Editörler :
17 Ağustos 2007 15:43   

Yasaklı
Atatürk latif hanımı çankayaya çıktıktan iki sene sonra boşamıştı.. nedeni yakışmaması

Çünkü her yaptığını yapacaklarsa Gazi?nin... Çankaya?ya çıktıktan iki yıl sonra boşaması gerekiyor Abdullah Bey?in, eşini...

O boşamıştı.

*

Niye boşamıştı derseniz...

Latife?nin babası söylemişti:

"Bu kız kendisinin cumhurbaşkanı eşi olduğunu unutmuyor ama, eşinin cumhurbaşkanı olduğunu unutuyor!"

*

Yani?

Oturduğun koltuğun, oturma odası koltuğu olmadığını; "devlet için" ne manaya geldiğini unutmamak lazım...

Mesele budur.

17 Ağustos 2007 15:53

sosyalliberal
Yasaklı

hepimizin cumhurbaşkanı olsun mu?

olsunnnnn

17 Ağustos 2007 15:58

sinannry
Kapalı

İYİ SALLAMISSIN HA...BAYA GÜZELLL...

17 Ağustos 2007 17:57

sosyalliberal
Yasaklı

iyi sallarım bennn

17 Ağustos 2007 18:01

güvenlikçiler1
Aday Memur

atatürk latife hanımı boşadığında latife hanım başörtülü değildi dikkatini çekerim konuyu sapıtma...kıyafet devriminden sonra başörtüsünü çıkarmıştı latife hanım...

17 Ağustos 2007 18:03

VİŞNU
Kapalı

İki tarafta Atatürk ün özel hayatına giriyor. Özel hayatına girmeyin.

Yakında bütün memurların eşlerinin özel hayatını gündeme getirmelerine az kaldı.

Sonra bakkalın çiftçinin köylünün işçinin ailesine sıra gelecek gibi.

Çağ atlamakla sap yeyip samanlamak karıştırılmaya başlandı gibi....

17 Ağustos 2007 18:04

sosyalliberal
Yasaklı

güvenlikçi saçmalamışın be

yazıda böyle bir zamanlama olayı yokki

iyi oku

17 Ağustos 2007 18:06

esvera
Müsteşar

Şuan bizi yönetenler neden "şapka"

17 Ağustos 2007 18:08

güvenlikçiler1
Aday Memur

saçmalayan sensin kardeşim...düne kadar latife hanımdan mı sözediliyordu...aldığın yazının orijinalini bende okudum gazetede...latife hanımın başörtülü olmasından dolayı yapılan bir yorumdan sonra kaleme alınmış bir yazıdır...yoksa kim umursuyordu bugüne kadar latife hanımı...ama şimdi neden boşanmış yani olayın başörtülü olmasıyla hiç ilgisi yoktur ben bunu izah ediyorum...yakışmamışsa çankaya köşküne hadi bakalım o zaman ATATÜRK ü mü suçlayalım eş seçememişsin diye ;)

17 Ağustos 2007 18:09

esvera
Müsteşar

(İfade eksikliğinden ötürü özür diliyorum)...

Şuan bizi yöneten yönetim kadrosu neden "şapka" takmazlar?..

...

17 Ağustos 2007 18:09

senceraydın
Müsteşar Yardımcısı

Aslında mesele başörtüsü değilmiş. Latife Hanım'ın karakterinden kaynaklanıyormuş.

Başlık sahibinin yazdığına göre de, eğer Hayrünnisa Gül, eşinin cumhurbaşkanı olduğunu unutmazsa mesele yok.

17 Ağustos 2007 18:10

güvenlikçiler1
Aday Memur

bravo işte bende bunu demek istedim zaten.....ama şimdi ben latife hanım şöyleymiş diyerek bu başlığı açmış olsaydım..o zaman malum insanlar şiddetle bana kızardı sen nasıl atatürkün hanımına böyle dersin diye...

o zaman sorun başörtüsü hiç değilse....neden hayrünissa gül hedef alınıyor ki bugüne kadar hangi cumhurbaşkanının karısı yakışıyor veya yakışmıyor diye gündeme alındı ki...

17 Ağustos 2007 18:25

ÇALIKUŞU*236*
Şef

acaba kim kimi kendisine yakışmadıgı için boşamıştı bu da merak konusu?????????

17 Ağustos 2007 18:31

güvenlikçiler1
Aday Memur

bravo çalıkuşxu ben diyemedim şimdi kızarlar diye...

17 Ağustos 2007 18:33

ÇALIKUŞU*236*
Şef

dogrular kızdırıyor bazılarını bencede........

17 Ağustos 2007 18:42

copaintio
Yasaklı

Aakape den ancak bölünmesi yoluyla kurtulunabilir. İçerisinde farklı eğilimlerden insanlar var ve son kurulucaka hükümetin bakanlar kurulu listesinde sorunlar çıkacağı kuvvetle muhtemel. Bu nedenle provokatif çalışmalara başlanmalı ve akapenn bölünmesi sağlanmalıdır.

17 Ağustos 2007 19:11

güvenlikçiler1
Aday Memur

provakatörtörtörtörtör...

Toplam 16 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?