Editörler : Cüneyt Barışoglu
22 Ağustos 2007 20:10   


Yahudilerin amacı nedir?

Yıllardır bu konu Türkiye için büyük bir problem olmuştur da her seferinde ahkam kesen bizler hep aradan kısa bir zaman geçmesi sonrasında olayları unutmuşuzdur. Sonunda Yahudiler de "ermeni soykırımı(!) yasa tasarısını" kabul edecekler. Kısa bir süre sonra da Washington da tasarıyı kabul edecek gibi görünüyor; bir avuç yahudinin tüm dünyayı yönettiği de göz önüne alınırsa, tasarının tüm dünyada kabul edilmesi uzun sürmez. Sözde "kırmızı çizgileri" olan hükümetin bu olaya tepkisi ne olacak merakla beklemekteyim.

22 Ağustos 2007 20:20

istinba
Genel Müdür

Yahudilerin amacının ne olduğunu bize göre "tahrif olmuş olan" "tevrat" tan haberi olanlar bilir zaten.

Bahsettiğin konuya gelince malesef bu yılların sorunu, ne şimdiki hükümet ne de önceki hükümetler bu konuda yeterli adımı atamadılar. Bir takım şeyler yapmaya çalışıyorlar ama kulisler yetersiz kalıyor genelde. Çünkü karşı tarafın lobileri malesef daha köklü. Burda bize ve özellikle işadamlarımıza büyük iş düşüyor. Ama paranın dini imanı yok malesef...

22 Ağustos 2007 20:32

*******tosbaa*******
Şef

istinba, iyi hoş da bizim işadamlarımızın da pek çoğunun yahudi olduğunu hatırlatırım. Peki bu durumda ne olacak?

22 Ağustos 2007 20:40

istinba
Genel Müdür

Valla ne yalan söyleyeyim, bizim işadamlarının kökeni hakkında bir bilgim yok. Lakin helal süt emmiş işadamlarımız gerekeni yaparsa sorun olmaz zannımca...

22 Ağustos 2007 20:51

nunu28
Müsteşar Yardımcısı

AKP Manisa milletvekili Bülent arınç diyor ki:

"...Şöyle bir hadisi şerif var,Müslümanlarla yahudiler harp etmedikçe kıyamet kopmayacaktır.Bu harpte Müslümanlar galip gelecektir.,öylesine galibiyet ki,Yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak,ağaçalar haber verecektir,'Ey müslüman arkama yahudi saklandı gel onu öldür',diyeceklerdir"

(Ergün Poyraz,Musa'nın Mücahidi,S:20)

22 Ağustos 2007 20:52

*******tosbaa*******
Şef

Ben de ne yalan söyleyeyim, bahsettiğin gibi bir iş adamımız varlığından şüpheliyim:) Ne zaman ne okuduysam ağzım bir karış açık kaldı. Bilmesem kendimden bile şüphe eder haldeyim:) Birileri birşeyler yapmalı da, kim bu birileri bilemiyorum. Tek bildiğim madem 2 kişiden 1 i meclisteki çoğunluğa vekalet vermiş, gereken yapılmalıdır.

22 Ağustos 2007 20:55

*******tosbaa*******
Şef

Peki, bu Hadis için kaynak gösterilmiş midir?

22 Ağustos 2007 21:01

nunu28
Müsteşar Yardımcısı

Bülent arınç diyor ki:

"İncirlik'e Türk işçilerine saldıran Amerikan köpeklerinden hesap soracağız.Irak'ta,İmam-ı azam'ın türbelerini her gün

bombalayan Amerikan katillerinden hesap soracağız..."

( age,s:13)

22 Ağustos 2007 21:03

*******tosbaa*******
Şef

İlginç, peki ne zaman?

22 Ağustos 2007 21:15

nunu28
Müsteşar Yardımcısı

Birinci konuşmasını AKP Grup başkan Vekili sıfatı ile 16

Mayıs 2002 de yapıyor

Tarihe dikkat!

Değişip geliştikleri zamanda yapılan bir konuşma!

ikinci konuşmasının tarihini bilemiyorum

22 Ağustos 2007 21:18

*******tosbaa*******
Şef

"Değişip gelişmekten" kastın nedir, anlayamadım.

22 Ağustos 2007 21:24

nunu28
Müsteşar Yardımcısı

Fazilet partisi içinde yenilikçiler ve gelenekçiler

ayrımı oluşmuştu.

Gelenekçilerin başı Recai kutan,

Yenilikçilerin başı ise Abdullah Gül'dü.

Gül sürekli olarak;"Biz artık eski düşüncelerimizi

benimsemiyoruz" diyordu.Oysaki,

14 Ağustos 2001 de AKP kuruldu.

Bu konuşma ise

16 Mayıs 2002 de yapılıyor

22 Ağustos 2007 21:32

*******tosbaa*******
Şef

Bu insanlar hiçbir zaman değişmez ve gelişmez. Belki yalan söyleyip de birgün bir yerde söyledikleri yalanı unutup, yanılıp gerçeği ağzından kaçırıvererek komik duruma düşerler.

22 Ağustos 2007 21:40

Kalkansız Sipahi
Kapalı

arkadaşlar konuyu değiştirmeden konuşalım derimmm...

yahudilik= siyonizm

kutsal toprakları için savaşıyorlar israilin amacı budur . israilde yaşayanlar yahudiliğin uç noktasında yaşayanlardır, yurt dışındakilerse yetişmiş ticaret erbaplarıdır.bunlar arasındaki bağ finans bağıdır ve misyonları ise aynı vizyona,amaca yani siyonizme hizmet etmektir.

22 Ağustos 2007 21:45

nunu28
Müsteşar Yardımcısı

26 Ocak 2006 tarihinde Meclis internet'inde TBMM Başkanı bülent arınç'ın ,İsrail Meclis başkanı'na Uluslararası Anma günü nedeniyle bir mesaj gönderdiği açıklanıyordu...

"TBMM Başkanı Bülent arınç,Yahudi soykırımı kurbanları anısına BM Genel Kurulu tarafından ilan edilen 27 Ocak Uluslararası Anma Günü nedeniyle İsrail Meclis Başkanı Reuven Rivlin'e mesaj şöyle;

'Bu tür korkunç olayların tekrarlanmaması için yeni nesillerin bilinçlendirilmesine verdiğimiz önem çerçevesinde,1 kasım 2005 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel kurulu'nda kabul edilen Yahudi Soykırımının(Holokost) anılması başlıklı karar tasarısınınortak sunucuları arasında Türkiye de yer almıştır.'

22 Ağustos 2007 21:46

TATLI belamSIN
Aday Memur

arınçı demiş hesap soracagız die

onun parti lideri değilmiydi ırak işgalinde abd li kahraman abd askwerlerinin sag salim evlerine dönmeleri için dua ediyorum diyen.

22 Ağustos 2007 21:47

*******tosbaa*******
Şef

Peki ama, Türkiye de bunca başarılı, yahudi iş adamı varken ve son olayların yani "ermeni soykırımı(!)" tepki göreceğini bile bile böyle bir işe kalkışmalarındaki amaç nedir?

22 Ağustos 2007 22:00

Kalkansız Sipahi
Kapalı

bakın arkadaşlar derin düşünelim biraz daha şimdi olay şu butür olumsuz iddialarla türkiye dünya gündeminde hep kötü olarak tanınacaaktır.idiaların gerçek olup omadığı önemli değil .uzun vadede türkiye ve türk insanı kötü bir şöhrete sahip olacaktır ana amaç bu bencee

22 Ağustos 2007 22:02

*******tosbaa*******
Şef

Pekiii, yahudi ve Türk işadamları da bu olumsuzluklardan etkilenmeyecek midir?

22 Ağustos 2007 22:05

nunu28
Müsteşar Yardımcısı

İsrail'le gizli görüşme

**Erdoğan, İsrail'in yeni Ankara Büyükelçisi'ne yeni oluşumu anlattı. Abdullah Gül de İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi'ne bilgi verdi. Melih Gökçek'in, Erdoğan'ın yasağının sürmesi için kulis yaptığı savı yeni oluşumu karıştırdı.

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) - Yeni oluşum hareketine öncülük eden Recep Tayyip Erdoğan 'ın, İsrail'in yeni atanan Ankara Büyükelçisi David Sultan ile gizli bir görüşme yaptığı öğrenildi. Erdoğan'ın, 30 yıllık Milli Görüş siyasetinin tersine, yeni politikalarının ''ABD ve siyonizm karşıtlığına oturmayacağı'' yönünde güvence verdiği ileri sürüldü.

Yeni oluşum hareketinin, gelecek hafta program ve tüzük hazırlıkları için 3 günlük son bir kamp çalışmasının ardından partileşmesi bekleniyor. Ankara'daki yabancı misyon temsilcilikleri de, Milli Görüş'ten kopan kadronun hedefini ve gelişme olasılığını anlayabilmek için girişimlerde bulunuyor. Yeni oluşumdaki milletvekilleri, TBMM'deki makam odalarında sık sık büyükelçiliklerin siyasi görevlilerini ağırlamaya başladı.

İsrail'in Ankara Büyükelçisi David Sultan'ın da doğrudan Tayyip Erdoğan'la görüştüğü belirtildi. 13 Temmuz Cuma günü gerçekleşen görüşmenin gizli tutulması dikkat çekti. ''Siyonizm'' karşıtı söylemi kullanmamaya özen gösteren yeni oluşum kadrosu, diğer yandan kökeniyle ters düşmemek amacıyla programında, uluslararası ilişkilerin geliştirileceği ülkeler arasında İsrail'i saymadı. Erdoğan, daha önce de ABD'de büyük bir Musevi cemaatin lideri olan Abraham Foksman 'la görüşmüştü.

(Abraham Foksman,Yahudilerin bütün dünyaca tanınmış en etkin örgüt olan ADL'nin başıdır.ADL daha öncede Gülen ile papa arasındaki görüşmeyi de organize etmişti)

Yeni oluşumun kurmaylarından Abdullah Gül de İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi David Logan ile geçen hafta büyükelçilik makamında yaklaşık 1 saat görüştü.

Erdoğan'ın ekibi, yeni oluşuma ''sürpriz'' isimleri almak için girişimlerini sürdürüyor. Yusuf Bozkurt Özal 'ın oğlu İbrahim Özal ile İMKB'nin kurucusu ve ilk başkanı Muharrem Karslı 'nın da yeni oluşumun kurucuları arasında yer alabileceği öğrenildi.

( Cumhuriyet,29.07.2001 )

22 Ağustos 2007 22:09

*******tosbaa*******
Şef

Bunları okumamıştım. Yazdığın için teşekkür ederim...

Toplam 23 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?