Editörler : gubaz
«339340341342343344345346347348349350351
22 Eylül 2019 16:19

andrey çikatilo
Memur

Sayın andrey ,burada Arff ciler,Aproncu lar neden 1.gurupta değil,neden enroute değiliz olayı değil.3.gurubun haksızlık olduğu ve kurumun bazı konular da insiyatif alabileceğini söylüyoruz.mesele bu.Bizler hiç bir zaman illaki 1.gurup enroute olalım demiyoruz.Diyoruz ki memur,şoför, aşcı yamağı,hizmetli bakıcı korucu vs.gibi kadrolar 2.guruptan alabiliyorsa bizde hayli hayli 2 guruptan alabiliriz.eskiler bilir; zamanın birinde Eski sayın genel müdürlerimizin birinin sekreteri en route olmuştu ve çok tepki almıştı bundan dolayı sekreter hanımı 2.guruba almışlardı.bunu demek istiyorum;yani bazı konularda dhmi insiyatif alabilir.ya enroute sun yada değilsin mesele bu.zaten bu tazminat olayları ilk çıktığı zaman eski genel müdürlerden mahmut tekin bizzat tazminatlar 2 ye bölünecek arff ciler 2.guruptan alacak demiş.bunu eskilerden kendi kulaklarıyla duyanlar var.ama sonra ne olduysa oldu birden 3.gurubu icat ettiler.

canasss, 7 saat önce - Alıntıya git

sevgili cannas bu konuda haklısın arff ve apron 2.gruptan tazminat almasının önünde prensip olarak kanunlar olarak herhangi bir engel yok ben 1.grup olarak düşündüğüm için yazdım yoksa söylediklerin de haklısın idari binada uçak görmeden mesai tamamlayan personelin bütün işi uçak olan apron ve arff den düşük alması adaletli değil katılıyorum

22 Eylül 2019 16:27

andrey çikatilo
Memur

Peki ya elektrikçiler ? Seyrüsefere hizmet eden elektrikçiler ne olacak? Onların hakkı yenmiyor mu? Pist Özel Aydınlatma Sistemlerinden tut, SSY İstasyonlarının Enerjisinden UPS'inden her şeyiyle onlar ilgileniyorlar. Pist Özel Aydınlatma'da sıkıntı olduğu zaman uçak inebiliyor mu? Elektrikçilerin hakkını yediler. Yeni genel müdürümüzün bu konuyla ilgilenecektir diye umut ediyorum.

elektrik06elektrik, 12 saat önce - Alıntıya git

kardeş pist özel aydınlatma enroot değil bir kere bunda anlaşalım.

ha vorun elektriğini ben veriyorum diyorsun ama senin işinin yüzde 90 nı işletmecilik üzerine ha her limandan 1 2 tane elektrikçi enroot olabilir mi olur ama bu sayıyı kim belirleyecek tüm dhmi deki elektikçileri vorun elektiğini veriyorum diye enroota sokarsan herkesi sokabilirsin zaten 2.grubun olması bu yüzden enrootada bir miktar katkı olduğundan bir kısım maliyet karşılanıp tazminat veriliyor.

zaten şuan olcayın grubunda face de bundan bahsetti elektrikçilerin yüzde 30 u nu enroota almak gibi birtaslak varmış sanırım dernek tarafından olursa böyle olur.bu %30 nasıl olacak izleyelim görelim

22 Eylül 2019 16:52

elektrik06elektrik

kardeş pist özel aydınlatma enroot değil bir kere bunda anlaşalım.

ha vorun elektriğini ben veriyorum diyorsun ama senin işinin yüzde 90 nı işletmecilik üzerine ha her limandan 1 2 tane elektrikçi enroot olabilir mi olur ama bu sayıyı kim belirleyecek tüm dhmi deki elektikçileri vorun elektiğini veriyorum diye enroota sokarsan herkesi sokabilirsin zaten 2.grubun olması bu yüzden enrootada bir miktar katkı olduğundan bir kısım maliyet karşılanıp tazminat veriliyor.

zaten şuan olcayın grubunda face de bundan bahsetti elektrikçilerin yüzde 30 u nu enroota almak gibi birtaslak varmış sanırım dernek tarafından olursa böyle olur.bu %30 nasıl olacak izleyelim görelim

andrey çikatilo, 7 saat önce - Alıntıya git
Sadece VOR'un elektriğini değil havalimanındaki tüm seyrüsefer sistemlerin , havalimanındaki tüm sistemlerin enerjisini kesintisiz sağlıyoruz. PAPI seyrüsefer yardımcısı değil mi? Pist merkez hattı ışıkları uçağın inmesine yardımcı olan Localizer'in görevini görmüyor mu?
Toplam 7003 mesaj
«339340341342343344345346347348349350351

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?