Editörler : supporters.
10 Ağustos 2007 16:57

Özgeçmiş Örneği

lütfennnn banada yollayın

selimeakdeniz
Aday Memur
10 Ağustos 2007 17:47

merhaba ben geçtiğimiz ay bir özgeçmiş hazırladım.. oldukça uzun zamanımı aldı.. eğer istersen bir örnek olarak göndereyim.. gönderdiğim hoca da cv mi beğendi.. dikkat etmen gereken düzenli olması.. boşluklar noktalar virgüller orantılı olmalı..

fenERci
Aday Memur
11 Ağustos 2007 16:01

cok sevınırım

ınan cok işime yarar benımde elımde bır kac ornek var ama hangısını yazmam gerekıyor karar veremıyorum yüksek lisansa basvuracagım

muammerd
Şef
12 Ağustos 2007 00:59

bende de birkaç örnek mevcut...

elem2004
Kapalı
12 Ağustos 2007 10:37

Arkadaşım istersen ben de göndereyim, özeline mailini yaz yollarım. Ben yükseklisansa girişte kullanmıştım, şimdi üzerine bir iki ekleme yaptım doktorada kullanacağım. Başarılar...

glean
Aday Memur
12 Ağustos 2007 13:31

arkadaşlar elinizde örnek varsa banada yardımcı olması açısından yollarsanız çok sevinirim zira benimde hazırlamam gerekiyor y.lisans başvurusu için..

mcmcmc1983
Aday Memur
12 Ağustos 2007 13:32

arkadaslar mumkunse hemen bekliyorum bende=tesekkurler

guıde+
Aday Memur
12 Ağustos 2007 14:23

lütfen banada gönderirseniz çok sevinirim , gerçekten çok yararlı olacak . şimdiden saolun :)

expert1919
Aday Memur
12 Ağustos 2007 14:34

arkadaşlar bu özgeçmiş örneklerini tek tek hepimize göndermeniz mümkün olmuyacak galiba bu yüzden siz en iyisi rapidshare a ekleyin linki buraya yazın hepimiz faydalanalım. Şimdiden teşekkürler

bombilibilibom
Aday Memur
12 Ağustos 2007 14:40

size bir örnek veriyim. belki kullanmak isteyen olur....

///////////////////////////////////////////////////////

Sayın Temsilci,

Hazırlamış olduğum özgeçmişimi değerlendirilmek üzere bilgilerinize sunuyorum. Bana uygun bir iş fırsatı olduğunda görüşmek istiyorum. İlginiz için teşekkür ederim. Saygılarımla.

Mesut ÖZDEMİR

Elektrik Teknisyeni

(takım elbiseli rtesminizde koyunuz buraya düzgün bi şekilde.)

21,12,1981 Ankara doğumluyum. Öğrenimimi Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliği?ni tek dersi uzatmak kaydıyla bitirmiş bulunmaktayım. Lise öğrenimimi Sincan Teknik Lisesinde tamamladım.Daha önce ÖZDİL,EMTA MİTAŞ,Akesan Asansör,PTT,Türk Telekom firmalarında staj yaptım.

Çalışmayı ve çalışma hayatını seven, güven veren, dürüst, sadık ve prensip sahibi, insan ilişkilerinde olumlu, sorumluluk sahibi ve bir işi tarif edildikten sonra arkanızı dönüp gidebileceğiniz, yeni veya anlatılan sistemleri hızlı olarak kavrayabilen, iş hayatına ve iş deneyimine sahip, projeden anlayan, PLC, PIC gibi işlemcilerle araştırma ve deneyler yapmış, araştırmacı, yoğun iş temposuna alışkın, seyahat engeli bulunmayan ve B sınıf ehliyete sahip, amirleriyle ilişkileri iyi, diksiyonu düzgün, sorunlara analitik yaklaşabilen, seviyeli, dürüst ve çalışkan, herhangi bir sabıka kaydı bulunmayan, siyasi olarak hiçbir etik unsura karışmamış biri olduğumu izah eder ve bunu araştırarak da öğrenebilirsiniz.

Diğer şahsi bilgilerimi aşağıda belirtmiş bulunmaktayım.

Adres : Selçuklu Mh.İbni Sina Sk. **/** 06930 SİNCAN - ANKARA

Ev :0 312 261 07 **

Cep:0 544 483 91 **

Eğitim Durumu:Teknik Eğitim Fakültesi

Medeni Durum:Bekar

Doğum Tarihi:21,12,1981

Doğum Yeri:ANKARA

Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl: ANKARA

Ehliyet:B

Askerlik Durumu:Tecilli

Üniversite: Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliği

Lise: 06.2000 Sincan teknik lisesi Elektrik ; 4,10 / 5

Yabancı Dil

? İngilizce : Gazi Üniversitesi Yabancı Diller Uygulama Ve Araştırma Merkezi ; 60/100

Bilgisayar Bilgileri

PIC YAZILIM (ASSEMBLER,C),PLC,AUTOCAD,PROTEUS (ISIS),MPLAB,C++,COREL, OFFİCE,DONANIM

////////////////////////////////////////////////

yaseminzd
Yasaklı
12 Ağustos 2007 16:18

arkadaşlar bu cv olmamış niye bir kere görüntü açısından çok göz bozucu.paragrafda hikaye şeklinde anlatım yapılmış bilgiler verilmiş aynı bilgiler yeniden maddeleme yapılmış.birde bilgiler grup grup verilmeliydi,iletişim bilgileri,kişisel bilgiler,eğitim bilgileri,iş deneyimleri,yabancı dil bilgisi...alt başlıkları altında toplanmalıydı.kronolojik bir sırada olmalıydı.herşey çorba gibi olmuş.ayrıca tek dersten uzatarak okulun bittiğini de belirtmeye gerek yok.bu olumsuz bir düşünce uyandırır işverende..

leanndros
Şube Müdürü
12 Ağustos 2007 16:32

sayın yasemin hanım, bu CV sanırım biraz dalga geçmek için yazılmış.

dediğiniz düzeltmelerle özel sektör iş başvurularında kullanılabilir ancak akademik başvurular için konudan uzak.

rven
Yasaklı
12 Ağustos 2007 16:37

Arkadaşlar bende özgeçmiş yazacağım yüksek lisansa başvuru için gerçektemnde bilgisi olan varsa paylaşşsın

alışamadım
Kapalı
12 Ağustos 2007 17:06

ya arkadaşlar sadece eleştri yapıyosunuz ve olaylara uzaktan bakıyosunuz. millet burda biliyosanız eğer özgeçmiş yazmanızı istiyor. bombilibilibom kendi alanıyla ilgili özgeçmiş yazdı ve hiçbirinizin yapmadığını yaptı. ona teşekkür ediyorum. çoğunuz çözümden öte sadece konuşuyosunuz.

yüksek lisans, doktora, akademik ilanlar için gerekli olan özgeçmiş şudur. yazayım da çoğumuz rahat etsin.

KİŞİSEL BİLGİLER (fotoğraf)

Ad:

Soyad:

Doğum Yeri:

Doğum Tarihi:

Medeni Durum:

Kimlik No:

e-posta adresi:

tlf:

EĞİTİM BİLGİLERİ

İlköğretim:

Ortaöğretim:

Lisans:

Yüksek Lisans:

Doktora:

DENEYİM VE BECERİLER

İŞ DENEYİMİ

EĞİTİM VE SEMİNERLER

YABANCI DİL

BİLGİSAYAR

İLGİ ALANLARI

REFERANSLAR

KARİYER HEDEFİ

bedenci1986
Şube Müdürü
12 Ağustos 2007 17:10

ÖZGEÇMİŞ

17.02.1986 tarihinde Mersinde dünyaya geldim.1993 yılında Perşembe Vakfı İlköğretim Okulunda öğretim hayatıma başladım. Liseyi Tevfik Sırrı Gür Lisesinde okudum.2003?2004 öğretim yılında Niğde Üniversitesi Aksaray Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu kazandım. 2007 yılında üniversite hayatımı bölüm ve okul birincisi olarak tamamladım.

Ortaokul ikinci sınıftayken atletizm branşında spor hayatıma başladım ve aynı yıl çekiç atma branşında küçükler Türkiye şampiyonu oldum. Lise birinci sınıftayken Fenerbahçe Spor kulübüne transfer oldum. Lise ikinci sınıftayken milli takıma çağırıldım. Üniversite ikinci sınıftayken balkan ikincisi oldum.

Okul hayatıma hiç ara vermediğim için askerlik görevimi henüz yapamadım.

SPOR HAYATIMDA ELDE ETTİĞİM BAŞARILAR:

2005 Yılı Balkan Şampiyonası ikinciliği (Yunanistan)

Uluslar arası Doktor Fazıl Küçük Yarışları birinciliği (KKTC)

15 Ferdi Türkiye şampiyonluğu

3 takım Türkiye şampiyonluğu

Çok sayıda ferdi ve takım halinde Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğüm vardır.

ÖĞRENİM HAYATIMDA ELDE ETTİĞİM BAŞARILAR:

Altıncı Sınıf Bilgi Yarışması: Okul birinciliği

Yedinci Sınıf Bilgi Yarışması: Mersin üçüncülüğü

Aksaray Üniversitesi BESYO okul ve bölüm birinciliği

Cumhuriyet Mah. 1614 Sok. MERSİN Ali GÜLMEZ

No:34\3

Tel: 0324 328 10 24 02\08\2007

Gsm: 0505 317 92 86

E-Mail: [email protected] (not:özgeçimişimi kopyala yapıştır yaptım o yüzden şekil yönünden biraz bozulmuş düzeltme yaparak kullanabilirsiniz

rven
Yasaklı
12 Ağustos 2007 17:13

Alışamadım teşekkurler

bombilibilibom
Aday Memur
12 Ağustos 2007 17:24

arkadaslar herkez kendi alanıyla yazsın.. özgecmiş nedir. kendiniz anlatmakdır dimi.. ben akademik bir alan icin cv hazırlamadım.. özellikle belirtmek istedeiidm herşeyi.. liasans mezunuydum ama lise düzeyidne bir iş arayan kurum cv isteyince bunları yazmak zorudnaydım. ve 23 kişi alacaklardı 650 kişi gitti 1.olarak alındım o kuruma...dedigim gibi bu lise düzeyinde girebilcem bir iş icin idealdı. sizlere yaramaz ama cv başlıgı altıdna hic bir cv göremeyicne,enazından bazı cümelleri alıp kullanmanız amaclıydı.. şurda birinize bir dilekce yazın desler hepimiz nasıldır demeye başlıcyaz eminim. o bakıdman eliştiri yapmadan herkez alıntı yapmadan kendisi bir cv hazırlasın ondan sorna eleştiri yapınız...

dedigim gibi cv = özgecmiş. bunlar benim özgecmişimdi.size zaten yaramazz...sadece fikir dagarcınızı geliştirir

alışamadım
Kapalı
12 Ağustos 2007 17:40

önemli olan da bu ya zaten. neden işi dallandırıyozki. özgeçmiş örneği diye bir başlık açılmış örnek yok ortada. bombili tekrar teşekkürler çözüm üreten insanın hali başka oluyo. bedenci arkadaşın özgeçmişi de güzel. benimki de sade. neyse umarım birilerinin işine yarar. rven kıs. akademik forumda buluştuk yine :)

leanndros
Şube Müdürü
12 Ağustos 2007 17:47

merhaba.ben "bu CV sanırım biraz dalga geçmek için yazılmış"

sözümü sayın bombilibilibomdan özür dileyerek geri alıyorum. ama yine de dalga geçmek derken akademik cv için uygun değil demek istemiştim ancak bu kelime çıkıverdi. bu yüzden tekrar özür dileyerek bombilibomun uysada uymasa da bir örnek bulunsun niyetiyle yazdığı bu metin için kendisine teşekkürler.

ayrıca konu başlığına uygun olarak sayın alışamadım'ın özgeçmiş formu ideal. çünkü önemli olan özgeçmişi başvuru yapılacak kuruma göre düzenlemek. bu vesileyle alışamadım'a da teşekkürler.

alışamadım
Kapalı
12 Ağustos 2007 17:54

leanndros ben de sana bombiliden özür dileme nezaketinde bulunduğun için çok teşekkür ediyorum çok incesin. bombili iyilik sever bir insan ve böyle arkadaşları hayatta bulmak çok zor. iyilik her zaman ayakta alkışlanmayı gerektirir.

rven
Yasaklı
12 Ağustos 2007 17:55

Alışamadım :))))))))

Valla öyle oldu :))Ayrıca çok sağol ya bende ayın 20 sınde başvurucam özgeçmiş istiyor

ne yapacağımı bilemiyordum :))

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi