Editörler : crops35
16 Ağustos 2007 19:59

Diyabet

MERHABA ARKADAŞLAR BENDE DİYABET HASTASIYIM.ÜNİVERSİTE MEZUNUYUM(ÖĞRETMENLİK).OKUL BİTTİKTEN SONRA ASKERLİK İÇİN ELVERİŞLİ DEĞİL RAPORU ALIP ASKERLİKTEN MUAF OLDUM.BU ÖZÜRLÜLÜK RAPORUNU NASIL ÇIKARTABİLİRİM.BANA NASIL ARTILARI YA DA EKSİLERİ OLUR.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

adanalıyık01
Aday Memur
18 Ağustos 2007 09:14

MERHABA ARKADAŞLAR BENDE DİYABET HASTASIYIM.ÜNİVERSİTE MEZUNUYUM(ÖĞRETMENLİK).OKUL BİTTİKTEN SONRA ASKERLİK İÇİN ELVERİŞLİ DEĞİL RAPORU ALIP ASKERLİKTEN MUAF OLDUM (kilo fazlalığından).BU ÖZÜRLÜLÜK RAPORUNU NASIL ÇIKARTABİLİRİM.BANA NASIL ARTILARI YA DA EKSİLERİ OLUR.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

YENO73
Şube Müdürü
19 Ağustos 2007 16:39

arkadaşlar ÖZİDA WEB sayfasına girin

eğer istanbuldaysanız İSÖM e bi uğrayın veya

ibb web sayfasına girin

detaylı olarak bütün bilgileri ve haklarınızı öğrenebilirsiniz

geçmiş olsun

bende tip 1 diyabetliyim

fizikciyavuz
Aday Memur
24 Ekim 2007 23:26

bende tip 1 diyabet hastasıyım. %40 özürlü raporu aldım.daha 10 gün oldu alalı.alma için su yolu izle. işkur a gir özürlü işçi olcam de onlar seni istedigin bi hastaneye Yollar.o hastanede gerekli tetkikler yapılır. ve sonra eğer vücudun diyabetten zarar görmüsse %40 daha az ise %30 alırsın.

YENO73
Şube Müdürü
26 Ekim 2007 19:19

selamlar öncelikle fizikçi kardeş doğru yazmış sağolsun

diyabet ciddi ama insanı öldürmeyen bir hastalık tüm metabolizmayı direkt olarak etkiler dolayısıyla sadece şeker için değil muhtemelen hasar verdiği organlarında tesbit edilip tedavisi önemlidir (tansiyon böbrek göz ve sinir sistemi)dolayısıyla diğer organlarda incelenip icabında işgücü kaybı oranının yükseltilmesi durumu da olabilir

tabiki bu durumu hiç arzu etmeyiz değilmi arkadaşlar özürlü raporu sayesinde kazanacağımız hiç bir avantaj bizim sağlığımız kadar değerli değildir o yüzden DİYABETE ÇOK DİKKAT ETMELİ VE BİZİ TAKİP EDEN DOKTORUMUZUN TEDAVİ PROGRAMINA HARFİYYEN UYMALIYIZ...özellikle tip 1 en belalı diyabet türüdür mezara kadar hastayı takip eder ee bu durumda bu hastalıkla dost olup kuralına uygun yaşantımızı idame ettirirsek çok uzun yaşarız ama moralimizi kaybedip canımızın istediği biçimde faullü yaşarsak o zaman ölmeyiz de sürünürüz

bu arada bende 10 yıllık tip 1 diyabetliyim

RABBİM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

hakance
Şef
26 Ekim 2007 21:24

selam arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun bende tip 1 diabet hastasıyım(20 yıldır) ben size askerlikle ilgili bir soru sormak istiyorum kasımda askeri hastaneye sevk yapacaklar.askeri hastaneden nasıl askere elverişli değil raporu alacam bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.devamlı kontrol mü olacam hastanede mi yatacam nasıl bir yol izleniyor ve nekadar sürede alınıyor bu evrak özel sektörde işe başlayacam benden askerlik kağıdı istediler(muaf) o yüzden acil.teşekkür ediyorum.tekrar herkese geçmiş olsun..

egemenhan
Aday Memur
26 Ekim 2007 21:36

merhaba segvili cithem arkadasım öncelikle geçmiş olsun sana allahtan şifa dilerim.

benimde senin rahatsızlığına benzer bi problemim var,ben %50 oranında iş göremez raporum var.

bence hiç uğraşma almak için vede alma emin olsana getireceği hiç bi avantaj olmaz tam tersi...

tekrar geçmiş olsun...

allah iyliğini versin.

fizikciyavuz
Aday Memur
26 Ekim 2007 22:18

arkadasım ben askerlikten yırtana kadar akla karayı sectim. gecen sene asker hastanesinde 8 gün yattım. bana C42 yani bir yıl sevk tehiri verdiler.bu senede askere cagırdılar bende topladım valizimi gittim. orda 20 gün askerlik yaptım. tabiki insülinlerimide yanımda götürdüm. sonra asker hastanesine sevk oldum bana tabib yarbay bi kızdı ki! sen ne geziyorsun buralarda sen askerlik yapamazsın dedi bana.ordada 10 g,n yattım sonra B40/F2 aldım bunun anlamı barısta askerliğe elverişli değildir. seferberlikte elverişlidir.dendi.

hakance
Şef
26 Ekim 2007 22:27

teşekkür ediyorum fizikciyavuz cevabın için anladığım kadarıyla baya bi uğraştıracaklar.uğraşırız ne yapalım koca hastalıkla uğraşıyoruz kaç yıldır bunada şükür diyelim.daha kötüleride var.ŞÜKÜRLER OLSUN...

mustib
Aday Memur
21 Kasım 2007 11:30

fizikciyavuz rapor hakkında bi kaç şey sormak için özelden mesaj attım cevaplarsan sevinirim...

zony
Yasaklı
25 Haziran 2008 07:55

Askerlikten Muaf olup Askerlik Borçlanması yapılabilinir mi!? http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=485078

Nur.gül
Kapalı
02 Temmuz 2008 19:34

bende diyabetliyim özürlülük raporu hakkında bende yardım istiyorum...

ismailmavi
Aday Memur
04 Eylül 2008 19:40

SELAM ARKDAŞLAR.BENDE 7 YILDIR TİP 1 DİYABETLİYİM.%40 ÖZÜRLÜ RAPORU ALDIM.VE BU SAYEDE KAMU KURULUŞUNDA İŞKUR VASITASIYLA BİR İŞE YERLEŞTİM.TİP 1 DİYABET İLE İLGİLİ GELİŞMELERİ TAKİP ETMEYE ÇALIŞIYORUM.VE GEÇENLERDE BİR SİTEDE PANKREAS ADACIK NAKLİ İLE İLGİLİ ŞEYLER OKUDUM.SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTERİM.BU KONUDA BİLGİSİ OLANLAR LÜTFEN YAZSINLAR.YARADAN HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN ARKADAŞLAR...

pc teacher
Aday Memur
15 Eylül 2008 10:20

Bene diyabet hastasıyım arkadaşlar diyabetle ilgili sorunlarınız istekleriniz. hakkında yardımcı olabilirim.

Güncel........

Nur.gül
Kapalı
14 Kasım 2008 12:23

Dünya diyabet gününüz kutlu olsun arkadaşlar...

Link34
Aday Memur
16 Aralık 2009 14:15

Arkadaşlar Diyabet Hastalığının insan vücudunda malesef local yaralara sebep olduğu bilinmekte ve babamda da bu hastalık var,sol ayağı , ayak bileğinden başarılı bir operasyonla alınmıştı.Şimdi yarası iyileşmeye yüz tuttu maşaallah.Fakat Ortopedik bir ayakkabıya gereksinimimiz var.

Hazır alıp kullandırmak istemiyoruz,ayağının ölçülerine göre imalatının yapılması kanaatimizce daha verimli olacaktır.Aranızda diyabet hastası olup da özel bir ayakkabı yaptıranınız var mı ? Nerede? İnternette araştırdım,bulamadım..Yardımcı olursanız sevinirim.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi