Editörler : smtvs
03 Eylül 2007 12:12   


KPSS Çalışma Plan ve Programlarımız ??

Arkadaşlar forumda baktım nasıl ve ne kadar çalışıldığına dair yazı pek yok bende buradan başlatmak istiyorum. 2008 KPSS'ye nasıl çalışıyoruz ? sadece zamanlar ve dersler söylenilsin lütfen !

Ben 2008 kpss'ye

Günde yaklaşık 6 saat çalışıyorum.Molaları çıkardığımızda 5 saat.

İktisatla başladım yaklaşık 1 ay sürdü ve özette çıkararak çalıştım.

Maliye'ye yeni başladım ilk önce kaba taslak üstünden geçtim sonra özet çıkardım .

Hukuk,muhasebe ve kamu yönetimi,ingilizce'ye de aynı şekilde çalışmayı planlıyorum. Günde yaklaşık 6 saat ve haftada 1 gün tatil.

sabahları 9 da kalkarım.

10 da başlarım çalışmaya.

akşam 6 ya kadar molalar hariç 5 saat civarında çalışırım.

SİZİN programınız nasıl ??????

03 Eylül 2007 15:33

enderun81
Memur

arkadaşım sana acizane tavsiyem,önemli olan kaç saat çalıştığın veya o gün kaçsayfa özet çıkarttığın değil, kaç konunun mantığını anladığındır, yoksa üstünden tekrar geçer geçer durursun. bi defa çalış ama tam mantığını çöz, başta zor gelir ama sonra büyük faydasını görürsü ve bu kaymakam adayı arkadaşına dua edersin. Sabır diliyorum

03 Eylül 2007 15:35

uşakkamu3
Aday Memur

merhaba bnim henüz programım yok bende yardım istiyorum bu konuda,nasıl çalışmam gerkiyor ve okulda var ikisini birlikte yapabilirmiyim

03 Eylül 2007 17:11

theonlyone
Şube Müdürü

Bence düzgün bir yeri kazanmak için şöyle adam akıllı bir sene işi ggücü bırakıp çalışmak gerekiyor, öyle okurken çalışıyım, çalışırken çalışıyım olmuyor. İnsan 2 3 şeye aynı anda bölünmeye kalktığında sıkıntı oluyor, zira hepimize ders çalışmaktan gına gelmiş durumda, e bide üstüne işti okuldu olunca bence olmuyor. En azından ben ikisinide yapamadım. okurken çalışamadım kötü puanlar geldi, okul bitti işe başladım yine çalışamıyorum yine puanlar kötü ancak maliye sınavlarına girebiliyorum, hesap müfettişlik dışındakilere tabi :)).

Kardeş sana tavsiyem, sen boşsan bütün gün evde öle 6 saatle yetinme, onu temiz 10 saate çıkar ve özümseyerek çalış, ben 10 saat çalışacam diye üstün körü okuyup geçme. Misal eğer mümkünse iktisat çalıştım diyosun, test çözdün mü hiç? bir test kitabından test soru moru bişeyler çöz eksiklerin ne, nerelerde hata yapıyosun gör ve erkenden gider. sonra hallederim en son test çözcem deyince kantarın topuzu kaçıyo tekrar mı yapayım soru mu çözeyim diye arada kalıyosun. Eğer mümkünse bence konu konu çalış ve hemen akabinde soru çöz. Atıyorum mikrodan monopol piyasasımı bitirdin, dön monopolle ilgili test sorularını çöz pekişsin eksiklerini gör. Eğer o olmuyorsa mikroyu bitirince hemen test çöz mesela, pekişsin eksiklerini gör dön çalış gibi. Ben yapabilsem bunları yapardım ama yapamıyorum, ve ne yapacam bu kafayla onuda bilemiyorum. Hayırlısıyla şu gelire falan girerisde paçayı yırtarız. Amma uzun yazıyorum bu aralar...

saygılar...

25 Eylül 2007 21:47

telvinm
Memur

güncel

25 Eylül 2007 22:19

SpARKlinK
Daire Başkanı

arkadaşlar genle yetenk genl kültürü güvenderdenmi çalışmayımı düşünüosunuz dışı turuncu sami yıldız vs yazarları..cvplarsanız sevinirim arkadaşlar

26 Eylül 2007 09:34

***AYZIT***
Daire Başkanı

arkadaşlar bende kpss 2008 e hazırlanıyorum.hedef A grubu kadrolar. özel sektörde çalışıyorum.haftanın 6 günü sabah 7:30 da evden çıkıp akşam 8 de eve geliyorum. artık halimi siz düşününn.

başka bir sorunda daha okulumda bitmedi. 4.sınıftayım.aranızda benim durumumda olan arkadaşlarla yardımlaşalım.kısa zamanda daha etkin çalışma yollarını saptayalım.

pratik ve etkili çalışma yöntemleri....cevaplarını bekliyorum arkadaşlar...

28 Eylül 2007 01:22

dusom
Memur

gncl

28 Eylül 2007 01:53

telvinm
Memur

arkadaşlar nasıl gidiyor çalışmalar, nerelere geldiniz?

28 Eylül 2007 08:44

lamaziece
Kapalı

şu anda günde 5 saat çalışıyorum.çalıştığım iki ders var ama ingilizce ve iktisat.yaz boyunca da hukuk maliye ve vergi çalışmıştım belki idari hakimlik sınavı olur diye tabi iktisatta çalışmıştım ama yeniden çalışma gereği duydum iktisada..idari hakimlik sınavı olmasa da ekimde beni çalışmaya yönlendirdiği için çk şanslıyım ve şu anda da ingilizce çalışıyorum.en azından ingilizcedeki eksikliklerimi kapatıyorum.tabi 5 saat kimseye yetmeyecektir ve diğier derslere de başlamak gerekiyor..

28 Eylül 2007 10:51

sirtcantam
Kapalı

İktisatla başladım, ders ders bitirip bir diğerine geçeceğim, ama en başta sadece okuyup geçiyorum. Daha sonra soru çözmeye başlamakla hata edicem sanırım, en mantıklısı şimdiden sorulara da bakmak ama o zamanda yanlış cevapları gördükçe motivasyonum düşer diye soru çözmüyorum. :(

28 Eylül 2007 11:49

joeypotter
Aday Memur

Bende Ayzıt arkadaşımla aynı durumu paylaşıyorum hem çalışıyorum hem de okuyorum ama kesinlikle kafama koydum KPSS ye çalışıcam ben ziraat bankası için istiyorum öyle müfettişlik uzmanlık gibi kurum sınavlarına da girmemi gerektiricek bi yer istemiyorum.Evet çalışırken çok zor oluyo herşey ama insanın hayatında farklı da bi düzen oluyo kusura bakmayın ama ben evde oturup günde 6-7 saat verimli çalışılabileceğine de inanmıyorum 2-3 saat çok normal geliyo hem daha çok zaman var.Bu sınava martta çalışmaya başlasanız anlarım günde 6 saat çalışmanızı falan ama 9 ay var daha yani abartmamak lazım diye düşünüyorum.Herkese bol şans!

28 Eylül 2007 12:50

mm1859
Aday Memur

arkadaşlar size naçizane tavsiyem sakın ola sınavların tümünü kps sınavı gibi görmemeyin. kps sınavı düzey atlama sınavıdır o sınav bir anahtardır lakin kurum sınavları çok ciddi emek ister. ben size şu kadar veya bu kadar çalışın diyemem insan kapasitesi doğrultusunda çalışmalıdır.

1) kapasitenizin ne seviyede olduğunu belirleyin (kavrama açısından)

2) kendinizi şartlandırmayın(yok 5 saat yok 10 saat)

3) verim alabileceğiniz saatleri belirleyin

4) çalıştığınız dersleri kesinlikle sorulara yönelik-özellikle de yazılı sorulara- çalışın

......en önemlisi sabırlı olun....

28 Eylül 2007 14:20

boldog
Aday Memur

Herkese selam, bu benim forumdan ilk mesajim:)..Mezun oldum ve devlette calısmayi hic düsünmezken kendimi bu sene kpss nin kollarinda buldum..Ama hala hiç başlayamadım calışmaya, cok zor geliyo.Dershaneye yazilicam ama nasil motive olacagım bilmiyorum..KPSS moduna nasıl girilir ki?

28 Eylül 2007 14:49

apacheciz
Aday Memur

sirtcantam... bende senin gibi çalışmıştım ama sınav yaklaşınca en baştaki konuları tekrar edecek vaktim kalmadı.. ilk maliyeden başlamıştım mayıs gibi.. sınavda maliye kolay olmasına ragmen ortalamada kaldı.. bence arada tekrarlar faydalıdır... benim taktiğim hepsinden ortalama yapmak oldu.. işletme dahil.. ve puanlarım ii geldi.. bence herkonuyu bilmektense 20 neti hedefleyin.. na.izane tavsiyemm.. yazılı sınav işi başka tabi:)

28 Eylül 2007 14:50

lamaziece
Kapalı

arkadaşım sen çoktan girmişsin bu moda.ne yapıcam diye kara kara düşünüyorsun.nasıl başlanır çalışmaya biliyor musun?öncelikle kitaplar almaya başlayarak çünkü o zaman kendini mecbur hissedeceksin.

30 Eylül 2007 22:50

dusom
Memur

gncl

02 Ekim 2007 23:39

dusom
Memur

gncl

03 Ekim 2007 11:19

MÜFETTİŞ85
Memur

GÜNCEL

03 Ekim 2007 14:35

lecter
Kapalı

arkadaşlar ben sabah 3 saat öğleden sonra 3 saat çalışıyorum yani haftada 1 kitap bitiyor.çıkmış sorulara baktığımda çalışma düzenimin verimli olduğunu gördüm.

tavsiyem daha sınava çok var deyip çalışmamazlık yapmayın mali müşavirlik sınavında başıma geldi.herkese baçarılar.

03 Ekim 2007 16:31

dudum
Kapalı

yaa bende verimli çalışayım diyorum ama ramazanda bi türlü olmuyo.öğlenleri bakayım diyorum konsantre olamıyorum

mecburen sahura kadar bakıyorum sabahda bu sebeple geç kalkıyorum

ne zaman düzenimi oturtacağım hiç bilmiyorum

Toplam 94 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?