok parlak, meğerki siz mesleklerin hakkını verebilin.

Avukatlık mesleğnde meslektaş sayısı ölçüsüz ve progsamsız arttığı bu son yıllarda, farklı niteliklere sahip avukatların yaşama şansı artıyor...başarılar dilerim

sahrada_birgul
Aday Memur
12 Eylül 2007 01:04

AMAN ARKADAŞLAR UZAK DURUN!!! BABANIZIN VEYA AMCANIZIN VEYAHUTTA ÇOK YAKIN DERECEDEN BİR AKRABANIZIN ŞİRKETİ YOKSA SMMM YE GİRMEYİN. BEN GİRDİM KAZANDIM STAJI BAŞLATTIM VE PİŞMAN OLDUM. ÜSTELİK HOCANIN YMM ŞİRKETİNDE BAŞLAMIŞTIM. BENİM GİBİ EN AZ 5 ARKDADAŞIM VAR. BAHSETTİĞİNİZ 10.000 YTL LELERİ 60 YAŞINI DEVİRMEDEN ZOR ALIRSINIZ. TAMAMIYLA HAYAL. BENDE NE ÜMİTLERLE GİRMİŞTİM :(( SUR YAPI A.Ş. DE ÇALIŞAN 10 YILLIK MALİ MÜŞAVİRİN MAAŞI 1500 YTL. BU İŞ İÇİN BİR SÜRÜ MASRAF YAPACAKSIN VE 2 YIL STAJDAN SONRA BELGEYİ ALMAYI BAŞARABİLİRSEN EN İYİ İHTİMAL 1000 YTL MAAŞ İLE İŞE BAŞLACAKSIN...SONRA 10 YIL TECRÜBE EDİNİP ÖZEL BİR ŞİRKETTE EN İYİ İHTİMALLE 2000 YTL MAAŞLA İŞE BAŞLAYACAKSIN. ERNST&YOUNG, DELOİT, PWC GİBİ BAĞIMSIZ DENETİM FİRMALARINDA İŞE BAŞLARSANIZ O BAŞKA... AMA ONLARDA NE BELGENE BAKARLAR NE DE CV NE.. O ŞİRKETLER İÇİN ÖNEMLİ OLAN İYİ BİR OKUL BİTİRMİŞ OLMAK ( ODTÜ, BOĞAZİÇİ, BİLKENT) VS. SÖZÜN ÖZÜ KPSS Yİ DENEMEDEN BU MACERAYA ATILMAYIN. BEN VE Bİ ARKADAŞIM ZİRAAT ASG Yİ DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ:(( ANLAYIN ARTIK.

ilsev
Şube Müdürü
12 Eylül 2007 01:19

haklısın önce kpss olmalı

ama geç oldu...

(2009 den önce de smmm belgesini almakta fayda var)

smmm82
Kapalı
16 Eylül 2007 12:22

arkadaslar bu ikisi arasında tıkandım kaldım smmm staja baslatma sınavını kazandım buarada iyibir kpss3 puanım var ist maliyeyi tercih etsedim kazanıyordum ama ara alımlarda kazanırım kesin bu puanla iktisat mezunuyum

şimdi hangisini yapsam smmm stajımı 2 sene baba eline bakarak biliyorsunuz para fılan vermiyorlar stajda

yoksa maliyede memur olsam ayda 1000 ytl alıyorlar sanırım hayatama atısam kendime ev kursam kendi ayaklarım ustunde dursam artık yas oldu 25

hangisi benim icin daha hayırlı olur dusunmekten kafayı yıyecem valla

ben birsıra bır bankada gisede calistım cok zordu 6 ay caliştim 1 ay evde yattım maliye bakanlıgını kazananları ilk sene vergi dairelerinde gişeye mi koyuyorlar cunku yemin ettim gişeye asla gecmem diye yoksa gozden uzakta bir masada hesap mi yapıyoruz gişe yerine inanın 7 gun 24 saat calşmaya lazıyım:) masa olsun gişe degil.

beyazpanda
Kapalı
16 Eylül 2007 12:48

smmm bence...

smmm82
Kapalı
16 Eylül 2007 15:29

maliyede calısan arkadaslar bana bir fıkır verin lutfen

bedesteen
Aday Memur
16 Eylül 2007 15:35

smmm nedir? serbest mali müşavirlikmi tam açılımı nedir bunun

gulls77
Genel Müdür
16 Eylül 2007 15:43

smmm lik,geniş bir çevren varsa iyi olabilir.bir de dil biliyorsan serbest bölgede çok iş yapan bir mali müşavir olabilirsin.sabır gerektiriyor. tanıdığım mali müşavir arkadaşımlarımın hep şikayetlerine tanık oldum:)gerçekten zor.mükellefler zamanında ödeme yapmazlar.hep senden bir şey isterler vs.vs.

ama maliye öyle değil.ben de yeni atandım maliyeye.3 yıl sonra uzmanlık sınavları var.ve başarmakta çalıştıktan sonra hiç zor değil.ve maaşı fena değil.uzman olunca 2 milyara yakın maaş alıyorsun.müdürlük sınavlarına girersen daha avantajlı oluyor tabiki.

kısacası maliye ve sonra maliyede çalıştığın birimle ilgili olarak uzmanlık derim.

asetat
Kapalı
16 Eylül 2007 15:48

smmm tabiki.

Toplam 1928 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi