Editörler : F16 Gökçen
12345678910111213»

theonlyone
Şube Müdürü
13 Ağustos 2007 13:19

Önemli değil ne demek, sonuçta burası bilgi paylaşım platformu.

Ben 81 le başvurdum mali tahlil istihparat uzman yrdlığına. sıra gelmez muhtemelen ama yinede şansımı denemek istedim. Belki çok yüksek alan arkadaşlar maaşı düşük diye başvurmaya bilirler, sonuçta özelleşme sürecinde olan bir kurum ziraat, devlet statüsünde olmuyosun başladığında sözleşmeli olarak çalışıyorsun. Bir ihtimal yani, hakkımızda hayırlısı.

nylmz
Aday Memur
13 Ağustos 2007 13:21

bende aynen senin gibi şansımı deneyeceğim uzman yardımcılığı için.hepimiz için hayırlısı olsun.

denetmen adayı
Aday Memur
13 Ağustos 2007 14:53

Arkadaşlar daha ASG1 için başvuru yamıştım.Şimdi ise Mali Tahlil Uzmanı için başvurdum.Fakat emin olmak için şunuda tekrar sorayım: Daha onceki ASG1 başvurumu açtım.Orda pozisyon seçimi kısmına Mali tahlil ... seçtim ve Ekleye tıkladım.Dolayısıyla şuan pozisyon sayfasında 2 tane pozisyon oldu. 1. ASG1, 2.Mali Tahlil

Yanlışım varsa düzeltirmisiniz.Ayrıca mali tahlil için başka bir şartları yok degilmi sadece internetten istiyorlar başvuruyu.

theonlyone
Şube Müdürü
13 Ağustos 2007 15:01

Doğru yapmışsın arkadaşım bi sıkıntı yok, bende hem uzman yrd hem mali tahlile başvurdum bendede 2 side görünüyoır.

Mali tahlil için sadece internetten başvuru var, diğer evrak kısmı mülakatla birlikte isteyecekler sanırım.

denetmen adayı
Aday Memur
13 Ağustos 2007 15:04

yazım hatalarım bayagı bi bol oldu:)))

rockare
Aday Memur
13 Ağustos 2007 15:11

arkadaşlar biri aydınlatsın beni.bu mali tahlil uzman yardımcılığı nasıl bir iştir?ne yaparlar ne işe yararlar?yapacapımız işi bilmeden başvurmak kötü olur sanırım.bir de mali tahlil uzmanyardımcılığı için de bankacılık okluluna gidecek miyiz yoksa o ayrı bir başvuru mudur?bilgi verirseniz çok sevinirim.şimdiden teşekkürler

denetmen adayı
Aday Memur
13 Ağustos 2007 15:11

theonlyone benım ingilizcem yok denecek kadar az.Dolayısıyla asg1 maası ile mali tahlil .. maası birbirne çok yakın olacak.Bunun 2 si arasında seçim yapmaya kalksam asg1 daha mantıklı geliyor, çünkü ole uzun süreli bir egitim falan almama gerek yok.Bu konuda ne düşünüyorsun.Ayrıca benım puanımda 81,760.

Ayrıca ASG1 olarak mülakatı geçip göreve başlarsam daha sonraki aylarda gelir uzmanlıgını kazanırsam 2000 ytl tazmınat ile bankadan istifa edebilirim.Aynı miktar tazminat mali tahlil .. içinde geçerlimi.Yoksa daha mı yuksek bu miktar.

theonlyone
Şube Müdürü
13 Ağustos 2007 15:26

kardeş, Şimdi ileride yapmak istediğinle doğru orantılı düşünmek lazım. Ben bankacı olurum, ziraat de güzel bir kurum orada kariyer yaparım dersen tabiki mali tahlilci olman daha mantıklı sonuçta uzman yardımcısısın maaş olarak çok fark etmesede (ki bu totalde bi 300- 500 lira arası kadar bir fark azımsanacak kadar da değil asgari ücretden fazla) kariyer olarak gelecek olarak daha iyidir memurluktan, hem havası var denetmen gibi bi görev üstleniyosun gezisi harcırahı da cabası. hem mali tahlilde muhasebe ve mevzuatı iyi bilmen gerekir, aldığın eğitimlede bir çok kurumun sınavını çatır çatır yaparsın azda kendin üstüne koyarak, ama asg de böle aman aman bir eğitim söz konsu değil, olanda normal banka gişecilerinin aldığı eğitim program kullanma, kasaya 500 mavduata 300 müşetri 100 bilmemne strandart kayıtları yaptığın bir iş. Hem sonuç itibariyle Uzmanlık kadrosuyla Memurluk kadrosunu karşılaştırmak da abesle iştigal oluyo, çok farkı olmasa okadar insan nie uzman yrd olacam diye uğraşsınki gerek devlette gerekse özelde değilmi?

Ama sıkıntı şurada başlıyor, eğer mali tahlile girersen, ciddi bir eğitim ve masrafın karşılığınıda ödemek zorundasın, 2 ay sonra ben şurayı kazandım eyvallah deme şansın pek kolay değil. Zira eğitim başlayacağı vakit bir sözleşme imzalaman söz konusu oda öle 2, 3 bin ytle değil belki 20 25bin ytl. Katıldığım kariyer gününde tutar belirtmemişlerdi ama kurum olarak okulumuz mezunlarını geleceğimiz olarak gördüğümüz için ayrılmalarını istemeyiz bu nedenle ciddi bir meblağ diye söz etmişlerdi.

Sonuç olarak, ben devlete geçecem hedefim orası diyosan 15 20 günlük eğitimle asg olup zamanı geldiğinde şayet kazanabilirsen devlete 2 3000 ytl tazminatla geçmek daha mantıklı. Ama yok ben bankacılık yapıcam dersende uzmanlığı gözün kapalı başvur derim.

Göreceli ve tercihe bağlı gördüğün gibi.

theonlyone
Şube Müdürü
13 Ağustos 2007 16:24

gncll

nylmz
Aday Memur
13 Ağustos 2007 16:43

theonlyone bişey sorucam ben uzman yardımcılığı için formu doldurdum en son pozisyon kısmında kpss puanımı yazdığımda kpss1 puanınız 10-100 arası olmalı gibi bir uyarı veriyo.ne yapmam gerektiği konusunda bir fikrin varmı?yada sende öyle bir uyarı verdimi?

denetmen adayı
Aday Memur
13 Ağustos 2007 16:54

nylmaz bu nasıl bir soru bu anlamadım. kpss1 puanını yazacaksan oraya. benmi yanlıs anladım yoksa

vince carter
Memur
13 Ağustos 2007 16:59

p1 kullanılmıyor

başvurunuzu yakmayın

myorulmaz
Aday Memur
13 Ağustos 2007 17:04

Mrb arkadaslar puanımızı yazarken küsüratları da belirtmemiz gerekmiormu ayrıca küsüratları yazarken Nokta mı Virgül mü kullanılacak?

denetmen adayı
Aday Memur
13 Ağustos 2007 17:04

nlymz p3 puanı diyor.Bankacılık okulu (uzman yardımcılıgı)

p1 nerede yazıyor ki sen p1 girmeye calısıyorsun

myorulmaz
Aday Memur
13 Ağustos 2007 17:06

Gncl

nylmz
Aday Memur
13 Ağustos 2007 17:10

arkadaşlar ben p1 filan girmiyorum.pozisyon sayfasında puan türü olarak kpss3 2007 yi seçtim aşağıya da puanımı yazdım pozisyon ekleye bastığımda bana kpss1 puanınızı 10-100 arasında giriniz diye bir uyarı verdi.bende anlamadım kpss1 nerden çıktı!!!!

bir de bişey sorucam ben bilgilerimi kaydettim yalnızca pozisyon kısmı kaldı.daha sonra onaylasam olurmu?hani olurda güncellemem gereken bişey filan olursa diye.mesela referans kısmında değişiklik yapmam gerekebilir.yani şimdilik o bilgiler kalsa ve gerekli güncellemeleri daha sonra yapıp onaylasam olurmu?yardımlarınız için teşekkürler.

theonlyone
Şube Müdürü
13 Ağustos 2007 17:15

daha sonra onaylasan olur kardeş, kaydet kalsın öylece sonra onaylarsın.

Sen puanı seçip puanını yazmadıysan öyle bir uyarı vermiş olabilir, puanı 90,889 gibi yazıyosunuz virgül kullanarak orada belirtiyor zaten nasıl gireceğiniz. Dikkatli doldurun...

nylmz
Aday Memur
13 Ağustos 2007 17:24

kardeş eyvallah.hata yapıcam diye ödüm kopuyo valla.benim için önemli çünkü!!daha sonra tekrar deniycem bugünlük bu kadar yeter başım ağrıdı valla.tekrar çok teşekkürler.

yagmurgunes
Aday Memur
13 Ağustos 2007 18:11

arkadaslar basvuranlar puanlarini yazarsa cok iyi olur.

benim KPSS3 : 81,666

Ingilizce : 49

sira gelir mi sizce ?

ybrszcn
Aday Memur
13 Ağustos 2007 18:21

arkadaşlar ben başvurmaya çalışıyorum ama nüfusa kayıtlı olduğu il bölümündeki pencere açılmıyo bi türlü seçemedim sonra yaparım deyip kaydet dedim ama bu kez de sayfa gitti tamamen, acaba yoğunluk mu var?

Toplam 2020 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi