Editörler : Pangaea
12345678910111213»

biyologkadir
Memur
21 Ekim 2007 13:09

atmaca87 kardeşim umarım dilediğin gibi olurda yük.lisans yaparsın ama seni okulu bitirdikten sonrada duymak isterim.üniversitelerdeki kokuşmuşlukları anlaman fazla sürmeyecek

mikrobiologist
Aday Memur
21 Ekim 2007 18:18

Bu kadar karamsar olup yeni mezunların umutlarını kırmayın..Bu başlık ilk açıldığında yazmıştım neler yapılabileceğini açın onu okuyun. Ancak unutmayın ki bilgisayar mühendisi de olsanız kaldırım mühendisi de iş bulmak biraz da şans işidir yani bu durum sadece biologlara özgü bi durum değil.O nedenle felaket tellallığını bırakın kendinizi geliştirmeye bakın cv nize eklediğiniz her yeni tecrübe sizi diğerlerinden farklı kılacaktır. Üniversitelerin ücretsiz seminerlerine bile gidip iki şey dinlemek bile önemli..Bunu unutmayın. Çalıştığım özel hastanede laboratuvarımıza alınacak elemanların cvleri elimden geçiyor ve başhekimimle beraber karar veriyoruz en basit tecrübeler bile size artı olarak geri döner.

Tecrube konuşuyor kulak verin..

influenza
Kapalı
22 Ekim 2007 09:11

umudunuzu yitirmeyim ama biyoloğ arkadaslar laborant muamelesinide kabuletmeyin biz laborant değiliz unutmayın

biyologcell
Müsteşar Yardımcısı
22 Ekim 2007 12:04

biyoloji mezunlarının tek bir şansı var oda kpss den 90 üzeri puan alıp atanmak ben 2003 mezunuyum özel sektör felaket orda ne mezunu olduğunuz yada hangi bölümü bitirdiğinizin pek önemi olmaz çünkü sizi sömürürler köle gibi adam yerine koymazlar.zeka seviyesi sıfır bir adam babasının bıraktıklarını yönetir ve size emir verir inanın iki kelimeyi bir araya getiremeyen embesillerden emir almak zordur.o yüzden bir yere girip uzun yıllar çalışmak imkansızdır .burda ben konuşmuyorum inanın tecrübe konuşuyor.

anemone81
Aday Memur
23 Ekim 2007 14:53

Merhaba bende biyoloji mezunuyum, dersane öğretmenliğinden laborantlığa kadar şansımı denedim. Şimdi devlet memurluğu yapıyorum. Biyolog kadrosunda çalışmak güzel olurdu ama 2 sene işsiz kalınca ideallerin imkanlara bağlı olduğuna karar verdim.

influenza
Kapalı
24 Ekim 2007 10:07

sıkma canını biyoloğ kadrosuda iyi değil idare ediyoruz ama laborabtmısız gibi düşünüluyor

mikrobiologist
Aday Memur
24 Ekim 2007 12:39

Laborantlar pratik bilgide bizlerden iyi olabilir ama herhangi bi hata yada sorun durumunda çözüme gidecek teorik bilgiye de bizler sahibiz..Önemli olan da budur zaten.

sorucuoğlu
Aday Memur
26 Ekim 2007 11:04

BİYOLOGLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ OLARAK ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR GOOGLEDAN "biyologlar birliği derneği" diye taratırsanız FAALİYETLERİMİZİ GÖREBİLİRSİNİZ İLETİŞİM İÇİN [email protected] veya [email protected]

e-gok
Aday Memur
26 Ekim 2007 15:49

arkadaşlar merhaba ben 2005 yılında biyolojiden mezun oldum.2006 kpssden 85 aldım ve hala atama bekliyorum. bu kadar ümitsiz olmayın.bilenler vardır mutlaka ama biyologlar.net diye bir site var tüm biyologları bekliyoruz

tewetamercan
Aday Memur
27 Ekim 2007 13:20

arkadaşlar bende biyoloji mezunuyum on senedir işsizim biyolojiyi okuduğum güne lanet olsun ayrıca sınıf sertifikam var fakat millieğitim kabul etmiyor allah benim hakkımı yenlerin belasını versin inşallah bu haksızlığı yapanların çocuklarıda benim durumuma düşer benim gibi acı çeker inşallah

bioarslan
Aday Memur
30 Ekim 2007 18:18

arkadaslar biyoloji bölümü mezunuyum biyolog atamalarında genel kültür genel yetenek yapmamız yeterli değil mi?bazı arkadaslar eğitimde demiş zorunlu mu?bilgilendiririseniz sevinirim.ayrıca 90 için genel k.ve g.yetenekten kaç yapmak lazım.......

influenza
Kapalı
31 Ekim 2007 09:10

GENEL kultur ve genel yetenek biyoloğ alımında sadece bu iki test dikkate alınıyor diğerlerini bosvar sen

ctemel
Şef
31 Ekim 2007 12:54

G

Ü

N

C

E

L

sonyademir
Aday Memur
01 Kasım 2007 16:08

mrba.biyolog atamaları için GK. ve GY. den sorumluyuz.90 almak için tam bilmiyorm ama 85 net yapmak gerekiyor.baraj 89 da kaldı.öğretmenlik atamaları için eğitim bilimleride yapmak gerekiyor.onunda barajı 90.memur olarakta atanabiliyoruz memurluk için GK ve GY den 70 ve üstü almak yeyerli.tercih ettiğin şehre göre puan değişiyor.ben geçen sene tercih yapmadım ama bu sene memurlukta koymayı düşünyorum.İNŞALLAH yüksek puanlar alırızda istediğimiz bölümlere atanırız.kpss ye hazırlanan tüm arkadaşlara başarılar.

DNA_GeNeTiK
Kapalı
01 Kasım 2007 22:55

2006 yılındaki kpss sınavında, genel yetenekten 55,50 net, genel kültürden 51,50 net toplamda 107 net 93 puan getirdi arkadaşlar.

hepinize kolay gelsin.

sorucuoğlu
Aday Memur
02 Kasım 2007 11:25

BİYOLOGLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ OLARAK ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR GOOGLEDAN "biyologlar birliği derneği" diye taratırsanız FAALİYETLERİMİZİ GÖREBİLİRSİNİZ İLETİŞİM İÇİN [email protected] veya [email protected]

ctemel
Şef
02 Kasım 2007 12:30

DNA_GeNeTiK, o netler sizemi ait? ve bu punla nereye yerleştiniz? selamlar.

influenza
Kapalı
02 Kasım 2007 15:31

arkadaslar 2006 kpss toplam 100,25 net 88,9 puan aldım

ctemel
Şef
03 Kasım 2007 09:16

influenza, PEKİ O PUANLA NEREYE YERLEŞTİN?

tewetamercan
Aday Memur
03 Kasım 2007 13:26

arkadaşlar sağlık bakanlığının yaptığı haksızlığı görüyorsunuz kurum içi 150 biolg alacakalar naden dışardan almıyorlar başka branşlardan mezunları biolg kadrosuna atayacakar biz yine ayvayı yeceğiz bu şerefsizlik değilmi neden biolog kardeşlerim uyuyorsunuz

Toplam 588 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi