Editörler : Pangaea

Alfa-Beta-Gama
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:26

"işi bilmeyen insanlarla dolu olduğundan kadrolar yine işi bilmeyen adamları yerleştirmeye çalışıolar" lafıma alındıysan demek ki üstüne alınmışsın.ewet birilerini küçük görmem bana göre yine doğru.ve dedm kiiii meslek liseslerinden de çok ama çok iyi insanlar yetişiyor ama çoğu boş.ve sonuna kadar yine aynısını söylüyorum...ülkemizin şartlarında fenn lisesi okuyamayan anadolu lisesi bunu okuyamayan süper lise bunu okuyamayanda ya düz lise ya da meslek lisesi okur.yani başarı sırasına göre düzen budur.azınlık olarak çok ama çok iyi çıkanlar olabilir ki sen böyleysen üstüne nie alınıosun.unutma istisnalar kaideyi bozma arkadaşım...biz eşşek gibi çalışıp buraları bitirip üniversitemizi okuyup İSTİSNALAR hariçken nasıl aynı kefeye konulabiliriz ki?

Ginny
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:27

iktisat fakültesini küçümseyip devlete bunlar giriyo demiş bi arkadaş.sizde bölüm okuyup ne diye hala devlete girmeye çalışıyosunuz.matematik bölümü mezunu arkadaş yazık değil mi düz memur olmak için çabalıyosun

Alfa-Beta-Gama
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:30

ben iktisat fakültesini küçümsemedim lütfen dikkatli oku arkadaşım..."işi bilmeyen insanlarla dolu olduğundan kadrolar yine işi bilmeyen adamları yerleştirmeye çalışıolar."dedim.içinde iktisat geçen bir cümle var mı?

filiz_25
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:31

evt alfa arkadaşım tamam haklı olabilirsin bazı dediklerinde ama ailesinin yönlendrmesiyle lise tercihi yapanlar yok mu?bazı bilinçsiz anne babalar bunları yapmadılar mı?peki giny arkadaşımızın dediğine ne diyeceksin madem o kadar süper liseler bitirdiniz o kadar zor bölümleri okudunuz ne yapacaksınız normal memuriyeti?

mert1912-1912
Genel Müdür
25 Temmuz 2008 13:34

hocam ptt alımını nereden duydunuz yani 5000 kişi ne zaman alınacakmış?

Ginny
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:35

ben 4001 olayını yanlış buluyorum.deniliyo ki siz memur oalcaksınız diye kural mı var.kural yok belki ama biz buralarda çalışmak için okuyoruz bi bakıma özelde de olsa yine aynı işleri yapacaz sonuçta..

4001 olayı yanlışken kalkıpta iktisat fakülteleri küçümsenirse milletinde tepesi atar yani:)) bu küçümseme olayını da sadece Alfa için demiyorum.

Alfa-Beta-Gama
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:36

arkadaşım bize kadro hakkı tanısalar zaten biz seçmeyiz.biz bize verilenlerle avunmak zorundayız.sistem böyle.ban matematik öğretmeniliği yap deseler yapmazmıyım sanuyorsun.ama maalesef bu devlet o kadar işe yaramaz ki sadece başka konularla ilgilenip bizleri unutuyor.ve bak ben zaten diyorum azınlıkların içinde ailesi baskısıyla gidenler-parası olmayanlar-zehir gibi çocuklar var ki bunu zaten biliyorum.ama Allah aşkına gidin ve bakın bi meslek lisesinde okuyanların tenefüslerdeki hallerine ya da düz lise okuyanların...yine diorum benim lafım azınlıklara deil diğerlerine...o yüzden eğer siz bunların içinde değilseniz alınacak bi durum yoktur diye düşünüyorum.

Ginny
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:40

genelleme oalcak belki ama açıkçası bu zamanda meslek liseleride serseri yuvası..Alfa ben şunu anlamıyorum bu kadar öğretmen açığı var deniliyo matematik de en ii bölüm ama alım yok nasıl iş:) gerçekten kötü bi durum.ama sizinde matematik öğretmeni alınsın diye bastırmanız gerekmez mi.yarın sen ptt ye girmiş olsan işinden tatmin olmazsın.

filiz_25
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:40

arkadaşlar ne 5000 memur alımı kim uyduruyor bunları?ben niye duymuyorum.tamam alfa arkadaşım sen de haklısın kendine göre kusura bakma çok hassasım bu konularda.kimseyi kırmakta istemem.kusura bakma.

Alfa-Beta-Gama
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:42

asıl siz kusura bakmaın üzdüysem sizi.belki başta genellem yapmış olabilir :) ewet arkadaşım belki tatmin olmıcam ama parasızlıktan ya e-5 düşecem ya da böyle bi çözüme başvurcam :D

filiz_25
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:47

ne diyon alfa ya.tövbe tövbe:)

Alfa-Beta-Gama
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:49

hehe :D napim anca o gelio aklıma :D

filiz_25
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:51

arkadaşlar Allah herkesin gönlüne göre versin.herkes emek harcıyor sonuçta.

mert1912-1912
Genel Müdür
25 Temmuz 2008 13:53

evet bu alımla ilgili bilgi nerde var arkadaşlar bu bir duyum sanırım.

filiz_25
Kapalı
25 Temmuz 2008 13:54

takılma sen bunlara mert.atıyorlar sonra ortadan kayboluyorlar:)

antalyaspor07
Aday Memur
25 Temmuz 2008 13:55

tarihe bakarsanız bir sene önce acılmıs!!alındıysa bile bizi ilgilendirmezzzzzzzzzz

mert1912-1912
Genel Müdür
25 Temmuz 2008 14:00

evet filiz çok haklısın.umarım tapuya olur bari yüklü alım...

filiz_25
Kapalı
25 Temmuz 2008 14:02

mert senin bölüm nedir?iktisat mı?

cwsnnn
Şef
25 Temmuz 2008 14:27

arkadaşlar başlık gecen sene acılmıs.bızde burda aöf lı normal egitimli diye tartısıyoruz.hayırlısı artık acıklansada bızde stresten kurtulsak.

mert1912-1912
Genel Müdür
25 Temmuz 2008 14:29

evet senin?

Toplam 94 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi