Editörler : crops35
«408409410411412413414415416417418419420

mgkh
Aday Memur
22 Şubat 2024 14:16

İşletme ve Seyrüsefer ayrılsın tabiki.

Yol kontrole hizmet etmeyen ATC gardaşlar hadi işletmeye...

İstanbul'da Antalya'da 100 uçağa hizmet verenle Anadolu'da bir uçağa 10 kişi hizmet veren ayrılsın.

HTKM var diye 1.grupta olan meydan kuleciler otobüs kalkıyor. Kimin gazına geliyorsanız bu kamyon gazla çalışmıyor.

airman35, 3 ay önce

DHMİ'nin İşletme kısmının özelleştirilme sebepleri:

1. Hülle atamaların iyice göz önüne çıkması

2. Devlet huzursuzluğu sevmez. O. K. ve avanesinin kaybettikleri davalara ve nitelikleri karşılayamamalarına rağmen idareye sosyal medya baskısı uygulatması. Kaos çıkarması. Kamuoyunda "DHMİ'de ne oluyor" etkisi.

3. Emsali bulunan kadroların başka kurum/kuruluşlarda çok daha az ücretlerle istihdam ediliyor olması.

Halihazırda kaynak aranırken üç beş kişi yüzünden emekli edilecekler, iş güvencelerinden olacaklar ya da bu kadar rahat çalışabildikleri kurumdan gönderilecekler.

artvandelayy
Aday Memur
22 Şubat 2024 14:54

Neden birlikte yukarı çıkmaya çalışmak yerine herkes birbirini aşağı çekmeye çalışıyor. Devam böyle arkadaşlar hep beraber sürünelim

elektronik49
Şube Müdürü
22 Şubat 2024 18:42

Hadi ordan

mgkh, 3 ay önce

İşletme ve Seyrüsefer ayrılsın tabiki.

Yol kontrole hizmet etmeyen ATC gardaşlar hadi işletmeye...

İstanbul'da Antalya'da 100 uçağa hizmet verenle Anadolu'da bir uçağa 10 kişi hizmet veren ayrılsın.

HTKM var diye 1.grupta olan meydan kuleciler otobüs kalkıyor. Kimin gazına geliyorsanız bu kamyon gazla çalışmıyor.

elektronik49
Şube Müdürü
22 Şubat 2024 18:44

Anadoluyu beğenmezsiniz çalışana da dil uzatirsınız

elektronik49, 3 ay önce

Hadi ordan

mgkh
Aday Memur
22 Şubat 2024 18:44

mükemmel cevap

Herşey çürüdü

elektronik49, 3 ay önce

Hadi ordan

candidmen
Memur
22 Şubat 2024 19:44

DHMİ çalışanı olmayan, gelemeyen, kedinin ciğere iç çekmesi gibi, Olca Kahrolası misali ciğersizler ortalık karışsın diye burada sallayıp duruyor. Devlet te uyandı artık, ortak gurup, 2.-3. vites olanlar yüzünden aslında Eurocontrolden az kazanç ettiğinin farkına vardı. Olçiş sayesinde bilmeyenler bile prosedür mevzuat öğrendi. Sadece Seyrüseferciler için mevcuttan 3 kat fazla kazanç ve vergi geliri olacağı da anlaşılıncaaa, 20 sene önce olması gereken şimdi olacak. Sizler böyle yaptıkça hakikatler anlaşıldı ve işe yaradı. Sağol Olçiş, sağol top sakal Metoş, sağol kuyruk Hakoş, sağolun Cereyancılar, sağolun buradaki başka kurumlardan hizipçiler. Sayenizde hakikatler gün yüzüne çıktı. Şükür Yarabbi.

candidmen
Memur
22 Şubat 2024 20:00

Kurumda değilsin, gelemezsin çünki yasaklısın, bilmez etmez bide çapsızsın, ama her konuda da ahkam kesersin. Baş git olim masaları sil sen, şefin çay simit bekliyor hallet işlerini. Sana yer yok kurumda ve bu konularda. De haydii hoşt hooşştt...

birtutamumut, 3 ay önce

Dhmi'nin özelleşmesine dair hiçbir devlet kaynaklı bir bilgi yoktur. Olması da olası değildir Çünkü Havalimanlarının tamamını özelleştiremezsiniz. Muş havalimanını kime satacaksınız? Aşırı kâr eden limanların bazıları halihazırda bu durumda zaten.

Dolayısıyla kulede çalışan birtakım kişilerin tazminatlarının artacağı ümidiyle böyle asparagas haberler çıkartması bir hikâyeden ibarettir.

mgkh
Aday Memur
22 Şubat 2024 20:48

Dhmi de elektronik personeli olmak seni dağların üstüne çıkarmış .

Ölümlü dünyada fazla uçmuyormusun .

Sana nimete şükretmek gerekmez mi?

candidmen, 3 ay önce

DHMİ çalışanı olmayan, gelemeyen, kedinin ciğere iç çekmesi gibi, Olca Kahrolası misali ciğersizler ortalık karışsın diye burada sallayıp duruyor. Devlet te uyandı artık, ortak gurup, 2.-3. vites olanlar yüzünden aslında Eurocontrolden az kazanç ettiğinin farkına vardı. Olçiş sayesinde bilmeyenler bile prosedür mevzuat öğrendi. Sadece Seyrüseferciler için mevcuttan 3 kat fazla kazanç ve vergi geliri olacağı da anlaşılıncaaa, 20 sene önce olması gereken şimdi olacak. Sizler böyle yaptıkça hakikatler anlaşıldı ve işe yaradı. Sağol Olçiş, sağol top sakal Metoş, sağol kuyruk Hakoş, sağolun Cereyancılar, sağolun buradaki başka kurumlardan hizipçiler. Sayenizde hakikatler gün yüzüne çıktı. Şükür Yarabbi.

SauronOz
Aday Memur
22 Şubat 2024 21:12

DHMİ ile ilgili her yazıda candidmen denilen boş tenekenin yorumu ile karşılaşıyorum. bu insanların devletin hiçbir kurumuna fayda sağlayabileceğini düşünmüyorum. kendini beğenmiş birçok insan tanıdım böylesini görmedim.
mgkh, 3 ay önce

Dhmi de elektronik personeli olmak seni dağların üstüne çıkarmış .

Ölümlü dünyada fazla uçmuyormusun .

Sana nimete şükretmek gerekmez mi?

candidmen
Memur
22 Şubat 2024 21:16

Sağolun... Sayenizde, olmayacak işler olur hale geldi. Sizler konuşursunuz, ciğere murdar dersiniz s

Maverıck
Şef
22 Şubat 2024 21:18

maaşlar nasıl arkadaşlar? Ben de bu sene sınava girerek p3 puanı ile düz memur statüsünde atanmak istiyorum.. nasip olursa.. bakalım..

candidmen
Memur
22 Şubat 2024 21:18

Kurumda olmayıp diline vurmuş ne çok mahluk varmış.

airman35
Aday Memur
24 Şubat 2024 08:42

O meslekler için gerekli niteliklere bakalım.

Teknik Lise mezuniyeti

AÖF işletme mezuniyeti

B sınıfı ehliyet

SRC (O da kurumdan oh)

Hülasa elit personeller vesselam. Meslek adı alengirli olunca astronot sandınız değil mi.

Elin adamı liste liste elemeye tabi tutunca anlarsınız nitelik neymiş ne değilmiş. Olc. K. abiniz kendi işini hallettirir sonra da babasının oğlunu tanımaz. Siz böyle diklenmeye devam edin vesselam. Seyredelim ne kadar hızlı şirket olduğunuzu.

mgkh, 3 ay önce

Evet Diğer kurumlarda APRON Memuru daha düşük maaş alıyor.

Aynı Şekilde Köprü Operatörü de.

Askeri ATC abiler 200 bin alıyor bizim ATC'ler neden alamıyor. aynı İşi yapıyorlar. HAKSIZLIK!!!

mgkh
Aday Memur
24 Şubat 2024 14:35

Teknik lise değil makine önlisans

Aöf işletme değil sivil havacılık lisans

Src şartı yok

Klavyeyi eline alan sallıyor

airman35, 3 ay önce

O meslekler için gerekli niteliklere bakalım.

Teknik Lise mezuniyeti

AÖF işletme mezuniyeti

B sınıfı ehliyet

SRC (O da kurumdan oh)

Hülasa elit personeller vesselam. Meslek adı alengirli olunca astronot sandınız değil mi.

Elin adamı liste liste elemeye tabi tutunca anlarsınız nitelik neymiş ne değilmiş. Olc. K. abiniz kendi işini hallettirir sonra da babasının oğlunu tanımaz. Siz böyle diklenmeye devam edin vesselam. Seyredelim ne kadar hızlı şirket olduğunuzu.

diplomaliteknisyen
Aday Memur
27 Şubat 2024 14:55

hocam merhaba bana mesaj atma şansınız var mı birkaç şey soracaktım da
nasilolacakbuisler, 3 ay önce
Yav hangi devlet kurumunda kişinin sınavlara gitmesine izin vermiyorlarmış Allahını kitabını seversen? 2 kurum değiştirdim ikisinde de yıllık iznim yokken mazeret izni verdiler 1 gram sorun çıkmadan.ben bu sebepten mazeret izni vermeyecek amirde açık açık art niyet ararım.

airman35
Aday Memur
29 Şubat 2024 12:06

Genel Müdürün Memur-Sen ziyareti ile konu meşrulaştırılmış oldu. Personel fazla hır gür çıkarmasın talimat yukarıdan denmiş. Böylelikle havuz mevsimi başlamıştır.

mgkh
Aday Memur
29 Şubat 2024 12:51

Sallamaya devam.

GM Tam tersini söylediğini sende biliyorsun, bilmiyorsan da öğren.

Havelted'in açıklama metninin 3 ve 5. paragraflarını okursan daha iyi anlarsın.

Aslında bizden daha iyi biliyorsunuz da .

5 sene sonra KARPUZ haberini aynı sitede tekrar görürüz o zaman bi daha konuşuruz artık :)

Sonra bi beş daha .......

airman35, 3 ay önce

Genel Müdürün Memur-Sen ziyareti ile konu meşrulaştırılmış oldu. Personel fazla hır gür çıkarmasın talimat yukarıdan denmiş. Böylelikle havuz mevsimi başlamıştır.

mgkh
Aday Memur
29 Şubat 2024 14:00

..............................üst geçiş (Yol Kontrol) hizmeti vermeyen ve havalimanı bünyesinde kulede görev yapan ATC'ler ile birlikte, teknik ve idari (AİM) personel maliyetleri Eurocontrol'e yansıtılamayacağı için Türkiye'nin Milli Maliyet/Eurocontrol gelirleri önemli ölçüde düşecektir.

Hocam havuza yalnız gitmiyoruz , su sıcak haberin olsun !

Not: Tazminat gelirinin Üst geçiş (yol kontrol) tarafından sağlandığı -TATCA Başkanı geçen hafta TV açıkladı. (Havalted'i teyit etmiş oldu)

Not 2: TATCA başkanı: "Kule 3'e ayrılır. Yaklaşma, Radar ve HTKM. Üst geçiş ücretlerinden karşılanan bütçemiz var." Sizin başkanınız diyor biz değil. Havuz kalabalık olacak gibi

airman35, 3 ay önce

elktrk48
Aday Memur
29 Şubat 2024 16:51

Bu Havelted her yerde "davayı kazandık, davayı kazandık" diye çığırtkanlık yapıp aslında birşey kazanmadığı sonradan anlaşılan dernek değil mi? Ben mi yanlış biliyorum?

mgkh
Aday Memur
29 Şubat 2024 17:26

Tazminat ile ilgili meclisteki taslağın en altında yazan metne bakarsanız HAVALTED'in kazanıp kazanmadığını anlarsınız ?

Alıntı yapıp bir kısmını ben yazayım tamamını istersen özelden yaz... (bütün dhmi gruplarında var ama sende yoksa atarım)

GEREKÇE :..............." madde ile, Danıştay kararı ve/veya Sayıştay denetim raporlarındaki milli maliyetlerin artırılması konulu önerilerinin uygulanması ve personel,sendika ve derneklerden gelen taleplerin karşılanması amacıyla 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik yapılması amaçlanmaktadır.

Not: bence ATC arkadaşlar tazminat hakkındaki görüşlerinde (sayıştay raporlarına dayanan) haklılar.

elktrk48, 3 ay önce

Bu Havelted her yerde "davayı kazandık, davayı kazandık" diye çığırtkanlık yapıp aslında birşey kazanmadığı sonradan anlaşılan dernek değil mi? Ben mi yanlış biliyorum?

Toplam 8387 mesaj
«408409410411412413414415416417418419420

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi